День вчителя біології

Біологія (від грец. біос — життя, логос — наука) — одна з найважливіших для людства природничих наук. Це пов"язано з тим, що саме біологія є основою медицини — науки, одним із напрямків якої є обґрунтування методів запобігання хворобам людини та зміцнення її здоров"я ; це наукова база для сільського господарства й виробництва продуктів харчування, дефіцит яких на земній кулі стає все відчутнішим. За допомогою сучасних біотехнологій вже найближчим часом можливий перехід на біопаливо, що, на думку вчених, при потребі допоможе подолати енергетичну кризу. І взагалі, саме біологія — ключ до гармонійного існування природи й людини, що є обов"язковою умовою не тільки сталого розвитку сучасної цивілізації, а й існування людства.

Любов до природничих знань слід розвивати з шкільної лави.  Біологію у 39 загальноосвітніх навчальних закладах та професійному ліцеї викладають 49 педагогів, з них 2 - мають звання "учитель -методист", 3 - "старший учитель", 14  спеціалістів вищої категорії,  23 біологи мають І кваліфікаційну категорію,  7 - ІІ категію, 5 - молодих спеціалістів.

Учителі біології цілеспрямовано працюють над створенням, поповненням і збереженням наявної матеріально-технічної бази та навчально-методичного забезпечення викладання предмета.  У 10 школах (Бирлівська, Баланівська, Війтівська, Джулинська, Красносільська,  Лісничанська, Устянська, Флоринська, Бершадські №1,3) створені кабінети біології, у 2-х (М’якохідська, Шумилівська) -  спільні кабінети біології та  географії, у 27 – біології та хімії. Кращими за матеріально-технічним забезпеченням та естетикою оформлення можна вважати кабінети Бершадської ЗОШ №3, Бирлівської,  Великокиріївської, Війтівської, Джулинської, Флоринської та Крушинівської ЗОШ.

З метою забезпечення навчально -пізнавальних і професійних інтересів  дітей,  підвищення рівня природничих знань використовуються години варіативної складової. Курси за  вибором організовані в Бирлівській  (« Юні знавці природи"), Крушинівській ЗОШ І-ІІ ст. ("Життя рослин"),   Джулинській ЗОШ («Основи медичних знань»), Тирлівській («Основи екологічних знань»), Сумівській («Основи лісового господарства»), Чернятській («Основи ягідництва», «Основи садівництва»).  Факультативні заняття проводяться  в Кошаринецькій ЗОШ («Дивовижний  світ  рослин» ) та Крушинівській школі ("Охорона тварин ").  

У 2-х школах (Війтівська та Джулинська) впроваджено поглиблене вивчення біології;  дані школи, а також Бершадська №3, Сумівська, Флоринська є опорними з еколого-натуралістичної, дослідницької роботи в  районі.

Еколого-натуралістична, природоохоронна, дослідницька діяльність з біології здійснюється на уроках та в позаурочний час. Кожен творчо працюючий учитель розуміє, що вивчення програмового матеріалу неможливо обмежити рамками звичайного робочого уроку. Знання  повинні  здобуватись за допомогою активних та інтерактивних методів та мають застосовуватись на практиці. Тому обов′язковими є виконання лабораторних і практичних робіт, дослідницьких практикумів, індивідуальних та колективних проектів.

Могутнім дидактичним і виховним потенціалом характеризується позакласна та позашкільна діяльність, які забезпечують поглиблення знань, розширення світогляду, розвиток життєвих компетентностей, а також творче зростання вчителів та учнів. Позакласна  робота включає:

-        краєзнавчо-екскурсійну діяльність;

-        зайнятість у гуртках екологічного спрямування (10 – бюджетні, 17- на добровільних засадах, 8 – від позашкільних закладів);

-        практичні навички діти здобувають під час виробничої практики, працюючи на НДЗД,  шкільних городах (наявні у 22 школах), в теплицях (Хмарівська, Устянська ЗОШ ), в шкільних лісництвах та дендраріях (Сумівська, Флоринська ЗОШ).

Результат  плідної праці учителів біології відображається в досягненнях дітей на олімпіадах та конкурсах. Протягом 5 останніх років учні шкіл району вибороли 10 призових місць на обласному етапі олімпіади з біології та  6  призових місць на ІІІ (обласному) етапі  олімпіади з екології. Учні Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст. Бурбеза Владислава та Маринич Анастасія були учасниками  ІV етапу Всеукраїнських олімпіад. Учитель біології цієї школи Демидов А.М. у 2016 та 2017 роках на районному святі "Золотий Олімп" отримав сертифікат "Кращий фахівець року ".

З метою популяризації природничих наук у школах обов′язковими є проведення предметних Тижнів - Тиждень біології (останній тиждень вересня) та Тиждень екології (листопад). Підсумками є захист науково-дослідних робіт, виступи виробничих бригад на районному рівні. Учні  навчальних закладів  району є неодноразовими переможцями в обласному конкурсі- захисті робіт з екології, зоології, рослинництва.  Найкраще поставлена робота з даного напрямку у Війтівській (кординатор Демидов А.М.), Джулинській (учитель біології Марущак Н.В., учитель екології Івасик Г.Г.), Сумівській (уч. Бабій І.В.), Бершадській №3 (учителі біології Хлопчик Н.В., Шевчук А.В.) .  За результатами еколого-натуралістичної діяльності у 2015 р. Бершадський район визнано одним з кращих в області.

Шановні учителі біології! Вітаю!

 

Ірина Романчук, методист РМК 

15.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: Всесвітній день сім’ї

Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня (резолюція A/RES/47/237 від 20.09.1993 р.). Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. На думку екс-Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї - єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

 

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни!

