День пам’яті Героїв Крут

Ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. І це відбувається як з боку суспільно - політичної свідомості обох держав, учасниць згаданої події, так і з боку суто історичного підходу вельми шанованих дослідників .

29 січня 1918 року . Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути , яка розташовувалася на 130 -му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва, Україна . Учасники події : невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і знаменита Червона гвардія Радянської Росії , яка значно перевищує своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом. Результат бою не важко передбачити. У запалі громадянського протистояння, трансформації суспільного і політичного світогляду , в пікових точках переломних моментів, що стали низкою таких подій , які змусили нашу історію зазнати найглибших змін, цей бій ніяк не міг залишитися в забутті.

Причини, з яких це сталося, для деяких очевидні, для деяких так і залишаться незрозумілими і навіть зовсім необгрунтованими, але вони мали місце бути. Як факт, який завжди залишається фактом - такою правдою, яку неможливо ані сховати, ані спотворити; лише на короткий час і лише під дією величезного страху. Але коли ця напруга слабшає, правда знову відкривається. Вона як світло, від якого тікає всяка темрява .

А правда в тому, що народ України любить свою країну. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя і благополуччя. Це було доказом , яскравим доказом, і насамперед самим собі . Доказом перед усіма іншими, нехай сильнішими, більш амбітними, але це - пряма відповідь на історичний виклик .

 

Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

 

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

В історії людства було безліч «темних» плям, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. Маніпуляції громадською свідомістю, нездорові ідеї і злочинне замовчування, які супроводжували весь цей жах, не давали тоді повною мірою усвідомити справжній стан речей, і це сумно. Однак все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх «промислових» масштабах. Ми не повинні допустити, щоб подібне ще хоч коли-небудь повторилося!

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року, резолюція A/RES/60/7 . Метою запровадження цієї сумно пам’ятної дати є активна просвітницька робота та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя.

Міжнародне співтовариство "беззастережно засуджує всі прояви релігійної нетерпимості, підбурювання, переслідування або насильства щодо окремих осіб або громад, зумовлені етнічним походженням або релігійними віруваннями, де б вони не мали місце", - йдеться в тексті резолюції. Справжні і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому.

 

27.01.2018 | Aдмін | Читати далі

День Соборності України

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

Набираюча обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки. А далі ...

Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає. Надію, приміром, втратили нащадки кривавих диктаторів, коли Великий і Могутній Радянський Союз - об’єднання, побудоване зовні на «нових канонах справедливості», а всередині на крові і безглуздих жертвах, звалилося, не залишивши після себе нічого, що могло б його реанімувати.

22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.

21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву - «День Соборності та Свободи України».

Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України «братнім російським народом», відповідно до Указу Президента України № 871 / 2014 від 13-го листопада 2014-го року, святу повернули колишню назву. «Відзначати щорічно 22 січня - у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки - День Соборності України. Внести до Указу Президента України від 30 грудня 2011 року № 1209 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат та професійних свят” зміну, виключивши абзац другий статті 1.»- йдеться в Указі.

 

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!

21.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Не забудемо...

16 січня Україна вшановує пам’ять “кіборгів”, які загинули внаслідок підриву терміналу Донецького аеропорту 19 та 20 січня 2015 року. 
Пишаймося й пам'ятаймо наших Героїв.

17.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Визначено пріоритети розвитку освіти Бершадщини у 2018 році

Забезпечення реалізації державної політики у сфері освіти, фізичної культури і спорту на території району, створення умов для здобуття громадянами повної загальної середньої освіти відповідно до освітніх потреб особистості та її індивідуальних здібностей і можливостей, реалізації рівних прав громадян України на освіту, соціальний захист дітей дошкільного та шкільного віку, педагогічних, інших працівників закладів та установ освіти, фізичної культури і спорту- головні цілі діяльності  освітян району. Карту цілей і пріоритетів відділу освіти, фізичної культури і спорту на нараді презентувала начальник відділу Оксана Тартачна.

