Увага! ЗНО-2021: які предмети вибрати та як зареєструватись

   1 лютого розпочинається реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання. У 2021 році кожен учасник зовнішнього оцінювання може обрати для проходження тестування не більше п'яти навчальних предметів. 

Як правильно обрати предмети і зареєструватись для проходження тестування?
Державна підсумкова атестація і ЗНО
     Випускникам шкіл та учням (студентам) закладів професійно-технічної та вищої освіти, які у 2021 році здобувають повну загальну середню освіту, результати зовнішнього незалежного оцінювання із чотирьох навчальних предметів, обраних під час реєстрації, буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію.
Ø Першим обов'язковим тестом є українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (як оцінка ДПА зараховується частина тесту з української мови).
Ø Другим обов'язковим предметом є математика (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).
Ø Третій предмет для складання ДПА пропонується на вибір: тест з історії України (частина тесту «Період XX – початок XXI століття») або іноземної мови (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).
Ø Четвертий предмет для складання ДПА випускники школи вибирають самостійно з такого переліку: історія Українибіологіягеографіяфізикахіміяанглійська моваіспанська мованімецька мовафранцузька мова.
Ø Випускники 2021 року також можуть додатково обрати п'ятий предмет для складання зовнішнього незалежного оцінювання з переліку предметів ЗНО.
Результати ЗНО і вступ до закладів вищої освіти
      У 2021 році для вступу до закладу вищої освіти на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (або двох конкурсних предметів на спеціальності, для вступу на які необхідно пройти творчий конкурс).
      Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені
 
Умовами прийому до закладів вищої освіти у 2021 році, залежно від спеціальності, обраної абітурієнтом.
      
Перелік сертифікатів, необхідних для вступу на певну спеціальність, можна знайти 
за посиланням.
Випускники шкіл минулих років можуть обрати від 1 до 5 предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання на свій вибір.
Реєстрація на ЗНО
       Випускники шкіл, студенти професійно-технічних закладів і коледжів реєструватимуться на проходження ЗНО у своєму закладі освіти. Для цього необхідно підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти.
  Випускники минулих років мають можливість зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти.
  Реєстрація учасників ЗНО триватиме до 5 березня. Водночас комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО мають бути надіслані закладами освіти до 1 березня 2021 року включно.
01.02.2021 | Aдмін | Читати далі

День пам'яті Героїв Крут

        29 січня День пам'яті Героїв Крут.  Українці  згадують про події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами. Саме тоді на Чернігівщині військові УНР вступили в нерівний бій із більшовицькими військами.
      Цей бій тривав 5 годин між 4000 підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків Вільного козацтва, до якого загалом входило близько чотирьох сотень вояків. Під Крутами оборонці української державності виконали наказ командування і зупинили стрімкий наступ ворога. Українські частини організовано відійшли, руйнуючи за собою колії й мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність. Відступаючи, у полон потрапили 28 студентів-юнаків. Згодом всіх їх розстріляли червоні.
     Уже в березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди й з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла 28 вояків перевезли до Києва. На похороні голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш Пам'яті тридцяти.
       І хоч про сміливців згодом забули більш ніж на 70 років, а їхні могили за радянських часів були зруйновані, подвиг під Крутами увіковічений у пам’яті українців. Офіційно День пам’яті героїв Крут почали вшановувати після того, як 29 січня 2007 року Президент України Віктор Ющенко підписав відповідний Указ. 2006 року на місці бою під Крутами встановлено пам'ятник. З нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні.
     День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День надії й любові до своєї вітчизни — День пам’яті Героїв Крут. Шануймо гідних! Хай береже нас усіх Господь, а Україні дарує свободу і славу!

Оксана КОГУТ, директорка КУ «БЦПРПП»

 

29.01.2021 | Aдмін | Читати далі

Памʼятай про Крути!

«Україна відбулася завдяки Армії» - напишуть історики про феномен Крут. Ці слова актуальні сьогодні як ніколи. Я добре пам’ятаю розповіді чоловіка, який пішов добровольцем в 2014 до війська і відразу потрапив в горнило війни. З чого починалася тоді наша Армія?!! Але ворог не знав, що ми за насіння... Що рух до волі і до життя не спинити.

Сьогодні День пам'яті героїв Крут. Сто три роки між нами. І знову війна, і ворог той самий. І багато схожих в деталях зрад, байдужості, ницості, наче історія нас нічого не вчить.

