Знай наших! Перемога наших борців в Черкасах

В м. Черкаси в палаці спорту «Будівельник» відбувся восьмий відкритий турнір з греко-римської боротьби серед юнаків на призи пам’яті майстра спорту СРСР Лисуна Д.О., який зібрав 480 учасників з  України,  Молдови та Білорусії. Вихованці Бершадської РКДЮСШ Маньківського філіалу Олександр Кот у ваговій категорії 46 кг. - серед 32 учасників зайняв 3 місце, Костянтин Фролов – 50 кг. – з 28 учасників  - 5 місце, Денис Хамідбеков також був п’ятим - всі з Красносільської ЗОШ. Іван Козяр – Маньківська ЗОШ у категорії  32 кг. зайняв 5місце.

Вітаємо учасників та тренера Сергія Коваля!

 

Олександр Погребняк, заступник директора ДЮСШ

 

06.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Працює колегія відділу освіти, фізичної культури та спорту

Відповідно до плану роботи відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА 01 листопада 2017 на базі  Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 відбулася колегія, на яку запрошувались керівники загальноосвітніх шкіл району, НВК, позашкільних закладів та професійного ліцею.

На порядок денний винесено такі питання:

- Про підсумки проведення ЗНО-2017. Проблеми, шляхи вирішення. (завідуюча РМК Філімонова А.Г.)

- Про охоплення дітей та підлітків шкільного віку навчанням. (інспектор відділу  Когут О.М.)

-  Про підсумки стану виконання Угоди між відділом освіти Бершадської районної державної адміністрації  і радою голів профкомів працівників освіти. (голова ради голів профкомів Морочинський М.К.)

Питання результатів ЗНО – 2017 неодноразово обговорювалось педагогічною громадою району: і на нараді директорів, заступників,  і на методичних об’єднаннях. Аделаїда Григорівна ще раз детально проаналізувала результати тестування з базових дисциплін серед випускників району 2017 року.  Було проговорено питання щодо підвищення результатів ЗНО через факультативну, гурткову роботу, роботу з обдарованими дітьми. Кожен навчальний заклад мав чітку картину – результати ЗНО в порівнянні з районними, обласними та всеукраїнськими показниками.

Для якісної підготовки до ЗНО-2018 було запрошено  працівника Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти –  Козаченко Альону  Анатоліївну- начальник організаційно-методичного відділу.  Альона Анатоліївна зупинилась на особливостях ЗНО-2018, організаційних та підготовчих моментах.

З метою забезпечення конституційного права неповнолітніх на здобуття повної загальної середньої освіти в районі створено оптимальні умови для вибору шляхів здобуття відповідної освіти через:

-  денну форму навчання, якою охоплено 5186  учнів  (місто – 1561, село – 3625);

-  вечірньою формою навчання охоплено  33 учнів,  які з об’єктивних причин не мають можливості навчатися у загальноосвітніх школах, здобувають освіту в навчально-консультативному пункті  при Бершадській ЗОШ І-ІІІ ст. №1;

-  екстернатна форма навчання, що минулого року діяла на базі Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст. У 2017 році даною формою навчання було охоплено 9 учнів. Щороку відділом освіти проводиться робота щодо надання освітніх послуг учням, які не можуть відвідувати навчальні заклади за станом здоров’я.  У 2017-2018  н.р. 32 учні перебувають на індивідуальному навчанні  за станом здоров’я.

Питання охоплення дітей шкільного віку навчанням є важливою складовою реалізації державної політики з питань дотриманні норм конституційного права щодо доступності освіти.

Профспілкова організація працівників освіти – одна із найбільш чисельних профспілок в районі, тому укладання колективного договору – це складне питання, що потребує виважених рішень. Микола Климович прозвітував про виконання пунктів попереднього колдоговору та ознайомив з шаблоном нового.  Більш детальне обговорення було на нараді голів профспілкових комітетів,  яка відбулося по завершенні колегії.

