Юні дослідники Бершадщини

13 березня 2018 року відбувся  щорічний районний етап  Всеукраїнського конкурсу  експериментально - дослідницьких робіт з природознавства та біології  «Юний дослідник».

На районний конкурс представлені роботи учнів віком 9-11 років  з 14  шкіл: П'ятківської, Сумівської, Флоринської, Шляхівської,Тернівської,Устянської,  Яланецької,  Бершадської № 1,2,3  ЗОШ І-ІІІ ст.., Бирлівської, Поташнянської, Тирлівської, Кошаринецької  ЗОШ І-ІІ ст., Бершадської СЮН. Відповідно до умов  конкурсу експериментально – дослідницькі  роботи подано  з наступних напрямків :

-    «Я і природа» - Сумівська ЗОШ І-ІІІ ст.., Тирлівська ЗОШ І-ІІ ст.,

-   «Рослини навколо нас»  - Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1,Флоринська,  Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст., Бирлівська ЗОШ І-ІІ ст.;

-     «Тваринний світ» - Бершадська  ЗОШ І-ІІІ ст. №2,

-     «Охорона здоров’я »  -  Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст..

-   "Народознавство, краєзнавство" -  Кошаринецька, Поташнянська ЗОШ І-ІІ ст., П’ятківська, Тернівська, Устянська  ЗОШ І-ІІІ ст.., Бершадська  ЗОШ І-ІІІ ст.  №3, Бершадська СЮН.

В експериментально-дослідницьких роботах, які готували учні 4-6 класів висвітлено   питання, що стосуються визначення якості води,  умов проростання  рослин, дослідження місцевої орнітофауни, впливу домашніх тварин на емоційний стан людини,також  вивчались питання значення рослин і тварин в українській символіці, в біблійних сюжетах, в  національній кухні. 

Кращими  під час захисту визначено експериментально – дослідницькі  роботи учнів Флоринської, Бершадської №1, Сумівської, Бершадської №2,3  ЗОШ І-ІІІ ст., Бирлівської ЗОШ І-ІІ ст. Роботи  учнів містять практичну   частину -   це проведення дослідів, спостереження за об’єктами живої і неживої природи, опрацювання наукової літератури, інтернет ресурсів, обґрунтовані висновки та власні рекомендації.

 

 

 

Представлятиме район на обласному етапі конкурсу переможець районного етапу - учениця Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст.. Чорнокульська Анастасія з роботою «Вплив магнітного поля на ріст і розвиток рослин».

 

Зоя Панченко, директор СЮН 

14.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Проліски надії 2018. Звітний концерт освітян району

Коли до нас іде весна,
Бентежачи душевні мрії,
Ми усвідомлюєм: вона
Приносить проліски надії.

Коли повітря пахотить,
І перше листя духмяніє,
І незабутня кожна мить –
Це з нами – «Проліски надії»…

Як неповторні небеса,
І всі обличчя – молодії,
І поруч – радість і краса…
Стрічайте: «Проліски надії»!

    14 березня у районному будинку культури відбувся щорічний зональний етап обласного фестивалю учнівської та вчительської творчості «Проліски Надії - 2018». На сцені яскраві та неповторні грані своїх талантів демонстрували  кращі учнівські і педагогічні колективи Баланівської, Війтівської, Бершадської №1, №2, №3, Красносільської, Устянської, Флориської  та ДНЗ «Сонечко». У звітному концерті  взяли участь 168 учасників .

Церемоніальним маршем урочисто відкрили концертну програму гурт «Барабанщиці» з Баланівської школи. Вразив своїм звучанням хор Флоринської ЗОШ на чолі з солістом – учителем музичного мистецтва Сергієм Шевчуком, що виконав дві композиції «Бандуристе, орле сизий » та «Моя земля ».

Тріо «Чарівниця» (Красносілська ЗОШ) ніжно і водночас емоційно виконали пісню «Ой, зелений гай». Абсолютно неперевершеним був  виступ зразкового гурту автентичного співу «Оберіг» Юершадської школи №1 в оновленому складі молодшої та старшої групи зі своєю «Веснянкою».

Пройнятим патріотичним настроєм стали виступи ансамблю вихователів ДНЗ «Сонечко» з піснею «Рідне місто» та учнівсько-вчительського ансамблю Красносільської школи з виконанням твору «Піднімемо разом неньку Україну». Зачарували своєю неповторністю та оригінальністю педагогічні колективи Бершадської ЗОШ №2 - пісня «Батькам» та Баланівської ЗОШ –  «Попурі народних українських пісень».