У 2017 році 6 освітянських проектів стали переможцями 14 обласного конкурсу розвитку територіальних громад. Завдяки цьому відремонтовано каналізаційну мережу БСШ №3, побудовано комунікації  каналізаційної мережі БСШ №1.  Встановлено енергозберігаючі вікна в Поташнянській та Крушинівській школах. Створено  історико-патріотичний музей Гідності і Свободи в Бершадській школі №3.

Серед пріоритетних напрямків діяльності на 2018 рік: забезпечення виконання заходів з енергозбереження в закладах освіти; формування оптимальної мережі закладів освіти району, необхідної для надання високоякісних освітніх послуг кожній дитині, з урахуванням використання наявних ресурсів, модернізації мережі; модернізація  та осучаснення матеріально-технічної бази   закладів освіти району; забезпечення доступності та якості освіти для дітей з ООП, створення умов для розвитку інклюзивного  навчання.

Підсумовуючи нараду, голова райдержадміністрації Іван Стефанцов наголосив: «2018 рік  дає  старт "Новій українській школі», маємо  зосередити зусилля на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної освіти в районі та створення умов для задоволення якісних освітніх потреб населення.»

За матеріалами сайту Бершадської РДА

17.01.2018 | Aдмін | Читати далі

«ЗІРКОВА МРІЯ-2018»

Обласний  конкурс «Зіркова мрія – 2018» солістів-вокалістів та читців серед учнів  загальноосвітніх  та позашкільних навчальних закладів проводиться в рамках обласного фестивалю вчительської  та учнівської творчості «Проліски надії – 2018» з метою пропагування українського мистецтва, світової класики, кращих творів місцевих авторів, виховання почуття національного патріотизму, підтримки розвитку творчого, духовного потенціалу учнів та їх учителів.

Порядок та умови проведення Конкурсу:

Конкурс проводиться у 2-х номінаціях: вокал та художнє читання.

Конкурс проводиться за віковими категоріями:

  • молодша група  (1 5 класи);
  • середня  група  (6 – 9 класи);
  • старша група  (10 – 11 класи).

Учасник заявляє на участь у конкурсі два твори. Виконується один твір за вибором, тривалістю до 5-ти хвилин. Пісня виконується без хореографічного супроводу.

Районний етап конкурсу буде проведено 26 січня 2018 року о 13.00 годині на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3.

Запрошуємо учнів шкіл  району до участі в конкурсі  солістів-вокалістів та читців   «Зіркова мрія – 2018»!

Валентина Куцак, методист РМК 

17.01.2018 | Aдмін | Читати далі

Методичне спрямування діяльності районного методичного об´єднання вчителів біології на реалізацію принципів сучасної природничої освіти і виховання

Під час зимових канікул традиційно проходять засідання районних методичних об'єднань освітян, на яких  розглядаються проблемні питання галузі  та завдання кожного предмету зокрема. На засіданні РМО учителів біології та екології підведено підсумки Тижнів біології та екології, районного етапу Всеукраїнських олімпіад з  даних предметів, здійснено аналіз  завдань, розбір типових помилок.

Педагоги ознайомились з основними статтями нового Закону України «Про освіту» та Положенням про підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році. Оскільки  інновацією року буде міжнародне оцінювання учнів (PISA) з читацьких, математичних та природничих компетентностей, тому учителі обговорили загальні положення даної  Програми, специфіку тестування, результати  моніторингу  в інших країнах та їх вплив на освітні системи.

 В рамках функціонування Школи педагогічного зростання відбулося 3-є засідання  на тему «Закономірності успадкування ознак. Закони Менделя. Відхилення від законів Менделя. Розв'язування задач з генетики».  Практичний блок підготувала учитель біології Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ткачук Г.Д.

Ірина Романчук,  методист РМК

17.01.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 «144» 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720