Нова українська школа: 9 змін, які пропонує Міністерство освіти

Національна Рада реформ підтримала концепцію «Нової української школи» та   закон  «Про освіту».

Це  - стратегія реформування середньої освіти до 2029 року.

 

Мета Концепції «Нової української школи»:

  • розвиток дитини відповідно до її вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб,
  • формування загальнолюдських цінностей,
  • підтримка життєвого оптимізму,
  • розвиток самостійності,
  • плекання творчості й допитливості.

Навчання починатиметься, як правило з 6 років. Діти з особливими потребами зможуть вступати до школи у віці фізичної готовності. Тривалість перебування в початковій школі таких дітей можна буде подовжити з доповненням корекційно-розвивального складника. Навчання буде організовано за єдиним стандартом без запровадження предметів із поглибленим рівнем (не буде відбору).

ДИТИНА — ІНДИВІДУАЛЬНІСТЬ

Нова школа буде співпрацювати з позашкільними закладами освіти, враховувати індивідуальні здібності дитини.

В інтерв’ю   міністерка освіти та науки України Лілія Гриневич розповіла:

«Ми хочемо перейти від школи, яка напихає дітей знаннями, які дуже швидко застарівають, до школи компетентностей(поінформованість, обізнаність. Сompetentia — у перекладі з латинської означає коло питань, у яких людина добре обізнана, має знання та досвід, — ред.)».

БАТЬКИ – ПАРТНЕРИ

Вчителі допомагатимуть батькам здобувати спеціальні знання про розвиток дитини.

За основу концепції беруть педагогіку партнерства: співпраця між учителем, учнем і батьками, які мають стати рівноправними учасниками освітнього процесу.

Учитель зможе готувати власні авторські навчальні програми, обирати підручники, методи, стратегії, засоби навчання. Серед методів навчання застосовуватимуть: ігри, соціальні, дослідницькі проекти, експерименти, групові завдання.

Концепція «Нової української школи» передбачає рівноправну співпраця між учителем, учнем і батьками

УМОТИВОВАНИЙ ВЧИТЕЛЬ

Учителям дадуть можливість вибору інституцій для підвищення кваліфікації.

«В концепції нової української школи має бути і новий вчитель. Тепер вони матимуть можливість піти в іншу організацію, яка пропонує тренінг про інклюзивну освіту, чи сучасні методики викладання, а не тільки в інститут післядипломної освіти», — каже Лілія Гриневич.

Міністерка зауважила, що до 2018 — 2019 навчального року треба перепідготувати 25 тис. вчителів по всій Україні.

У свою чергу експертка аналітичного центру Cedos Ірина Когут пояснює:

«Закон «Про освіту» у другому читанні гарантує вчителям вибір курсів підвищення кваліфікації. Проте зараз в Україні відсутні такі установи, де можна таку послугу отримати. І не зрозуміло, яким чином буде фінансуватися цей процес, хто буде акредитувати подібні курси чи заклади».

На думку експертки, питання навіть не в тому, як перепідготувати вчителів, а чи готові вони до принципів партнерства у педагогіці, до співпраці із батьками, громадою та учнями.

«Ми маємо дуже тривалий в часі негативний відбір в професію: через низькі зарплати та низькій соціальний статус, непрестижність професії, неякісну педагогічну освіту. Одна з сутнісних проблем українських педагогів — їхня вузька спрямованість. Вчителю української мови та літератури важко перекваліфікуватися у вчителя навіть зарубіжної літератури. Сучасні підходи до освіти передбачають міжпредметні зв'язки», — зазначає Ірина Когут.

НАВЧАННЯ ЗБІЛЬШИТЬСЯ ДО 12 РОКІВ

Шкільна освіта має 3 рівні: початкові класи — з 1 по 4, базова середня школа — 5-9 клас та профільна середня школа, яка передбачає навчання в ліцеї або закладах професійної освіти — 10-12 клас.

Такий термін навчання пояснюється тим, що в усіх європейських країнах мінімальна тривалість здобуття повної загальної середньої освіти становить від 12 до 14 років. Саме за цей час дитина зможе засвоїти усі необхідні знання та визначитися щодо майбутньої професії.

Нова школа має стати «школою компетентностей», яка буде враховувати індивідуальні здібності кожної дитини

АВТОНОМІЯ ШКОЛИ

Школи зможуть самостійно формувати освітні програми, складати навчальні плани і програми з навчальних предметів. Керівника школи обиратимуть на конкурсних засадах терміном до шести років. Він зможе обіймати посаду не більше як два терміни поспіль.

