ЗНО: впевнений старт

23 травня 2017 року на базі Флоринської та Бершадської загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів було проведено зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури. Для випускників старшої школи результати ЗНО будуть зараховані  як оцінки за державну підсумкову атестацію.

Всі 270 випускників 11-х класів шкіл Бершадського району з’явилися на пункти тестування.

Всього на пункті тестування (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №1) зареєстровано 210 учасників, з’явилось – 208.

На пункті тестування (Флоринська ЗОШ І-ІІІ ст.) зареєстровано 203 учасників, з’явилось – 199.

На пунктах тестування були присутні громадські спостерігачі, по 7 в кожному пункті тестування.

ЗНО пройшло відповідно до норм чинного законодавства. Позаштатних ситуацій не було.

Іван Кустрич, головний спеціаліст відділу освіти, фізичної культури та спорту

 

 

23.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: Міжнародний день біологічного різноманіття

Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися

Двадцять другого травня,  щорічно,  відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES /55/201 від 08.02.2001 року, відзначається Міжнародний день біологічної різноманітності

Біологічне різноманіття продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися.

Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічного різноманіття:

Ø  Втрата та фрагментація природного середовища;

Ø  Конкуренція з боку інвазивних видів;

Ø  Забруднення навколишнього середовища;

Ø  Глобальні кліматичні зміни;

Ø  Опустелювання;

Ø  Зростання населення і надмірне споживання;

Ø  Безрозсудне використання природних ресурсів.

Багато з цих факторів є результатом діяльності людей. Над цими фактами слід задуматись!

 

 

23.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: День пам’яті померлих від СНІДу

Мінімум 35 мільйонів осіб померли від причин, пов’язаних з ВІЛ

За даними ВОЗ, наприклад, в 2015 році 36,7 мільйона людей були інфіковані ВІЛ і 1,8 мільйона з них - діти. Переважна більшість людей з ВІЛ живе в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. За оцінками, 2,1 мільйона людей в світі набули ВІЛ-інфекцію в цьому році. На сьогоднішній день мінімум 35 мільйонів осіб померли від причин, пов’язаних з ВІЛ, з них 1,1 мільйона в 2015 році.

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.

Мета «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.

Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому.

У День пам’яті померлих від СНІДу проводяться панахиди, ходи зі свічками, теле-та радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, присвячені проблемам СНІДу.

В даний час завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Крім того, отримані підтвердження того, що АРТ запобігає подальшу передачу ВІЛ.

Станом на середину 2016 року 18,2 мільйона людей в світі отримували АРТ, тобто 46% з 36,7 мільйона осіб з ВІЛ.

Ваше здорв'я і ваш вибір - у ваших руках!

 

 

22.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: День пам’яті жертв політичних репресій

До середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори

Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву "День пам’яті жертв голодомору", відображаючи в своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади. Відзначався в четверту суботу листопада (Указ Президента України № 1310/98 від 26-го листопада 1998-го року). Потім, згідно з Указом Президента України № 1181/2000 від 31-го жовтня 2000-го року, цей пам’ятний День був перейменований і став називатися «День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій». Указом від 15-го липня 2004-го року №797/2004 було встановлено назву «День памяті жертв голодоморів та політічніх репресій». Надалі, згідно Указу Президента України №431/2007 від 21-го травня 2007-го року, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людяності, дні пам’яті жертв голодоморів та жертв політичних репресій виділили в окремі пам’ятні дати. «День пам’яті жертв голодоморів», як і колись, відзначається в четверту суботу листопада, а «День пам’яті жертв політичних репресій» - щорічно у третю неділю травня.

Щороку в третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.

Як відомо 2 червня 1937 було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», відповідно до якого 5 серпня 1937 вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, який поклав початок масових репресій.

Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори.

Згідно з розсекречених архівів і документів СБУ, в Україні з 1935 по 1951 рік жертвами розкуркулення стали понад 2 млн. 800 тис. людей. У 1936 році заарештували 15717 осіб, у 1937-му - 159537, в 1938-м 106096, в 1939-м 11744. Близько 16,5 тис. чоловік було розстріляно в 1937-му.

У зв’язку з цим президент доручив СБУ і уряду видати книгу, оприлюднити документи і матеріали про масові політичні репресії 1937-1938 років, поширити їх на іноземних мовах за кордоном, а також розпорядився проводити в школах та інших навчальних закладах уроки на цю тему.

 

Пам′ятаймо, щоб не повторити!

 

22.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Визначні дати: День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи». У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.

 

Освітяни Бершадщини активно приєдналися до святкувань з нагоди днів Європи в Україні. 19 травня в центральному парку Бершаді  відбулась ціла низка заходів: виставки, майстер – класи, виступи шкільних євроклубів, тематична вікторина «Подорож по Європі», пісні та поезія мовами країн Євросоюзу, танці та тематичний флеш – моб. Свою роботу представляли євроклуби Джулинської, П′ятківської, Баланівської, Флоринської школи та Бершадських ЗОШ №1 та №3. Позашкілля – Станція юних натуралістів та Будинок дитячої творчості, оформили виставку робіт гуртківців під загальним девізом «Україна – це Європа!». Запропонували майстер-класи з виготовлення традиційних сувенірів України –  ляльок-мотанок, та виробів з паперу з елементами європейської та української символіки.  Пісні різними мовами, поезія та проза відомих європейців, запальні танці  у виконання  нашого майбутнього – дітей, ще раз показали, що Україна гідна зайняти місце у союзі європейських держав ! Україна – це Європа!

 

22.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Джулинська вишиванка

Традиційно у День української вишиванки 18.05.2017 року  вчителі Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів  провели святкові  заходи національно-патріотичного спрямування  для учнів: конкурс  на кращу вишиванку  с. Джулинка,  народні  розваги, ігри та українські забавлянки, презентацію творчості  народознавчого гуртка «Вишиванка» (керівник Гріщенко Л.М.),  урочисту ходу в українських народних строях, флеш-моб «Ми – маленькі українці».

                                        Лариса Заміхора, заступник директора з виховної роботи

 

                                                           Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

22.05.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 «184» 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720