 

15.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Вітання до Дня Матері

Минають хай твої літа – не жаль,
Бо буде шлях завжди твій світлим,
А все життя, немов кришталь,
Прозорим, радісним і чистим!

І вся твоя великая родина
Тебе, матуся рідна і єдина,
Вітає щиро з цим чудовим святом,
Бажає щастя і років іще багато-пребагато!

 У багатьох країнах світу відзначають День матері 13 травня. В Україні - цей день відзначається в другу неділю травня відповідно до Указу Президента України від 10 травня 1999 року № 489/99.

Історія свята така: у 1908 році молода американка Анна Джервіс з Філадельфії виступила з ініціативою вшановування матерів у пам’ять про свою матір, яка передчасно померла. Анна писала листи до державних установ, законодавчих органів, видатних осіб із пропозицією один день у році присвятити вшануванню матерів.

Її старання увінчалися успіхом - в 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері як офіційне свято. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного мама - найголовніша людина для своїх дітей.

Не зважаючи на особливу роль жінки в українській історії, в Україну свято потрапило з діаспори. Серед української громади День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була редактор тижневика “Жіноча доля” Олена Кисилевська. Також, 1929 року “Союз українок” зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Організації “Просвіта”, “Рідна школа”, “Пласт”, “Сокіл” та ін. організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді, День Матері відзначали дуже широко.

У 1939 свято заборонила радянська влада. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулось в Україну.

Безумовно, День матері - це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити незважаючи ні на що.

Щастя й краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері.

В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість!

 

14.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Всеукраїнське опитування за методологією TALIS

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України «Про проведення моніторингового дослідження» № 1/9-64 від 07.02.2017 Українська асоціація дослідників освіти  розпочала проведення Всеукраїнського моніторингового опитування директорів та вчителів загальноосвітніх навчальних закладів щодо викладання та навчання.

Опитування  проводиться у школах, які відібрано на основі випадкової науково обґрунтованої вибірки. Даним дослідженням планується репрезентативно охопити 4000 вчителів та 200 директорів з 200 шкіл усіх регіонів України.

 До  даної вибірки потрапила  Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, одна зі шкіл нашого району.  За підтримки Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, Комунального вищого навчального закладу     «Вінницька академія неперервної  освіти» 11 травня 2017 року  на базі Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Українська асоціація дослідників провела Всеукраїнське моніторингове опитування директора та вчителів школи.

Метою опитування було вивчення особливостей професійної діяльності керівника школи та вчителів. Результати дослідження сприятимуть виробленню рекомендацій, спрямованих на покращення загальної ситуації у сфері освіти.

Опитування здійснювалося з використанням анкети міжнародного порівняльного дослідження TALIS (Teachingand Learning International Survey – Міжнародне опитування викладання та навчання ), що реалізується Організацією економічного співробітництва та розвитку.

Анкетування проведено серед вчителів, які працюють в 5 – 9 класах.

Після завершення опитування, школі було вручено сертифікат учасника Міжнародного опитування викладання та навчання.

 

14.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Визначні дати: Всесвітній день медичної сестри

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році. День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни  світу в професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер.

Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл (12.05.1820 – 13.08.1910). Всесвітній день медичних сестер, за рішенням Міжнародної організації Червоного Хреста, відзначається в честь англійської медсестри  у день її народження – 12 травня.  І в мирний, і у воєнний час пані Найтінгейл продемонструвала високі зразки милосердя, співчуття, доброти. Її самовідданість у порятунку поранених співвітчизників під час Кримської війни викликала захоплення і була гідно оцінена королевою Великобританії Вікторією, котра подарувала їй діамантову брошку з написом «Блажен хто милостивий». До речі, у Лондоні милосердній Флоренс було споруджено пам’ятник, а її зображення зі світильником у руках (як це було у військовому лазареті) можна побачити на зворотному боці 10-фунтової англійської банкноти. На честь Ф.Найтінгейл випущено також пам’ятну медаль, якою нагороджують найкращих медичних сестер в Англії і США.

За ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Асоціації медичних сестер, починаючи з 1997 року, в Україні 12 травня теж відзначається Всесвітній день медичної сестри. Міжнародний Комітет Червоного Хреста присуджує до 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл один раз на два роки. За особливі заслуги такою медаллю нагороджені й 17 українських патронажних сестер Червоного Хреста.

Медик – одна з найгуманніших професій на землі, але серед медиків найлюдяніша, найпочесніша та подеколи найважча професія – медична сестра. У всі часи медичні сестри є зосередженням милосердя, їх так і називають – сестри милосердя. І, мабуть, не випадково, що важка місія медичної сестри здебільшого лягає на тендітні жіночі плечі. Бо саме жіноче чутливе серце, добрі руки та велике терпіння так необхідні у цій професії.

Зі святом вас, дорогі медичні сестри, що невтомно доглядають учнів та вихованців  у закладах освіти нашого району!

 

 

12.05.2017 | Aдмін | Читати далі

І знову працюємо з репозитарієм

Загальноосвітні навчальні заклади продовжують  роботу із  замовленням підручників для учнів 9 класу.

В цьому році вперше відповідальність за замовлення покладено на керівників закладів освіти.   Школи через Репозитарій формують замовлення на підставі раніше зробленого відбору, визначають авторів, проставляють кількість відповідно до найбільшого прогнозованого контингенту учнів за 5 років ( фактичний 8,7,6,5,4 класи). Одне замовлення з печаткою та підписом директора надсилають до районного методичного кабінету, друге-через відділення зв’язку до Інституту  модернізації змісту освіти. Підручники для 9 класу друкуватимуться на 10 років використання.  

              Валентина Куцак , методист РМК

10.05.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 «186» 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720