З Днем Незалежності, моя Україно!.. Крізь призму історії...

Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в 9 столітті. Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства у 17 столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця 18 століття, після чого, аж до 20 століття, незалежної української держави не існувало.
Після революції 1917-го року в Україні позначився підйом національного руху, що оформився в «Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 року, який оголосив Українську Народну Республіку - УНР. В цьому Універсалі було оголошено про свободу слова, преси, віросповідання, зборів, страйків, скасування смертної кари і т.п.
Після відмови українського уряду прийняти ультиматум більшовицької Ради Народних Комісарів, в якому вимагалося дозволити їм ввести свої війська в Україну, а також не пропускати на Дон білих офіцерів і козаків, почалася українсько-більшовицька війна. Військові успіхи більшовиків змусили керівництво УНР покликати на допомогу Німеччину.
З середини лютого 1918 року почався наступ німецьких і українських військ на територію, захоплену більшовиками. До квітня вся Україна була звільнена від більшовицької окупації, однак, по факту опинилася в німецькій - Німеччина привела до влади збройним шляхом свого ставленика. За цим послідувала громадянська війна і низка інтервенцій завершилися в березні 1919 року в Києві, на Всеукраїнському з’їзді Рад прийняттям конституції "незалежної Української Радянської Соціалістичної Республіки».
28 грудня 1920 між УРСР і РСФСР було підписано «Робітничо-Селянський союзний договір про військове й господарське співробітництво», який закріпив залежність УРСР від РСФСР. Наступний шанс на незалежну українську державу представився лише наприкінці 20 століття, після розвалу СРСР.
24 серпня 1991 Верховна Рада Української РСР проголосила Україну незалежною, демократичною державою і винесла «Акт проголошення незалежності України» на підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року.
Незважаючи на порушення територіальної цілісності з боку агресивного російського сусіда на початку 2014-го року, ядерний шантаж, окупацію Кримського півострова, терор і подальшої війни, розв’язаної ним на території Донецької та Луганської областей, Україна залишилася вірною демократичним цінностям. Підтвердила свій без’ядерний статус, від якого відмовилася в обмін на гарантії збереження територіальної цілісності і суверенітету за Будапештським меморандумом.
8 серпня 2016-го року, з огляду на вагому користь в площині інноваційного духу українського народу, багатої культури і спадщини, тверду прихильність українського суспільства до демократичного вектору розвитку, а також внесок української діаспори, що проживає в Сполучених Штатах Америки в розвиток україно-американських відносин і внесок американців українського походження в освітній, науковий і економічний успіх штату Міннесота, Губернатором штату Міннесота Марком Дейтоном, День Незалежності України був офіційно проголошений святом штату: UKRAINIAN INDEPENDENCE DAY in the State of Minnesota.
Зусилля українського народу і світової спільноти спрямовані на відновлення територіальної цілісності і суверенітету держави Україна. Не зважаючи на агресію, в країні проводяться ряд реформ, метою яких є забезпечення загальнолюдських прав і свобод, економічного добробуту та подальшої інтеграції в міжнародні процеси.
 
24.08.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'яті Славка Дремлюха...

29 серпня минає 3 роки із дня загибелі В’ячеслава  Дремлюха.В’ячеслав Дремлюх-ровесник незалежності, молодий хлопець, який понад усе, любив життя.   Народився 23 вересня 1991 року у м. Бершаді. Навчався у Бершадській ЗОШ І - ІІІ ступенів №3.

Був веселим, життєрадісним хлопцем, який любив пригоди. Служив у лавах Збройних Сил України. У важку для країни годину, став на її захист, не вагаючись, і віддав за свободу та незалежність України найцінніше -  своє молоде життя.

Загинув  під час проведення антитерористичної операції на Сході країни під м. Іловайськом.

Іловайський котел - епізод війни на сході України у другій половині серпня 2014 року, в ході якого розгорнулися запеклі бойові дії між Збройними Силами України і підрозділами МВС з одного боку, та озброєними формуваннями колабораціоністичної  терористичної організації ДНР і Збройних сил Російської Федерації з іншого.

