Вісті зі шкіл. Сьогодні - Міжнародний день дитячої книги. Бершадська школа №3

Казки та історії ... ховаються в думках, подібно до насіння,

якому потрібен тільки свіжий вітерець, сонячний промінь,

 крапля роси, щоб вирости, і вони стають квітами.

Г. К. Андерсен

 Міжнародний день дитячої книги відзначається, починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального рівня нових поколінь людства. Це свято відзначається в День народження великого датського казкаря Г. Х. Андерсена (1805-1875).

Основа свята - популяризація дитячої книги та читання, яке підкреслює величезне значення книги у духовному й інтелектуальному розвитку нових поколінь .

З нагоди свята у шкільній бібліотеці Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 було організовано цикл масових заходів, головною метою яких є популяризація різних варіантів книг. Це і оформлені літературні полички ("Книга - твій друг назавжди", "Із року в рік: завжди так буде, людина книгу не забуде"), на яких представлені твори сучасних дитячих українських та зарубіжних письменників. Окрема поличка, "Моя найулюбленіша казка", присвячена творчості Г. Х. Андерсена. Це і бібліотечні уроки («Найвідоміший казкар світу»), бесіди та вікторини – мандрівки («В країні доброго чарівника») серед учнів 3 – 4, 5 – 6 класів.

Під час уроків та бесід діти дізналися про історію розвитку дитячої книги, прослухали цікаві факти з життя казкаря  Ганса Крістіана Андерсена, розповідь про цікаві дитячі книги, написані у різні часи, переглянули презентацію про етапи розвитку книги. Діти приймали активну участь у обговоренні, ділилися враженнями від раніше прочитаної літератури. Учні залюбки  прийняли активну участь у різноманітних вікторинах, відповідаючи на запитання: чи добре вони знають прислів’я і приказки про книгу, чи уважно читають книги, чи знають правила поводження в бібліотеці, чи уважно читають казки.

 Особливо цікавим та пізнавальним був спільний майстер клас учнів 4 – 5 класів із виготовлення лепбуку «Еволюція книги».

З нагоди Міжнародного дня дитячої книги у школі оголошено про початок конкурсу на кращий малюнок до улюбленої казки (1 – 4 кл.), власний авторський твір або рукописну книгу у вільному форматі (5 – 11 кл.) та загальношкільний конкурс «Подаруй бібліотеці книгу». Всі бажаючі можуть долучитися до акцій з 02. 04 по 06. 04. 2018 року.

На нашу думку, святкування Міжнародного дня дитячої книги є особливо актуальним, адже книга має неабиякий вплив на формування духовного світу людини. Дитяча книга – перша сходинка до пізнання безмежного, чарівного, дивовижного світу – життя.

                                       Тетяна Мараховська, завідуюча шкільною бібліотекою  Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 

 

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм

Попереджений – в більшості випадків, означає - озброєний. Взявши інформацію на озброєння ми здатні протистояти безлічі негативних явищ. Здатність перебудувати себе з урахуванням нових факторів завжди допомагало людям виходити навіть з найскладніших ситуацій.

Звичайно ж ситуації бувають різні, але вони далеко не завжди залишаються безвихідними. Це підкреслює одна з резолюцій Генеральною Асамблеєю ООН, прийнята 18-го грудня 2007-го року № A/RES/62/139. Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму, встановлений в даній резолюції і відзначається  тепер щорічно 2-го квітня, заснований саме з цією метою. Аутизм - це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.

Аутизм є розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синоптичних зв’язків в головному мозку зростаючого організму дитини. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Гостроту цих ознак можна визначити вже у віці до трьох років. Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці, однак своєчасна реабілітація дитини з ранніх років його життя дозволяє у багатьох випадках домогтися впевнених результатів у соціальній адаптації, що сприяє більш повноцінному життю.

Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися деякі симптоми цієї не простої хвороби. Приміром, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен і Боб Ділан, а також  багато інших.

 

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Спартакіада серед працівників освіти з волейболу

30 березня  2018 року  в Бершадських школах№1 і №3 відбулись фінальні змагання за програмою районної спартакіади освітян з волейболу серед чоловіків і жінок. У змаганнях прийняли участь 16 команд. Учасники активно змагались, проявили справжній спортивний характер і показали хороші ігри. Непереборний спортивний дух та позитивний настрій панував у спортивних залах протягом змагань. Кожна гра була цікавою та захоплюючою.

Переможцями і призерами стали :

Серед жінок: І місце  - команда  Війтівська  ЗОШ,  ІІ місце - посіли спортсмени Бершадської школи №1 і ІІІ призером змагань стали волейболісти Ставківської ЗОШ. Серед чоловіків відповідно Осіївська, Бершадська №1 і Флоринська школи.

Переможці і призери змагань нагороджені грамотами відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації.

Сергій Сировець, головний спеціаліст відділу

 

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Армспорт. Районні змагання

31 березня 2018 року в м. Бершадь відбулись районні змагання серед юнаків і дівчат з армспорту. Метою змагань  було пропагування здорового способу життя, популяризація армспорту, як масового виду спорту.

За підсумками змагань спортсмени продемонстрували хороші результати.

 

Переможцями у своїх вагових категоріях стали: Скрипник Олександра, Кравчук Вікторія, Недобитко Софія,  Рожко Діана, Демчук Євген, Клибанський Ярослав.

Переможці і призери змагань нагороджені грамотами відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації та медалями федерації армспорту району.

 

 

Сергій Сировець, головний спеціаліст відділу

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Навчальний візит до Лодзинського воєводства в рамках проекту «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області»

Завершився другий етап реалізації спільного проекту Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування та Фундації ФЕРСО (Польща) за сприяння Лодзинського воєводства Республіки Польща  «Школа молодих спікерів – дебатні клуби у Вінницькій області. Видання 2» – тижневий візит вчителів  до Лодзинського воєводства.