СПРАВЕДЛИВЕ ФІНАНСУВАННЯ

Проект Закону «Про освіту» запроваджує рівноправність доступу до бюджетного фінансування закладів освіти усіх форм власності. Законопроектом передбачено повну прозорість фінансування закладів освіти. Зокрема школи будуть зобов’язані оприлюднювати всі кошти, які надходять з бюджету та з інших джерел.

«ГРОШІ ХОДЯТЬ ЗА ДИТИНОЮ»

Цей принцип фінансування створено для підтримки дітей з особливими потребами, які можуть здобувати освіту разом з іншими дітьми у пристосованих для цього школах.

Наразі Міносвіти та Міністерство соціальної політики планують вирахувати про яку суму на дитину йдеться, враховуючи її потреби та про створення інклюзивних класів, аби дитина не жила в інтернатному закладі і лишалася у сім'ї

«ТАК» — ІНКЛЮЗИВНІЙ ОСВІТІ

Для учнів з особливими потребами створять умови для навчання спільно з однолітками. Для таких дітей буде запроваджено індивідуальні програми розвитку, включаючи корекційно-реабілітаційні заходи, психолого-педагогічний супровід.

Як повідомила громадському міністерка освіти Лілія Гриневич, вперше цього року запроваджена субвенція на інклюзивну освіту, і уже всі області отримали кошти на дітей, які навчають в цих класах.

«У нас збільшилася за минулий рік кількість учнів в інклюзивних класах на 50%. Ще багато роботи, аби подолати навіть архітектурні бар'єри, бо є приклади, коли діти на візках не можуть потрапити до будівлі», — каже Лілія Гриневич.

НОВА ШКОЛА — МЕНШЕ ІНТЕРНАТІВ

Взаємозв’язок між поступовим ліквідуванням інтернатів та концепцією нової школи пояснив Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба:

«Зараз система нараховує 751 інтернатних закладів, де навчаються і виховуються 106 тисяч дітей. З 7 мільярдів гривень, які виділялися у 2016 році на цю систему тільки один мільярд йшов безпосередньо на дитину, а це 27 гривень на добу, з яких 1 гривня на лікування, 3 гривні на одяг і 24 – на харчування. Необхідно створювати інклюзивні класи, аби дитина не жила в інтернатному закладі і лишалася у сім'ї. За цією стратегією ми маємо завдання кожного року збільшувати кількість дітей в інклюзії як мінімум на 30%».

Попереду багато роботи. Але це крок вперед, який вселяє оптимізм.

Галина Савчук, методист РМК

05.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Семінар педагогів-організаторів

31 січня 2018 року  на базі Голдашівської  загальноосвітньої  школи  І-ІІ ступенів відбувся районний семінар  педагогів-організаторів на тему:

«Виховання патріотизму  та національної свідомості учнів шляхом використання елементів інноваційних технологій», метою якого було патріотичне виховання підростаючого покоління, формування національної свідомості та любові до родини, рідної землі, народу, держави. Навчальний заклад має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову державу.  

Хочеться відмітити, що семінар пройшов на високому методичному рівні. Тепла зустріч дирекцією навчального закладу учасників семінару та презентація школи , проведена педагогом –організатором школи Федоровою А.В. налаштувала всіх гостей школи на творчу співпрацю.

Учасники семінару ознайомилися з презентацією національно – патріотичного виховання в школі, мали змогу насолодитися виховним дійством «Хай в серці кожної дитини живе любов до України», бути присутніми на засіданні учнівської ради з питання «Роль учнівського врядування в організації самообслуговування в школі» та святі-подорожі «Посвята в Барвінчата»,  підготовленими педагогом-організатором Федоровою А.В.

Кожен захід продуманий, оригінальний, змістовний. Творчо працюючі учасники районного семінару педагогів-організаторів взяли для своєї подальшої роботи з дітьми  багато цікавих ідей та корисних порад.

По закінченню семінару методист РМК Куцак В.В., познайомила учасників семінару з підсумками районного етапу конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія-2018», умовами проведення конкурсу учнівської та вчительської творчості «Проліски надії-2018», звернула увагу на питання національно-патріотичного виховання, профілактики злочинності, правопорушень, вживання неповнолітніми алкогольних напоїв.

Кожен з присутніх висловив слова вдячності адміністрації школи, педагогічним працівникам, учням за гарно організований та проведений семінар.

Валентина Куцак, методист РМК

 

05.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Об’єднаймося ж, брати мої!

