Пам'ятні дати: Міжнародний день музеїв

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, в дусі творчості та інновацій ».

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

Вітаємо і молодших братів музеїв – шкільні музеї та музейні кімнати – з професійним святом!

 

17.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Сторінки історії. День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. День боротьби за права кримськотатарського народу

Депортація - примусове або насильницьке переселення одних людей іншими за межі певної території - найдавніше явище. Своєрідний «інструмент» боротьби, в цілому , з власними страхами тих, хто займається подібним неподобством, їх побоюванням за примарну владу. Ефективність подібного методу вкрай сумнівна і не витримує жодної здорової критики. Більш того, виступаючи в якості тимчасового заходу «вирішення проблеми» лише додає цих проблем, породжуючи і горе, і приховану ненависть, біль і страждання, які в свою чергу, в тій чи іншій мірі, неодмінно мають зворотний, дуже потужніший ефект.

18-го травня, починаючи з 1994-го року в Україні, згідно Указу Президента № 165/94 від 14-го квітня 1994 року, відзначається День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу, яка сталася 18-20 травня 1944-го року. Переселенню піддалися і старі, і жінки, і діти, цілі родини, більше чверті мільйона люду. Жахливий злочин, з цілої черги, від антилюдських проявів у часи сталінського режиму, війни та радянської влади. Вже у 1967-му році, при тій же самій, радянській владі, Указом Президії Верховної Ради СРСР № 493, ці дії були визнані необґрунтованими. Пізніше, в 1989-му році , Верховною Радою СРСР, ця депортація була нарешті засуджена, визнана незаконною і оголошена злочинною. Татари отримали реальну можливість відновити порушене кимось і колись право на свою споконвічну територію, що входила до того часу до складу суверенної України, територіальну цілісність якої у 1994-му році гарантували не багато не мало, а три найавторитетніші країни у світі : Росія, Сполучені Штати Америки і Великобританія. Почалося активне повернення людей на свою рідну землю, радість і сльози, звичайно ж маса труднощів, але безперечно, колишній жах здавався позаду ... Проте…

16-го травня 2014-го року "Враховуючи, що через сімдесят років після депортації внаслідок дій тоталітарного режиму колишнього СРСР кримськотатарський народ постає перед загрозою дискримінації на рідній землі, з метою підтримки боротьби громадян України - кримських татар за реалізацію своїх прав як представників корінного народу, відповідно до статті 112 Конституції України постановляю встановити в Україні День боротьби за права кримськотатарського народу, який відзначати щорічно 18 травня ", - підписано відповідний Указ в.о. президента України О. Турчиновим.

 

17.05.2017 | Aдмін | Читати далі

День вишиванки

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

 

17.05.2017 | Aдмін | Читати далі

І знову лине колискова...

З нагоди відзначення Дня матері, Міжнародного дня сім'ї та Дня захисту дітей, у нашому районі  12 травня на базі ДНЗ «Сонечко» м.Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у Фестивалі були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного віку, які стали переможцями відбіркового етапу.

Мета фестивалю полягала у відродженні кращих народних традицій національного виховання дітей дошкільного віку.

Колискові пісні належать до поезії пестування, яку створив народ. Головне їхнє призначення - приспати дитину.

Ритм колискової пісні визначається гойданням колиски. Пісні цього жанру обов'язково сольні, їх носії й виконавці - жінки: бабусі, матері.

Колискові - це джерело ніжності, любові, людяності й добра. Вони навчають любити правду, батька й матір, поважати старших. Звертання до дитини з умовлянням спати, до птахів і тварин - оберігати сон дитини, оспівувати колиску, звіряток, квіти, дерева, любов до рідної землі становлять зміст цих пісень.

Немовля не знає мови, не розуміє слів. Але материнська, любов і народна мудрість створили диво дивне - колискову пісню...

Розпочали свято ансамбль вихователів «Сонцесвіт» ДНЗ «Сонечко» м.Бершаді піснею про маму.

Приємно відзначити, що з кожним роком зростає кількість конкурсантів. У конкурсі взяли  участь 20 учасників: 12 - музичних керівників, 1- завідуюча, 2 – вихователів, 4 мами, повар дитячого садка, 2 родини та 22 дітей. Було представлено 20 колискових у живому виконанні, частина з яких супроводжувалась фонограмою, відеороликами та хореографічними композиціями у виконанні дітей. Варто відзначити артистичність дітей ДНЗ «Малятко» м.Бершаді, ДНЗ «Колосок» с.Флорино, ДНЗ «Барвінок» с.Устя, ДНЗ «Веснянка» с.Бирлівки.

