Перший цикл моніторингового дослідження стану сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи

18.04.2018 року на базі Поташнянської ЗОШ І-ІІ ступенів, на виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.12.2017р. № 903-р «Про затвердження плану заходів на 2017-2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти « Нова українська школа», відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 08.02.2018 № 118 «Про проведення першого циклу моніторингового дослідження стану сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи», було проведено перший цикл моніторингового дослідження стану сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи у якому взяло участь 11 учнів та учитель Буга В.К. Тестування проведено учнів та анкетування учнів та вчителів, які їх навчають, представниками Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти та КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» .

 Це - перший цикл із запланованих чотирьох – 2018, 2020, 2022 та 2024 років. Мета моніторингового дослідження – оцінити стан сформованості читацької та математичної компетентностей і зафіксувати результати навчальних досягнень випускників початкової школи напередодні впровадження нового стандарту початкової освіти, а також системно відслідковувати в наступних циклах зміни, що відбуватимуться після запровадження нових підходів до навчання, аби оцінити перебіг освітньої реформи і, за потреби, скоригувати її.

Завдання для моніторингового дослідження стану сформованості читацької та математичної компетентностей відповідали  чинним навчальним програмам для початкової школи, а також ураховували ключові новації в змісті загальної середньої освіти, пропоновані Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».

Завдання з математики були спрямовані на перевірку знань і вмінь учнів з таких розділів: «Числа і вирази», «Геометричні фігури і геометричні величини», «Вимірювання», «Робота з даними». Кожен учасник моніторингового дослідження виконував завдання в зошиті, який він отримав.

Результати окремих учнів, а також загальні результати закладів освіти, що візьмуть участь у моніторинговому дослідженні, оприлюднено не буде.

Роботу було розпочато з позитивної мотивації учнів шляхом переконання у тому, що саме від їхньої сумлінної, якісної, відповідальної роботи над завданнями тестів та питаннями анкети залежить те, чи наша країна отримає об’єктивну інформацію про нинішній стан початкової освіти й чи зможе на підставі цієї інформації зробити належні висновки про доцільні напрями поліпшення якості цього рівня загальної освіти на майбутнє.

 Моніторингове дослідження дасть можливість визначити рівень сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи, у тому числі й тих, які навчаються в малих закладах загальної середньої освіти.

 

Галина Савчук, методист РМК

02.05.2018 | Aдмін | Читати далі

Районний тиждень народознавства «Любіть Україну вишневу свою!»

В закладах освіти району з 10 по 13 квітня 2018 року  проведено тиждень народознавства «Любіть Україну вишневу свою!». Підсумком тижня стали конкурс-захист пошуково-дослідницьких робіт «Українська садиба на Поділлі» та виставка робіт юних майстрів народних ремесел «Поділля. Творчість. Діти.», що відбулися   12 квітня 2018 року в актовій залі РМК.

У районному  конкурсі юних майстрів народних ремесел «Поділля. Творчість. Діти.» взяли участь учні з  Бершадської №1,Війтівської, Великокиріївської, Осіївської, Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст., Поташнянської ЗОШ І-ІІ ст., Бершадської СЮТ - за напрямком «Вишивка»; з Великокиріївської, Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст. – «Вишивка бісером»; за напрямком «Витинанка» - учні з Флоринської та Ставківської шкіл, вихованці Бершадської СЮН; «Писанкарство» - Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст., Дяківської, Малокиріївської ЗОШ І-ІІ ст., НВК «ЗНЗ І-ІІ ст. - ДНЗ» с. Теофилівка,; «Декоративний розпис» - з Голдашівської ЗОШ І-ІІ ст., Бершадської СЮТ; «Різьба по дереву» - Війтівської, Красносільської, Осіївської  ЗОШ І-ІІІ  ст., Маньківської ЗОШ І-ІІ ст..

Кращими визнано роботи учнів з Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст№ 1 за напрямком «Вишивка», з Голдашівської ЗОШ І-ІІ ст., Бершадської СЮТ – «Декоративний розпис», Війтівської, Красносільської, Маньківської  – «Різьба по дереву» , з Ставківської школи – за напрямком «Витинанки».

На районний конкурс – захист пошуково-дослідницьких робіт «Українська садиба на Поділлі»  було представлено роботи з 13 шкіл: Кошаринецької, Маньківської,  Малокиріївської, Поташнянської, Ставківської ЗОШ І-ІІ ст., Красносільської, Осіївської, Сумівської, Шляхівської, Яланецької, Бершадських №1,2,3 ЗОШ І-ІІІ ступенів.

В пошукових роботах учні висвітлювали особливості облаштування української садиби  на Поділлі, на Бершадщині, у власному населеному пункті,  а також висвітлювали особливості планування та оформлення житла, призначення та розміщення господарських будівель, тощо.

Під час захисту робіт більшість учасників конкурсу формували  виставку «Українська садиба на Поділлі» із використанням макетів хати, господарських будівель, розкладничок, постерів, малюнків тощо.

Творчим підходом, особистим внеском автора в роботу, чіткістю, логічністю викладення матеріалу  відзначалися захисти робіт учнів Маньківської ЗОШ І-ІІ ступенів, Бершадської № 1,2,3, науковістю,  компетентністю – Шляхівської ЗОШ, емоційністю – Ставківської ЗОШ І-ІІ ст.       

Переможцем районного конкурсу пошуково-дослідницьких робіт  «Українська садиба на Поділлі» став учень Маньківської ЗОШ І-ІІ ступенів Ткаченко Артем.        Вітаємо!