З 18 по 24 березня делегація з 27 освітян Вінниччини мала змогу познайомитись із роботою польських шкіл у невеликих муніципальних утвореннях і округах Лодзинського воєводства. Також учителі переймали досвід використання методів дискусій та активізації роботи учнів і вивчали питання, пов'язані зі створенням громадянського суспільства, переймали навички, корисні для функціонування в демократичному суспільстві, такі як: командна робота, «критичне мислення», міжособистісне спілкування, публічне подання своєї позиції в обговоренні, пошук та правильне подання аргументів.

Однією із візитних карток міста Лодзь є кінематографічна школа. У ній студенти отримують знання, готуючись до роботи режисера, оператора, аніматора, фотографа, сценариста, редактора, керівника виробництва та актора. Наука включає практичні семінари, теорію та історію культури і мистецтва, що слугує всебічному художньому та науковому розвитку.

Також українські педагоги відвідали Центр удосконалення вчителів, побували на  практичних заняттях учнів, де розповіли про особливості підвищення професійної кваліфікації вчителів та побачили як відбуваються заняття дітей у майстернях центру.

Барбара Мурас, директор центру, із задоволенням представила директора середньої школи при університеті, який розповів про особливості навчання у даній школі, а також презентувала модерний стиль навчального закладу. Вразила сучасна медіабібліотека, кабінет самоврядування, оснащення лабораторій, навчальних класів та «антишколи» – куточки релаксації дітей.

Наступний день був ще більш насичений і вражаючий, оскільки першу половину делегація провела у початковій школі № 81, яка працює за проектом «Школа прокидається». Директор школи у своїй промові ознайомила із досвідом реформування освіти, розкрила особливості навчання у школі, коротко розповіла про історію становлення навчального закладу. Учасники проекту мали можливість відвідати уроки, перейняти нові методи та форми роботи з дітьми під час уроків та у позаурочний час. Інформативною була зустріч із адміністрацією центру професійної освіти. У центрі сучасне обладнання, яке максимально наближене до обладнань заводів та фабрик. У студентів дуальне навчання: 2 дні – заняття у центрі, 3 дні – практичні заняття на заводах і фабриках.

Не менш цікавим та насиченим був і третій день перебування в Польщі. Учасники делегації мали можливість ознайомитись із школою спортивного мистецтва. Це приватна школа, яку заснував відомий баскетболіст Марцин Гортат. Дана школа відкрита для талановитих дітей не лише Польщі, а й інших країн, тому була організована зустріч з учнями, які родом із України.

Оскільки ключовою концепцією даного проекту є Оксфордська дискусія, то наступний день пройшов у стінах Фонду освіти та розвитку громадянського суспільства FERSO. Отримали величезний багаж знань із проектної технології. Розвивали навички проведення Оксфордських дебатів,які є формалізованим обміном аргументів, що можна використовувати під час уроків гуманітарних наук.

Наступного дня на учасників чекала поїздка у сусіднє містечко Серадз. У міській раді зустрічалися з президентом Павлом Осієвалою та  відвідали початкові школи № 4 та 8, а також в дитячий садочок № 6. Заклади мають найновішу матеріальну базу, роками зібрану за рахунок участі у місцевих і міжнародних грантових програмах та написанню якісних проектів. Значна увага в цих школах приділяється саме  інклюзивному навчальному процесу. У навчальних закладах усе максимально пристосовано для діток з обмеженими можливостями: додаткові заняття з учнями, інтегровані кімнати,  методики роботи з дітьми (Montessori).

Метою поїздки було не лише ознайомлення з роботою навчальних закладів Польщі. Щоденно з вчителями працювали тренери Ярослав Ващик,  Ольга Буковчик,  Ольна Шмурлік,  Ула Малінська, куратори з Вінниці Олена Герасімова, Ольга Рябоконь та Ірина Лознінська.  Вони ознайомили делегацію  з основами створення дебатних клубів в школах та поділились досвідом щодо використання методик роботи з учнями. Адже одне з головних завдань поїздки – підготовка вчителів для створення у своїх школах учнівських дебатних клубів. Після повернення вчителі-учасники проекту «Школа молодих спікерів…» допомагатимуть учням 9-11  класів організувати роботу дебатних клубів у своїх школах – складати статут, організувати роботу,  і проводити дискусії. Тому значна частина уваги була приділена  саме цьому напряму.

Завдяки польським та українським організаторам поїздка виявилась надзвичайно цікавою, плідною та насиченою для її учасників.

Аліна Янчук, вчитель англійської мови  П’ятківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Про підсумки районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Квітуча Україна»

З метою формування екологічної культури особистості, активізації пізнавальної, творчої діяльності учнів, залучення учнівської молоді до роботи щодо покращення зовнішнього озеленення та ландшафтного дизайну територій навчальних закладів, з 05 по 20 березня   2018 був проведений районний  відбірковий (заочний) етап Конкурсу.

У районному етапі Конкурсу взяли участь учні Бершадської №3, Баланівської, Устянської, Серединської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Бирлівської, Поташнянської ЗОШ І-ІІ ступенів, вихованці Бершадської СЮН.

В рамках Конкурсу діти працювали над створенням проектів з благоустрою територій навчальних закладів, знайомились із сучасними технологіями ландшафтного дизайну та зеленої архітектури, вивчали різновиди дерев, кущів, квітково-декоративних рослин, що використовуються в озелененні, проводили дослідницьку роботу з квітникарства.

Всі представлені  проекти відповідають вимогам конкурсу та передані на Вінницьку обласну станцію юних натуралістів для участі в обласному етапі Конкурсу.

Зоя Панченко,  директор СЮН

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 «128» 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720