Вразила членів журі та присутніх акапельним співом музичний керівник ДНЗ «Сонечко» с.Маньківки Людмила Стаховська, яка виконала українську народну колискову «Ой ходить сон…». Захоплююче враження справили своїм виступом родина Світлани Перевозняк, музичного керівника с.Крушинівки, родинного дуету Тетяни та Сергія Мазуренків, музичного керівника ДНЗ «Світанок» с.Устя Ольги Пугач, вихователя ДНЗ «Барвінок» с.Устя Наталі Бернацької, музичного керівника ДНЗ «Сонечко» с.М’якохід Миколи В’ялова, дуету музичних керівників ДНЗ №4 «Сонечко» м.Бершаді Олени Козійчук та Сергія Безкубського, мами вихованки ДНЗ «Колосок» с.Флорино Любов Погребняк, завідуючої ДНЗ «Сонечко» с.Серединка Тетяни Сивак, мами вихованки ДНЗ «Веснянка» с.Бирлівки Інни Лізовенко, повара ДНЗ «Ромашка» с.Красносілки Тетяни Краснової.

Всі виступи конкурсантів свідчать про відродження народних традицій, збагачення репертуару для дітей в дитячих садочках та вдома.

Виступи оцінювали директор дитячої музичної школи ім.Р.Скалецького Крістіна Мураховська , методист районного будинку культури з вокально-хорового співу Лариса Фартушняк, методист районного методичного кабінету з початкової освіти – Галина Савчук, методист районного методичного кабінету з дошкільної освіти – Наталія Свистун та директор будинку дитячої творчості Юрій Баранов. При оцінюванні журі звертало увагу на рівень змістовності, виконавську майстерність, артистизм та сценічну культуру, якість музичного супроводу, режисерське оформлення номеру, кількість осіб, задіяних у групу підтримки. Відповідно до розробленого Положення про конкурс «Колискова пісня», членами журі було визначено призові місця:

І місце – музичний керівник ДНЗ №3 «Малятко» м.Бершадь Ніна Шевчук;

ІІ місце – музичний керівник ДНЗ «Колосок » с.Баланівка Світлана Бендус;

ІІІ місце – музичний керівник ДНЗ «Веселка» с.Джулинка Юлія Запорощук.

Всім учасникам конкурсу вручені грамоти та подяки від відділу освіти, фізичної культури та спорту, переможцям - грошові нагороди від профспілкового комітету відділу освіти. Ансамбль вихователів «Сонцесвіт» ДНЗ „Сонечко"м.Бершаді на згадку подарували всім учасникам конкурсу символічні ляльки-мотанки. Бажаємо переможцям конкурсу гідно представити наш район на обласному конкурсі «Колискова пісня», який відбудеться у червні 2017р.

Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної роботи

 

17.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Семінар учителів української мови та літератури в Крушинівській школі

 Щоб любити – треба знати, а щоб
проникнути в таку тонку й неосяжну,

величну й багатогранну річ,
як мова, треба її любити.

В. О. Сухомлинський

На початку травня 2017 року на базі Крушинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів української мови та літератури з теми «Методи навчання української мови та літератури крізь призму компетентнісного підходу». Адже саме компетентність — це здатність   використовувати знання на практиці. Сучасний навчальний процес має бути спрямований на те, щоб учень набував знання та вміння, котрі стануть йому потрібними в житті. Тому методист районного методичного кабінету, Савчук Галина Семенівна,  у своєму виступі відзначила, що в сучасних умовах важливо використовувати на уроках української мови та літератури компетентнісний підхід як спосіб оптимізації навчання в умовах сучасної освіти.

Семінар розпочався святковим привітанням учнями школи учасників семінару. З вітальним словом виступила директор школи, Кулик Галина Олександрівна, яка ознайомила присутніх зі специфікою роботи навчального закладу, пріоритетними завданнями і побажала педагогам плідної праці та творчої наснаги.

І надалі практична частина семінару була наскрізь поєднана любов’ю – до поезії, до матері, до Батьківщини.