Неповторного колориту конкурсній програмі додав зразковий  фольклорний ансамбль «Щедрограй » з композицією «Сучасні ритми фолку». Чарівні українські мелодії – «Віночок народної музики », подарував усім  присутнім  ансамбль народних інструментів Війтівської школи.

Усі виступи супроводжувались гучними оплесками глядачів. Зразковий хореографічний ансамбль «Мрія» представив яскраву композицію «Чудеса на горищі», а хореографічний ансамбль «Міраж» подарував глядачам весняний настрій танком «Пробудження». Дитячий танцювальний колектив Устянської ЗОШ зірвав шквал оплесків  запальним українським гопаком  «У зеленім лузі».

Кожен концертний номер вражав своєю досконалістю, високою виконавською майстерністю, справжнім артистизмом юних та досвідчених виконавців. Народна і сучасна хореографія, хоровий і ансамблевий спів, інструментальний жанр і фольклор дали змогу пересвідчитись і членам журі, і всім присутнім, що у Бершадському районі добре налагоджена робота з обдарованими дітьми, що педагоги та діти  Бершадщини  мають неабиякий творчий потенціал.

Висококваліфіковане журі, яке очолювала директор обласного Будинку  культури учителя – Мельник Тетяна Іванівна, відзначило високий рівень підготовки усіх творчих колективів,  загальну сценічну та виконавську культуру учасників концертної програми. Гості щиро подякували за свято пісні і танцю,  святковий, дійсно весняний,  настрій та професіоналізм  бершадським талантам!

 

 Людмила Загарій, спеціаліст відділу

 

14.03.2018 | Aдмін | Читати далі

День визволення Бершадщини

14 березня 2018 року біля Меморіалу Слави міста відбувся мітинг з  нагоди 74-ї річниці визволення Бершадщини від нацистських загарбників, у якому взяли участь голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака та міський голова Михайло Кольченко,  делегації трудових колективів, організацій та установ, представник громадських організацій.

Згадуючи героїчні сторінки визволення населених пунктів району, учасники мітингу поклали квіти до Меморіалу Слави.

Історична довідка

Весна визволення прийшла на Бершадщину в березні 1944 року в результаті Умансько-Ботошанської операції війська Другого Українського фронту 52-0ї армії 4-ї –гвардійської; 27-ї та 2-ої і 5-ої танкових армій, переборюючи опір противника, розпочали стрімкий наступ на Правому березі ріки Південний Буг.

“Історія війн не знає більш широкої за своїм розмахом і складністю в оперативному відношенні операцій, яка була б здійснена в умовах повного бездоріжжя і весняного розлиття рік,” – так писав у своїй книзі “Записки командуючого фронтом” прославлений полководець, маршал Іван Степанович Конєв, розповідаючи про Умансько-Ботошанську операцію.

Після розгрому великого угруповання гітлерівців в Корсунь-Шевченківській операції могутній стратегічний наступ продовжувався.

Другий Український фронт повинен був завдати удару з фронту Кіровоград –Звенигородка -Шпола в загальному напрямку на Умань із завданням розбити уманське угруповання противника й оволодіти рубежем Ладижин, Гайворон, Ново-Українка. Надалі війська фронту повинні були розвивати наступ і вийти на Дністер.

11 березня маршал Конєв віддає наказ військам фронту переслідувати розбитого ворога на підходах до Південного Бугу та стрімко, щоб він не встиг закріпитися на правому березі ріки.

Вже цього ж дня 11 березня 1944 року буди визволені перші населені пункти нашого району: с.Тернівка, Березівка, Серединка, Серебрія – військами 52-армії якою командував генерал К.А.Коротаєв, той же самий генерал, який командував стрілецьким корпусом в перші дні війни, обороняючи Вінниччину, Бершадський, Джулинський та інші райони.

В складі цієї армії брали участь у визволенні району війська 62-стрілецької дивізії, якою командував генерал-майор Д.А.Дричкін, уроженець с.П’ятківки Бершадського району.

На підступах до Тернівки гітлерівці чинили впертий опір нашим воїнам, часто контратакували, щоб дати можливість своїм основним силам закріпитися на зручних для оборони нових рубежах. В бою за Тернівку у складі 2-ї танкової армії хоробро билися з фашистами танкісти 8-го окремого гвардійського полку. Вони звершили багато подвигів під час наступу, а командир роти Віктор Іванович Мельников виявив особливий героїзм.