Українські силовики увійшли в Іловайськ 18 серпня. Вони змогли взяти під свій контроль більшу частину міста, однак після введення регулярних російських військ 23-24 серпня і через дезертирство окремих українських підрозділів 28 серпня іловайське угрупування опинилося в оточенні. 29 серпня вночі В.Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні.

29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста. Колони були розстріляні на марші.

Сутичка під Іловайськом стала переломним моментом війни на сході України — Збройні Сили України втратили ініціативу на Донбасі та перейшли від атаки до оборони. Важкі втрати спонукали українське керівництво до укладення Мінського перемир'я в рамках контактної групи Україна—Росія—ОБСЄ із залученням представників російських бойовиків.

23 вересня Славік мав би святкувати своє 23 – річчя. Але до нього він не дожив.

6 вересня 2014 року Бершадщина прощалася із загиблим під м. Іловайськом жителем міста Бершаді В’ячеславом Дремлюхом. В останню путь проводжали героя всім містом, розділяючи горе рідних та близьких.

Зокрема, багато було молоді, яка виростала та виховувалася у роки незалежності нашої країни. Кожен із присутніх, переосмислюючи життєві цінності, подорослішав на півжиття.

В’ячеслав Дремлюх похований на кладовищі  м.Бершаді. Пам’ять про нього назавжди залишиться у серцях вдячних земляків.

Згідно Указу Президента №311/2015 від 4 червня 2015 року, за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нашого земляка ДРЕМЛЮХА В’ячеслава Анатолійовича нагороджено орденом “За мужність” III ступеня (посмертно).

Іменем героя у м.Бершаді названо вулицю, на якій він проживав, відкрито меморіальну дошку на фасаді Бершадської ЗОШ І – ІІІ ст. №3, де навчався. 23 серпня 2016 року відкрито  меморіальну  дошку на початку вулиці, названої іменем героя.

Райдержадміністрація, районна рада, жителі району згадують свого земляка, вшановують і пам’ятають його подвиг. Герої не вмирають!

 

Слава Україні! Слава її Героям!

24.08.2017 | Aдмін | Читати далі

Інновації початкової школи

Особливістю роботи початкової школи в нових умовах є вивчення та активне впровадження в практику роботи інноваційних педагогічних технологій, що робить школу конкурентноспроможною на ринку освітніх послуг.

22.08.2017р. на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 відбулося засідання районного методичного об΄єднання учителів початкових класів.

Розглядалися питання оновлення цілей, змісту, методичного забезпечення початкової освіти, які відкривають перед учителями 4-річної школи суттєво збагачені можливості для навчання, виховання, розвитку. 

Проект оновлення програм початкової школи (зміни внесені у 13 програм 1-4 класів) – крок до повного оновлення стандартів середньої освіти, які будуть запроваджені з 2018 року.

На пленарному засідання було розглянуто також проект Державного стандарту початкової освіти, яким передбачено впровадження нового змісту освіти, який ґрунтується на формуванні компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві. Крім того, обговорювався проект типових навчальних планів, розроблених на основі Базового навчального плану.

На секційних засіданнях керівники методоб΄єднань опрацювали з учителями початкових класів методичні рекомендації щодо нового навчального року, проблеми, які стоять перед учителями та шляхи їх вирішення.

Галина Савчук, методист РМК

24.08.2017 | Aдмін | Читати далі

Зустріч учителів трудового навчання

23 серпня 2017 року на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст.. №3  відбулося  районне методичне об’єднання учителів трудового навчання, під час якого було підведені  підсумки роботи районного методичного об’єднання учителів трудового навчання у минулому навчальному році, обговорено і затверджено план роботи на 2017-2018 н.р.