Педагоги району ознайомилися з творчою лабораторією вчителів-словесників Крушинівської ЗОШ І – ІІ ступенів. Було проведено урок-прайм з української мови у 9 класі «Вживання розділових знаків у простому і складному реченнях» (учитель Вербецька Галина Петрівна), а також урок української літератури у 8 класі «В. Дрозд. «Білий кінь Шептало». Проблема людини в суспільстві, її знеособлення, свободи і неволі, особистості і натовпу, дійсності і мрії» (учитель Кулик Галина Олександрівна).

Відкриті уроки продемонстрували ґрунтовні знання, методичну майстерність словесників, уміння застосовувати сучасні освітні технології, ІКТ, методи і прийоми роботи для формування компетентностей учнів.

Сподобалася присутнім душевна атмосфера виховного заходу «З Україною в серці», де лунали авторські поезії та щира українська пісня.

Підводячи підсумки семінару-практикуму, учасники відзначили необхідність використання компететнтнісного підходу на уроках української мови та літератури. Адже такі методи в прийоми навчання виробляють у школярів уміння приймати спільні рішення, вчать правильно спілкуватися, доповідати, логічно й абстрактно мислити, якісно змінюється рівень сприйняття ними предметів.

Педагоги обмінялися думками, висловили захоплення від побаченого на уроках, побажали дітям наполегливості в оволодінні знаннями, а вчителям – натхнення, здоров’я  і невичерпної творчої думки.

Олена Деркач, учитель української мови і літератури

 Михайлівської ЗОШ І-ІІ ст. ім. Р.Скалецького

17.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Весняний настрій веселкових фарб у Кидрасівській школі

Нещодавно, в рамках обміну досвідом вчителів, в Кидрасівській загальноосвітній   школі І-ІІ ступенів відбувся семінар з образотворчого мистецтва «Ціннісне ставлення до мистецтва та культури. Формування естетичних почуттів, уявлень і знань про прекрасне у житті та мистецтві».

Гості семінару були приємно вражені гостинністю дирекції та працівників школи, естетичним виглядом коридорів, класних кімнат. Розпочався семінар візиткою школи та піснею про рідне село.  Хоч у школі навчається невелика кількість учнів,  та педагогічна робота проводиться на високому рівні. Вчителі  району образотворчого мистецтва мали можливість відвідати урок у першому класі «Прикладна діяльність. Поняття візерунка та орнаменту на елементарному рівні. Спрощення форм рослинного світу під час створення орнаменту в декоративній композиції «Матусина хустина»,  який провела творча та чарівна вчителька образотворчого мистецтва Сіврук Надія Володимирівна. На уроці  першокласники  виконувати досить складну роботу - малювали хустинку, враховуючи симетрію форми та кольору, використовуючи навички роботи з лінійкою, зважаючи на колірні співвідношення. Діти були ознайомлені з такими поняттями як: контраст, ритм, орнамент, візерунок. До завершення уроку всі учні справились з завданням, що говорить про систематичну роботу вчителя з дітьми та зацікавленість учнів у зображувальній діяльності.

Під час семінару вчитель образотворчого мистецтва Сіврук Надія Володимирівна провела  майстер-клас «Солоне тісто. Виготовлення оберегу «Підкова щастя».   Хочеться відмітити  творчий оригінальний підхід до проведення майстер-класу, на якому вчителі району розписували сувенір-декоративну підкову з солоного тіста. Заздалегідь , руками усього педагогічного колективу Кидрасівської школи були виліплені різні підковки, прикрашені мініатюрними яблуками, квітами, виноградом. Кожному учаснику семінару було надано можливість розписати сувенір, який потім він зміг залишити собі на гарну згадку про Кидрасівську школу.

На завершення семінару відбувся виховний  захід «Мистецький калейдоскоп» , що говорить про багату, різнобарвну мову мистецтва у всіх його проявах. Репертуар виступів був різноманітний: тут лунала українська пісня, зачаровувало художнє читання, театральна гра  талановитих учнів, різні за характером танці.  Хочеться відмітити, що у виховному заході приймали участь всі учні школи,  що говорить про систематичну, наполегливу працю педагогів над розвитком творчих здібностей учнів.

Семінар став справжнім святом не тільки для учнів школи, але й для гостей,  які вкотре пересвідчились, що унікальним засобом формування емоційної сфери, образного мислення, художньо-творчих здібностей є мистецтво.

Ніна Янчук, методист РМК  з художньо-естетичного циклу 

 

17.05.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 «185» 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720