За виявлену мужність і відвагу в боях, командир роти гвардії старший лейтенант Віктор Іванович Мельников посмертно удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу.

Дякуючи передовим загонам 2-ї танкової армії з десантом стрільців і саперів на танках, який мав завдання перехопити міст через Південний Буг у районі безпосередньо на південний захід від Джулинки, о 23 годині 11 березня вийшов до ріки. В цей час по мосту переправлялися відступаючі частини противника.

Врізавшись у колони ворога, що відходив , і розділившись на дві групи, наші танки відсікли противника від переправи і зав’язали бій. Одна група танків з піхотою зайнялася знищенням ворожого гарнізону у районі Джулинки і ар’єргарних частин противника, які підходили, а інша-направлялася для його захоплення.

Розстрілюючи фашистів, котрі стовпилися біля переправи, танк Федора Мехніна перший вийшов на міст і під ударами ворожої артилерії був підбитий і потонув у водах ріки. Весь екіпаж, в тому числі і герой форсування ріки Мехнін загинули. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. На честь героїв танкістів на березі річки височить монумент із граніту.

12 березня було визволено села Джулинку, Шляхову, Теофилівку, Тирлівку, Дяківку, Хмарівку, Чернятку. Цього ж дня в районі с.Крушинівки танкісти проявили надзвичайну винахідливість. Щоб переправити свої танки на правий берег Бугу через відсутність тяжких мостів, вони переправили танки по дну річки. Для цього вихлопні труби були виведені вгору, всі люки наглухо задраєні. Танки несподівано з’явилися перед ворожими піхотинцями, які в паніці розбігалися. Цілих три доби тривала переправа наших військ, але перший штурм укріпленого берега між Сумівкою і Крушинівкою був найважчим.

Розширення танкістами плацдарму на ділянці Завадівка-Шумилово-Берізки полегшило переправу головних сил, які підходили і дало можливість інженерним частинам приступити до відновлення зруйнованого 60-тонного моста. 14-березня по відновленому мосту були переправлені головні сили 2-ої танкової армії, що підійшли , і розпочали переправу військ 52-ї армії.

14 березня 1944 року було визволено від німецько-румунських загарбників місто Бершадь, а вже 15 березня останні населенні пункти району: Кидрасівку, Голдашівку, Михайлівку та Романівку.

Наша Бершадська земля стала місцем Подвигу десятків кращих синів Вітчизни.У визволенні Бершадщини брали участь 14 Героїв Радянського Союзу.

По різному склалися долі героїв-визволителів нашого району. Багато з них знайшли свій останній притулок на нашій бершадській землі.

Ми завжди пам’ятаємо їх, шануємо їх світлу пам’ять. І сьогодні в дні 74-річчя визволення району від німецько-румунських загарбників бершадці схиляють голови в пошані до живих і мертвих героїв-визволителів.

 

За матеріалами сайту Бершадської РДА

 

14.03.2018 | Aдмін | Читати далі

День українського добровольця

Хоч це Свято і є новим для національного календаря України, проте явище, якому воно присвячено, споконвіку супроводжує дружній український народ. Яскрава національна риса, благословення і традиція українського народу - бути небайдужим до свого сьогодення та майбуття, до долі своїх дітей, честі і пам’яті своїх славних батьків.

У пояснювальній записці до Постанови Верховної Ради України № 4261 «Про встановлення Дня українського добровольця» повідомляється, що саме в цей день - 14 березеня 2014 року на полігоні в Нових Петрівцях вже більше 500 бійців самооборони Майдану (Народного Віче) почали підготовку до участі в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність України.

Військовими патріотами України по всій країні в найкоротші терміни відкривалися буквально імпровізовані, життєво необхідні для збереження держави Україна підготовчі навчальні центри, створювалися величезні черги в військкомати, приводилася в бойову готовність техніка, налагоджувалися шляхи постачання і т.і. Саме добровольці першими виступили проти агресора, зіткнувшись з російськими силами ССО, ГРУ і ФСБ лицем до лиця.

"З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості", - Верховна Рада України постановила - "Установити в Україні День українського добровольця, який відзначати щорічно 14 березня".

 

З Днем українського добровольця!

14.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Шевченко - геній українського народу!

Про його біографію написано немало і ми не будемо повторюватися про це. Зауважимо лише, що за своє коротке життя, а прожив він чимало, 47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми - життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий. З Днем народження Тараса Григоровича Шевченка!

 

14.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Міжнародний день прав жінок і миру

07.03.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 «134» 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720