        Нещодавно відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!». У Конкурсі (номінація «Література») взяли участь учениця 7 класу Маньківської ЗОШ І – ІІ ст. Коченко Ангеліна (оповідання «Дорога до України»), Бараборя Анастасія, учениця 10 класу Бершадської ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 (поезія «Як Кобзар напророчив») та учениця Михайлівської ЗОШ І – ІІ ст.  ім. Р. А. Скалецького Палагній Катерина (збірка поезій «Присвята Україні»); у номінації «Історія України і державотворення» - учні 11 класу Шляхівської ЗОШ І – ІІІ ст. Козішкурт Марина та Стьопіна Анна (дослідження «Про життєвий та трудовий шлях директора ТОВ «Світанок-Агросвіт», депутата обласної Ради Ковбасюка Олега Івановича») і Сікорський Дмитро, учень 11 класу Тернівської ЗОШ І – ІІІ ст. (дослідження «Я в Україні милій бачу сенс свого життя»).

За результатами оцінювання журі Конкурсу призерами стали такі учні:

- у номінації «Література» - учениця 7 класу Маньківської ЗОШ І – ІІ ступенів Коченко Ангеліна – ІІІ місце;

- у номінації «Історія України і державотворення» - учні 11 класу Шляхівської ЗОШ І – ІІІ ст. Козішкурт Марина та Стьопіна Анна й учень 11 класу Тернівської ЗОШ І – ІІІ ст. Сікорський Дмитро – ІІ місце.

 ВІТАЄМО ПРИЗЕРІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО

КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

«ОБ’ЄДНАЙМОСЯ Ж, БРАТИ МОЇ!» З ПЕРЕМОГОЮ!!!

 Олена Деркач, методист РМК

05.02.2018 | Aдмін | Читати далі

До уваги керівників закладів загальної середньої освіти, ОТГ

Шановні колеги!

Міністерство освіти і науки  України  планує  проведення  у  лютому-березні 2018 року конкурсного відбору підручників для учнів 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти. В експертизі електронних версій підручників  можуть брати участь  педагогічні працівники, методисти, науково-педагогічні працівники, які мають відповідну вищу освіту,обізнані з науково-методичними та психолого-педагогічними вимогами  щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти.

Для участі в експертизі підручників потрібно до 11 лютого 2018 року зареєструватися в Репозитарії навчальних матеріалів на веб-сайті ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»(розділ «Конкурсний відбір підручників для учнів 1,5,10 класів») або за посиланням https://goo.gl/7eBS98, заповнити анкету та відповідні документи:

-завірену довідку з місця роботи, вказати ПІП, назву організації, час перебування на посаді ;

-підписане письмово зобов’язання про нерозголошення конфіденційної інформації у сфері здійснення експертизи електронних версій проектів підручників, які подаватимуться на конкурсний відбір проектів підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти, доступ до якої експерт отримає  під час підготовки експертного висновку.

Після завершення реєстрації комісією з відбору експертів буде складено список експертів, які здійснюватимуть експертизу поданих на конкурс електронних версій  проектів підручників. Експерти нестимуть персональну відповідальність за достовірність і повноту аналізу, об’єктивність та обґрунтованість експертного висновку. Після завершення Конкурсу експертам передбачається оплата  за виконану роботу. 

Валентина Куцак, методист РМК

05.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Нарада учителів-словесників

Якщо людина не знає, до якої мети вона рухається,

для неї жоден вітер не буде попутним.

Сенека

            Державна національна програма «Освіта» («Україна XXI ст.»), концепції мовної освіти передбачають формування мовної особистості, що володіє даром слова – усного й писемного, умінням вільно, комунікативно виправдано користуватися мовними засобами під час сприйняття, створення висловлювань у різних сферах, формах, стилях і жанрах мовлення, тобто забезпечення її всебічної мовленнєвої компетенції. Уся робота методичних об'єднань учителів-словесників (української мови і літератури, зарубіжної літератури та російської мови), які проведено 12.01.2018 року на базі Бершадської ЗОШ І – ІІІ ст. № 3, підпорядкована головній меті – допомогти вчителеві-словеснику найбільш ефективно використати свої знання і вміння у впровадженні в життя державної мовної політики. З цією метою широко розглянуто наступні питання:

І. Підсумки. Завдання. Рекомендації

1. Виконання плану заходів щодо покращення результатів ЗНО. Аналіз результатів ЗНО-2017 з української мови та літератури    

2. Аналіз результатів ІІ етапу мовних конкурсів та Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, зарубіжної літератури і російської мови.