На нараді директорів керівники навчальних закладів були запрошені до обговорення  нового Закону України «Про освіту». Тезове пояснення від Міністерства освіти і науки України до зібрання донесли начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Оксана Тартачна  та юрист  Сергій Пригуза. Методист РМК Алла Олійник доповіла про результати спортивно-оздоровчої роботи за два місяці 2017-2018 року.  Романчук Ірина – ознайомила присутніх з еколого-натуралістичною роботою в районі.

Особливим дітям – особлива увага. Питання подальшого  впровадження інклюзивної освіти в ЗНЗ району розкрила Загарій Людмила.

Також на нараді директорів було обговорено ряд господарських питань: функціонування опалювальних пунктів, стан забезпечення харчоблоків технологічним обладнанням,  проведення дератизаційних заходів тощо.

 

 

06.11.2017 | Aдмін | Читати далі

День народження Європейського союзу (Дата заснування ЄС)

Європейський союз - напевно найбільш природне сучасне економіко-геополітичне об’єднання на сьогоднішній день, яке представлене більш ніж пів мільярдом її жителів і має близько  чверті в світовому валовому внутрішньому продукті частини економіки. Утворився на основі підписаного 7-го лютого 1992-го року Маастрихтського договору, який набув чинності 1-го листопада 1993- го року. Цьому передувала величезна робота, що почалася ще з 1951-го року, коли в Парижі було підписано договір про створення Європейського об’єднання вугілля і сталі. Європейський союз - це унікальне утворення націлене насамперед на ефективну регіональну інтеграцію. Загальні стандарти і основні цінності, якість і повага до прав людини, єдина, монолітна, але гнучка політика, питання колективної безпеки, роблять єврозону найбільш надійним партнером як для найближчих сусідів, так і для всіх інших країн світу.

Станом на 2014-й рік Європейський союз був представлений 28-ма державами, серед яких: Австрія, Бельгія, Болгарія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція та Естонія.

 

В цей День ми приєднуємося до привітань і поздоровлень на адресу всіх представників ЄС, бажаємо їм стійкості, зростання суспільного, економічного і політичного добробуту, яскравих перемог і мирного неба! З днем народження Європейського союзу!

 

31.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Цікаві канікули. Малокиріївська школа

«Подорожі вчать більше, ніж будь що інше.

Іноді один день, проведений в інших місцях,

дає більше, ніж десять років життя вдома». 

А. Франс

 

Подорож – це завжди відкриття. Подорожуючи, ми відкриваємо для себе світ, а себе – світові.

Тільки відправившись у подорож,  ми можемо побачити своїми очима далекі країни та міста, про які так багато чули або читали. Та що там далекі країни… Сусіднє місто чи мальовниче село можуть назавжди залишитись для нас тільки назвами, якщо ми ніколи туди не поїдемо! 

Подорожуючи, ми зустрічаємо нових людей і дізнаємося про їх спосіб життя, їх думки і сподівання.

Подорожуючи разом з друзями, ми відкриваємо нові грані один одного. Подорожуючи, ми пізнаємо себе. Хтось, залишаючи свій рідний дім, повернувшись, скаже, що вдома –  краще. А для когось –подорож відкриває шлях до  змін.

Подорожуючи, ми починаємо дивитись на речі по-новому!..

Саме тому ми вирішили мандрівкою підсумувати всю роботу 2017 року з відзначення 140-річчя від дня народження Миколи Леонтовича.

З нагоди 140-річчя від дня народження Миколи Леонтовича протягом 2017 року вчителями нашої школи було проведено цілу низку заходів:  бесід, лекцій,  презентацій, заочних  подорожей.  Але підсумком нашої робити стала довгоочікувана мандрівка до сусіднього  району в с. Марківка до музею М. Леонтовича . Для учнів це найкращий відпочинок та урок, який запам’ятається на все життя!

 

Валентина Мороз, учитель історії Малокиріївської ЗОШ І-ІІ ступенів

 

31.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Як працювати відповідно до нового Закону «Про освіту»?