Зоя Панченко, директор СЮН 

16.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Вісті зі шкіл. Перша Бершадська - квіти біля школи

 

Сьогодні учні та вчителі  Бершадської першої  садили квіти біля школи. Цюідеюпідтримала мама учня 3 Б класу Карімова Руслана Базарбаївна, яка професійно займається вирощуванням квітів. Саме вона привезла і подарувала три ящики квітів. Діти радо долучились до посадки. Учні 10Б , 11А , 5Б, 7В копали ,поливали, садили . Ми отримали задоволення від роботи. Надіємось, що ці квіти будуть нас радувати своїм цвітінням не один рік .

 

 

Педагогічний колектив Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

13.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Спартакіада школярів з легкої атлетики

12 квітня 2018 року на районному стадіоні «Колос» відбулись районні змагання з легкої атлетики серед юнаків та дівчат за програмою Спартакіади школярів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ст.,в яких прийняли участь 16 команд. Метою змагань було пропагування  здорового способу життя, залучення учнів до занять фізичною культурою та спортом.

Учасники змагань протягом кількох годин активно з’ясовували, хто із них сильніший, спритніший, витриваліший.

У підсумку перше загальнокомандне місце виборола команда Флоринської ЗОШ І-ІІІ ступенів , друге і третє місця посіли відповідно Бершадська №3 і Бершадська  №2 школи. Успішно виступили і за результатами наблизились до призерів змагань команда міської школи №1,  а також команди шкіл Усті і Джулинки.

Переможцями змагань з легкоатлетичних видів стали:

Серед юнаків 100 і 200м. - Кісик Сергій, 1500 м.-Чорнокульський Олександр, штовхання ядра – Бризгалов Максим, естафета 4х100 м. Флоринська школа;  400 м. – Іванець Владислав, 800 м. – Шарко Віталій  Баланівська школа; стрибки у довжину- Шатайло Євген Красносільська школа.

Серед дівчат 100 і 200м. – Зеленецька Альона, 800 м. – Бесідовська Наталія, естафета 4х100м. – Бершадська школа№3; 400м.- Щетенюк Вікторія – Бершадська школа №1; 1500 м.- Харковенко Олена Красносільська школа; стрибки у довжину – Мануілова Вікторія -   Флоринська школа; штовхання ядра – Процепова Юлія Бершадська школа №2.

Переможців і призерів нагороджено кубками, і грамотами відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації.

Сергій Сировець, головний спеціаліст відділу 

13.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Чисто там, де не смітять…

Будинок дитячої творчості розташований в самому центрі нашого міста. Біля базару… Навесні всі садиби, подвірʼя та вулиці чепуряться – хочеться зустріти довгождану весну  чистими та ошатними  будинками, садками, вулицями. Чепуриться місто! Колектив БДТ  постійно підтримує прилеглу територію в належному стані, дбає,  щоб наше місто було гарне.   Шкода, що окремі жителі та гості Бершаді не цінують чужої праці та чистоти навколо себе.

Дуже сподіваємося, що наша Бершадь  буде зустрічати гостей та містян чистими та охайними вулицями, скверами та парком!..

 

Юрій Баранов, директор Будинку дитячої творчості

13.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Екологічний двомісячник «Подільська весна - 2018». Освіта звітує

З метою створення сприятливих умов для життя, праці та відпочинку жителів району в екологічно чистому середовищі в закладах освіти Бершадщини проводиться екологічний двомісячник «Подільська весна – 2018», який розпочався  1 квітня і триватиме по 31 травня 2018 року.

Екологічний двомісячник має   на меті   здійснення за участю педагогічних та учнівських колективів, батьківської громадськості цілого ряду практичних заходів по поліпшенню стану довкілля, в тому числі:

- благоустрій і озеленення пришкільних територій, спортивних  майданчиків, впорядкування могил та пам’ятників загиблим воїнів та жертв голодомору;

-   впорядкування існуючих та створення нових парків, скверів та алей;

-   заліснення вирубок,галявин в лісах, берегів річок,ярів, балок та ін..;

-  впорядкування зон масового відпочинку, заповідних територій  і об’єктів природи, джерел грунтової води;

- здійснення профілактичних заходів по попередженню забрудження довкілля, ліквідації стихійних сміттєзвалищ;

- активна природоохоронна пропаганда  та екологічна просвіта серед населення( виступи агітколективів екологічного спрямування,  конкурси плакатів, малюнків).

Педагогічні та учнівські колективи освітніх закладів, працівники відділу освіти, фізичної культури та спорту, РМК активно включились в роботу по благоустрою територій навчальних закладів та  впорядкування приміських зон .

Станом на 13.04.2018 року , згідно поданих інформацій зі шкіл інформацій виконано такі обсяги робіт по благоустрою:

-  висаджено нові лісові насадження на площі – 1 га;

-  упорядковано територій скверів та парків -  -5,5 га;

-  квітників, газонів – 1 га:

-  висаджено дерев та кущів –410штук  і  710 штук відповідно;

-  прибрано доріг – 1000 тис.м.кв.;

-  вивезено сміття – 175 м3;

-  впорядковано дитячих та спортивних майданчиків – 3;

-  проведено круглих столів, конкурсів,  ековистав  - 18;

Всього прийняли участь в заходах по благоустрою  близько 1500  учнів та працівників навчальних закладів.

 

Зоя Панченко, директор СЮН

 

13.04.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 «123» 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720