3. Методичні рекомендації щодо викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури та російської мови у ІІ семестрі 2017 – 2018 н. р

ІІ. Лінгвістичний практикум.  

1. Детальний синтаксичний розбір речення (простого і складного).

2. Календарне планування уроків зарубіжної літератури та російської мови у ІІ семестрі 2017 – 2018 н. р.

Перше та друге питання висвітлила методист РМК Деркач О. А., яка детально проаналізувала результати участі одинадцятикласників у ЗНО-2017 і ІІ етапі мовних конкурсів, олімпіад, вказала на якість виконання робіт, типові помилки, допущені учнями при виконанні творчого завдання, звернула увагу вчителів на необхідність повторення й удосконалення мовних і літературних тем, якісної підготовки учнів до написання творів.

З третього питання виступили вчителі Лазарева С. І. (Маньківська ЗОШ І – ІІ ст.) та Вишинська О. П. (Бершадська ЗОШ І – ІІІ ст. № 1), які зупинилися на методичних рекомендаціях щодо викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури і російської мови у ІІ семестрі 2017 – 2018 н. р. Також розглянуто питання записів у класних журналах, особливості перевірки зошитів, оформлення письмових творчих та контрольних робіт.

У ході лінгвістичного практикуму, який провели вчителі Рибак В. В. (Бершадська ЗОШ І – ІІІ ст. № 1) та Костюк Л. О. (Устянська ЗОШ І – ІІІ ст.), здійснено детальний аналіз синтаксичного розбору простого і складного речення у 5 – 11 класах та розглянуто календарне планування уроків зарубіжної літератури і російської мови у ІІ семестрі 2017 – 2018 н. р.

Отже, основна роль учителя-словесника сьогодні – не лише дати певну суму знань з мови та літератури учневі, а й навчити його вчитися, самостійно здобувати знання, застосовувати їх на практиці, тобто формувати компетентності як загальну здатність, що базується на знаннях, досвіді та цінностях особистості.

 Олена Деркач, методист РМК

05.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Зіркова мрія. Районний підсумок

      26 лютого 2018 року на базі Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 відбувся районний етап конкурсу «Зіркова мрія-2018». Конкурс проводився   у двох номінаціях: вокал та художнє читання,  за віковими категоріями: молодша група(1-5 класи),середня група(6-9 класи), старша група(10-11класи).  Учасниками конкурсу були учні з 28 закладів освіти району. Виступи учнів оцінювалися за 10-бальною системою оцінювання.  Учні читали вірші, виконували пісні. Їх виступи оцінювали члени журі. За підсумками членів журі переможцями районного етапу конкурсу стали:

 

 у номінації «художнє читання»:

Кравчук Мар’яна(Кошаринецька ЗОШ)

Богач Дмитро (Бершадська ЗОШ №1)

Товстун Наталія (Війтівська ЗОШ)

у номінації «вокал»:

Герасименко Олександра( Бершадська ЗОШ №3)

Іванченко Сергій(Бершадська ЗОШ №1)

Мордух Юлія(Війтівська ЗОШ)

Хмарук Вікторія (Війтівська ЗОШ)

Стьопін Владислав (Шляхівська ЗОШ)

Члени журі відзначили кращих виконавців художнього читання та вокалу:

Журавля Віталія(Шляхівська ЗОШ), Усату Марію( НВК с.Шумилів), Перевозняк Софію( Крушинівська ЗОШ), Вітер Мирославу(Красносільська ЗОШ), Муць Юлію(Баланівська ЗОШ), Клибанську Аліну (Війтівська ЗОШ), Скомаровську Юлію(Флоринська ЗОШ), Мазуренко Олександру(Бершадська ЗОШ №2), Прудченко Юлію(Бершадська ЗОШ №1), Терлецького Івана(Бершадська ЗОШ №3), Головатюка Андрія(Маньківська ЗОШ), Потєху Каріну( Осіївська ЗОШ), Мустяце Артема(Бершадська ЗОШ №3), Горовенко Анну(Шляхівська ЗОШ), Коновала Миколу(Бершадська ЗОШ №3), Охріменко Вікторію(Великокиріївська ЗОШ), Боровецького Олексія(Бершадська ЗОШ №1), Стаднійчук Оксану(Баланівська ЗОШ).

      Переможці районного етапу Конкурсу стануть учасниками обласного етапу, який відбудеться 06 лютого 2018 року.

Вітаємо переможців!!!

 Валентина Куцак,методист РМК

05.02.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 «143» 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720