28 вересня 2017 року набрав чинності новий Закон України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145-VIII (далі – Закон), що регулює суспільні відносини в процесі реалізації конституційного права людини на освіту, права та обов’язки фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти, а також вносить суттєві зміни до цілої низки законів, у тому числі до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про вищу освіту».

Враховуючи те, що Закон є базовим для усіх інших спеціальних законів у сфері освіти і водночас передбачає суттєве реформування системи освіти, містить багато відсильних норм і прикінцевих та перехідних положень, а деякі норми потребують негайного практичного застосування, Міністерство освіти і науки України надає такі роз’яснення і рекомендації стосовно механізму реалізації окремих положень Закону.

1. Термінологічні зміни

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону до приведення законодавства і установчих документів закладів освіти у відповідність із цим Законом терміни "навчальний заклад" і "заклад освіти" є ідентичними, а всі суб’єкти владних повноважень і навчальні заклади керуються всіма положеннями цього Закону, що стосуються закладів освіти, а також положеннями законодавства, що стосуються навчальних закладів у частині, що не суперечить цьому Закону».

Крім того, у Законі України «Про загальну середню освіту» термін «загальноосвітній навчальний заклад» замінено терміном «заклад загальної середньої освіти», а термін «навчально-виховний процес» терміном «освітній процес». Аналогічні зміни внесені і до Закону «Про позашкільну освіту». У Законі України «Про дошкільну освіту»відбулися такі термінологічні зміни: «дошкільний навчальний заклад» замінено на «заклад дошкільної освіти», навчально-виховний процес» – на «освітній процес», «директор (завідуючий)» – на «директор» «діти, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, тривалого лікування та реабілітації» – на «діти з особливими освітніми потребами», «ідповідна вища педагогічна освіта» – на «вища педагогічна освіта за відповідною спеціальністю», засновник (власник)» – на «засновник (засновники)», «надання освітніх послуг» – на «провадження освітньої діяльності». У Законі України «Про вищу освіту» термін «вищий навчальний заклад» замінено терміном «заклад вищої освіти».

Таким чином, варто звертати увагу на необхідність використання в усіх офіційних документах (наказах, положеннях, статутах, листах тощо) нової термінології відповідно до Законів України. Надалі в усіх нових актах Уряду та наказах Міністерства буде використовуватися нова термінологія.

 

Разом з тим, до приведення актів законодавства і установчих документів закладів освіти у відповідність із зазначеними Законами тимчасова термінологічна розбіжність не має створювати перешкод для реалізації відповідних положень законодавства, прав осіб на освіту чи діяльності закладів освіти.  ЧИТАЙ ДАЛІ!!!

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас, у дитсадку!.. Зустріч молодих вихователів - бажаємо професійного зростання!

03 листопада 2017 р. на базі ДНЗ №3 «Малятко» м. Бершаді відбулося засідання Школи молодого вихователя, яке було присвячене темі «Формування елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку». Були присутні 15 молодих вихователів, що працюють в закладах дошкільної освіти нашого району. Засідання розпочалось теоретичною частиною.

Вихователь І категорії Людмила Починок в консультації "Елементарні математичні уявлення: ключові питання методики та організації занять", нагадала про принципи, основні поняття, методи і прийоми навчання дітей математиці. Були проаналізовані етапи  заняття і орієнтовне щотижневе планування.

Лекцію – практикум «Мислення та пам'ять. Особливості психолого- фізіологічного розвитку дітей дошкільного віку» провела практичний психолог Олена Траченко .

Гостям-педагогам було запропоновано переглянути заняття з математики з дітьми різних вікових груп.

Керівник школи молодого вихователя, вихователь Людмила Крук майстерно провела математичну вікторину, де молодим педагогам надалась можливість прийняти участь у іграх, логічних завданнях та вправах.

Сподіваємося, що теоретичний, практичний матеріали та ґрунтовний аналіз заняття допоможе молодим вихователям ефективно використовувати отриманні знання в своїй роботі з дітьми.

 Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної освіти

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 «164» 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720