Мабуть, ми погані учні. Бо є ті, що душу й тіло готові покласти за нашу свободу, а є ті для яких досі «какая разніца»… То може нарешті почнемо вчитися? Щоб знову нам повторно не проходити схоже практичне завдання...

Бій під Кру́тами відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва.

Бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

Пʼять годин на морозі відстоювали свободу, хоч і розуміли, що сили далеко не рівні!  На одного юнака – десятеро…

Вічна Слава Героям Української нації! Світла пам’ять!

 

Дара Корній, українська дитяча письменниця,

за матеріалами особистого сайту

29.01.2021 | Aдмін | Читати далі

Увага!! Конкурсний відбір підручників для учнів 4 класу

         З метою організації прозорого вибору закладами загальної середньої освіти підручників для учнів  4 класів, що можуть видаватися за кошти державного бюджету, проводиться конкурсний відбір підручників. Заклади загальної середньої освіти  заповнюють спеціальну форму вибору підручників та передають результати вибору в паперовому та електронному вигляді до  органу управління освітою, якому вони підпорядковані  до 04 лютого 2021 року. З 18 січня до 09 лютого 2021 року педагогічні працівники ознайомлюються з фрагментами електронних версій оригінал-макетів підручників для 4 класу. Безпосередній вибір підручників за фрагментами електронних версій їх оригінал-макетів з кожної назви підручника здійснюють вчителі ЗЗСО. Остаточне рішення щодо вибору підручників схвалюється педагогічною радою закладу освіти, складається відповідний протокол. Кількість примірників кожного з підручників має відповідати реальному вибору ЗЗСО та визначається як фактична кількість учнів 3 класу та кількість учителів, які викладають у 3 класі закладу освіти  у 2020-2021 навчальному році.

                                                          
                                                                                 Валентина Куцак, консультантка ЦПРПП

29.01.2021 | Aдмін | Читати далі

ВІДБУВСЯ ІІІ ЕТАП ХХ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ УЧНІВСЬКОЇ ТВОРЧОСТІ «ОБ’ЄДНАЙМОСЯ Ж, БРАТИ МОЇ!»

У січні 2021 року (у режимі онлайн) відбувся ІІІ етап ХХ Всеукраїнського конкурсу учнівської молоді «Об’єднаймося ж, брати мої!» у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення» з метою активізації виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, виявлення здібностей та обдарувань на тему: «Торуй свій шлях – той, що твоїм назвався, той, що обрав тебе навіки вік» (В. Стус). У заході взяли участь 5 учнів закладів загальної середньої освіти Бершадської територіальної громади Гайсинського району. Серед них переможцями стали у номінації «Література»:

  • Мошківська Ангеліна, учениця 7 класу Маньківської ЗОШ І – ІІ ступенів (І місце).
  • Августинович Евеліна, учениця 10 класу Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 2 (ІІ місце).

Учасники ІІІ етапу конкурсу - Кущак Ярослав, учень 8 класу Михайлівської ЗОШ І – ІІ ступенів імені Р. А. Скалецького (ІV місце) та Качан Яна, учениця 9 класу Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3 (VІ місце).

Вітаємо! Зичимо нових перемог, креативності, творчості. 

Олена ДЕРКАЧ, консультант КУ «БЦПРПП»

29.01.2021 | Aдмін | Читати далі

Робочі візити до закладів дошкільної освіти

27 січня 2021 року начальником відділу освіти Бершадської РДА Оканою Тартачною, начальником відділу державного нагляду  за дотриманням санітарного законодавства Юлією Покотило, спеціалістом відділу освіти Бершадської РДА Оксаною Ковальчук, консультантом центру професійного розвитку педагогічних працівників Наталією Свистун здійснено комісійний виїзд в  ряд закладів дошкільної освіти  сіл Бершадської територіальної громади щодо можливості відновлення роботи закладу в період карантинних обмежень.
    При обстеженні ЗДО «Світанок» с.Велика Киріївка, ЗДО «Сонечко» с.Лугова, ЗДО «Сонечко» с.Поташня особлива увага зверталась на дотримання та виконання Постанови Головного санітарного лікаря №55 від 22.09.2020.
     Керівникам закладів за результатами обстежень буде вручено акти щодо можливості роботи під час карантинних обмежень.

 Наталія Свистун, консультантка ЦПРПП

29.01.2021 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 «15» 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720