Рябоконь В.О., учитель трудового навчання Красносільської ЗОШ І-ІІІ ст, голова районного методичного об’єднання учителів трудового навчання (чоловіки) ознайомив учителів району з методичними рекомендаціями щодо викладання трудового навчання у 2017-2018 н.р.

Марієчко Л.М., учитель трудового навчання Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст., голова районного методичного об’єднання учителів трудового навчання (жінки) детально ознайомила з основними змінами в оновленій програмі з трудового навчання для 5-9 класів.

 

Учителі трудового навчання, які підготували переможців ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади :Валовий В.П.,учитель вищої категорії Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Вудвуд О.П., учитель Яланецької ЗОШ І-ІІІ ст. презентували свій досвід роботи з обдарованими дітьми.

Алла Олійник, методист РМК

 

23.08.2017 | Aдмін | Читати далі

Серпневе методичне об’єднання вчителів зарубіжної літератури та шкільних бібліотекарів

23 серпня 2017 року на базі Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 відбулося районне методичне об єднання вчителів зарубіжної літератури на тему : «Актуальні питання вивчення зарубіжної літератури та російської мови: стан, проблеми, перспективи». Учасники зібрання мали можливість обговорити низку актуальних питань, пов’язаних з організацією вивчення зарубіжної літератури та російської мови у 2017-2018 навчальному році, познайомитись із змістом та структурою оновленої програми з російської мови та зарубіжної літератури  у 9 класі, з підручниками по зарубіжній літературі. Також було проаналізовано роботу методичного об'єднання вчителів зарубіжної літератури та російської  мови  за минулий 2016-2017 навчальний рік, участь дітей в районному та обласному етапах олімпіади з російської мови. Учасники методичного об’єднання  познайомились з пріоритетними напрямками  діяльності  районного методичного об’єднання та завданнями на 2017-2018 навчальний рік. 

Також  на засіданні   шляхом відкритого голосування  обрали Голову районного методичного об’єднання учителів зарубіжної літератури та російської мови  – учителя вищої категорії, «учителя-методиста» Вишинську Оксану Петрівну  з Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

Цього ж дня базі районного методичного кабінету  відбулося  районне методичне об’єднання шкільних бібліотекарів, під час якого було підведено  підсумки роботи шкільних бібліотекарів у минулому навчальному році. Особливу увагу  приділено питанню проведення інвентаризації бібліотечних фондів шкільних підручників та забезпеченню учнів підручниками у 2017-2018 навчальному році. Шкільні бібліотекарі виступили з питаннями щодо планування роботи шкільного бібліотекаря на новий навчальний рік, співпраці бібліотеки та педагогічного колективу, масової роботи шкільної бібліотеки, а також поділились досвідом роботи щодо списання літератури в бібліотеці.

 

Головою районного методичного об’єднання одноголосно було обрано провідного бібліотекаря Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Рибак Наталію Василівну.

Валентина Куцак, методист РМК

23.08.2017 | Aдмін | Читати далі

Серпневе методичне об’єднання вчителів іноземних мов

22 серпня 2017 року на базі Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 відбулося районне методичне об’єднання вчителів іноземних мов за темою «Організація навчально-виховного процесу на уроках іноземних мов у 2017-2018 н.р.». На засіданні було проаналізовано роботу РМО вчителів за 2016-2017 н.р., обговорено та затверджено план роботи на 2017-2018 н.р., проаналізовано результати моніторингового дослідження навчальних досягнень учнів 4 класів з англійської мови у 2016-2017 н.р., опрацювано методичні рекомендації щодо викладання іноземних мов у 2017-2018 н.р. та детально обговорено ряд основних змін у оновленій програмі для 5-9 класів.

 

Учителі іноземних мов Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст №1 та №3(Каритник І.Г. та Замкова Н.П.), Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст.(Плахотна О.В.) та Бирлівської ЗОШ І-ІІ ст.(Манченко Т.В.) прозвітували про роботу літніх мовних таборів у 2017 році за участю іноземних волонтерів.

Алла Олійник, методист РМК

23.08.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 «179» 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720