День в історії. Сторіччя створення Української Центральної Ради

17 березня 1917 року у Києві на Володимирській 42, в приміщенні українського клубу «Родина» з ініціативи Товариства українських поступовців за участю українських політичних партій, українських військовиків, робітників, духовенства, кооператорів, студентства, громадських і культурних організацій, було створено Центральну Раду — найвищий орган самоврядування українського народу. Очолив її відомий вчений-історик Михайло Грушевський. Виконавчим органом Центральної Ради став Генеральній Секретаріат, очолюваний Володимиром Винниченком. До його складу входили соціал-демократи, соціал-революціонери, соціал-федералісти та безпартійні. Центральну Раду визнав Тимчасовий уряд колишньої Російської Імперії.
 
22.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Ключові компетенції - потреби життя. Семінар учителів хімії у Бершадській школі №2

Нещодавно на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбувся семінар учителів хімії з теми «Формування ключових компетентностей на уроках хімії в ході реалізації нового Державного стандарту».

Гостинно зустріла школа гостей,  перед учасниками виступив директор школи Ковальський В.М., розповівши про особливості навчання та виховання у школі з викладанням українською та російською мовами, а учні 3-8 класів під керівництвом заступника з виховної роботи Байдалюк Н.Г. та педагога-організатора Рівної Н.В. продемонстрували цікаву візитку-презентацію школи.

Керівник районного методичного обєднання вчителів хімії Кибалюк Г.Г. ознайомила присутніх з планом проведення семінару та наголосила на необхідності запровадження компетентнісного підходу до навчання. Актуальність даної проблеми визначається змінами, що відбуваються в умовах реформування середньої освіти. Оновлення сучасної системи освіти змінює вимоги до знань, умінь, навичок на компетентністний підхід до навчання як учителя так і учня, головне питання якого « З якою метою навчати і вчитися?». Головною метою компетентнісної освіти є формування ціннісних орієнтацій, життєво необхідних знань. Головне – не засвоєння навчального змісту, а розумові та практичні операції, які повинен виконувати учень. Перед учителем сьогодні ставиться складне завдання: потрібно давати не суму знань, а формувати навички учнів орієнтуватися в сучасному світі, щоб вони могли застосовувати знання на практиці. Саме компетентнісний підхід покликаний подолати розбіжності між освітою і потребою життя.

Під час практичної частини семінару присутні відвідали відкриті уроки хімії  вчителя вищої категорії Почапської С.П. , яка вдало працює над впровадженням ключових компетентностей на уроках хімії.

Цікавим та насиченим різними інноваційними прийомами та вправами був  урок вивчення нового матеріалу із застосуванням здоров’язберігаючих технологій у 8-Б класі з теми: «Хімічні властивості лугів. Заходи безпеки під час роботи з лугами». Особливістю застосуванням методу проектів на уроках хімії виділявся урок систематизації та закріплення знань у 9-Б класі з теми: «Застосування оцтової кислоти».

Хочеться відзначити високу фахову майстерність та професійну компетентність вчителя хімії, високу активність та результативність роботи учнів під час проведених уроків. Під час аналізу та обговорення уроків члени методичного об’єднання висловили вдячність за проведену роботу, захоплення педагогічною майстерністю вчителя, та найбільше була зосереджена увага на застосуванні інноваційних методів навчання, які увійшли в практику роботи Світлани Петрівни. Логічним завершенням блоку уроків стала презентація досвіду роботи вчительки з теми: «Формування здоров’язберігаючих компетентностей на уроках хімії засобами дослідницької та проектної технологій».

Методист відділу освіти Когут О.М. наголосила про важливість правильної презентації досвіду роботи під час атестації педагога та дала настанови вчителям, які атестуються у поточному навчальному році.

На завершення семінару Голова методоб’єднання Кибалюк Г.Г. ознайомила із планом роботи методоб’єднання на  2017-2018 навчальний рік, а також подякувала усім учасникам семінару за активність, а педагогічному колективу Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 за гостинний прийом.

 Людмила Устяк, вчитель хімії Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

22.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Спортивні новини зі шкіл району. Війтівка

27 учасників  з В. Киріївки , Баланівки , Сумівки , Чернятки, Бершаді  та Війтівки зібрав турнір з настільного тенісу присвячений Дню  визволення  села  Війтівки від фашистів  у  спортивній  залі  Війтівської ЗОШ.

 

Серед хлопців:  

              І місце виборов Сивокінь Микола з Баланівки;

              ІІ місце у Козійчука Олександра з  Війтівки;

              ІІІ місце у Горбенка  Владислава з В.Киріївки.   

Серед дівчат:                                                                                                                                  І місце  в  Медвідь    Іванни з  Чернятки;    

               ІІ місце в  Бондарчук  Наталлі  з Чернятки;

               ІІІ  місце в  Морозюк  Анни з Сумівки.       

Переможці  та  призери  чемпіонату  області серед  дівчат до 14 років з боротьби сумо Війтівські юні спортсменки посіли такі місця:

Колесник Тетяна - І місце, Камишна Оксана - ІІ місце, Басок Олена -  ІІІ місце, Хмарук Інна -  І місце , Папчук Юлія -  ІІ місце, Петришина Інна -  І місце, Клибанська Світлана - ІІІ місце, Клебанська Інна -  І місце, Папчук Марія - ІІІ місце.

 

 

Алла Олійник, методист РМК

 

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх шкіл району

14 березня 2017 року на базі районного методичного кабінету відбулася інструктивно-методична нарада заступників директорів загальноосвітніх навчальних закладів з навчально-виховної роботи. В ході наради розглядались питання щодо атестації педагогічних працівників,  порядку закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації.

Завідуюча районним методичним кабінетом Філімонова А.Г. підвела підсумки проведення ІІ та ІІІ етапів  Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2016-2017 навчальному році.

Методист РМК Криворука Л.В. повідомила про те, що 2017 рік оголошено Роком математики. Людмила Василівна познайомила заступників керівників ЗНЗ із запланованими заходами, які спрямовані на популяризацію та активізацію вивчення математики в закладах освіти району.  

Олійник А.В., методист з іноземних мов, підвела підсумки проведеної роботи щодо відзначення 2016 року Роком англійської мови. Алла Вікторівна звернула увагу на те, що Вінниччина увійшла до семи пілотних областей України, які брали участь у Програмі «Вчителі англійської мови-агенти змін». Вчителі Бершадської школи №1 Каритник І.Г. та Остап'юк Я.І. пройшли відбір у першому етапі тренінгу в рамках Всеукраїнського проекту «GoGlobal» і стали представниками Бершадського району у цій програмі (серед 20 кращих педагогів Вінницької області).

Методист РМК Савчук Г.С., повідомила про проведення міжнародного дослідження  якості освіти PISA-2018. Галина Семенівна розповіла про те, що це пілотний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018. Відбір учасників даного дослідження буде здійснено МОН України спільно зі спеціально уповноваженими міжнародними організаціями. Проведення самого дослідження покладається на Український центр оцінювання якості освіти та його регіональні підрозділи.

 

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Визначні та пам'ятні дати. День українського добровольця

Коли почалася агресія Росії проти України – тисячі відданих українських синів і дочок шукали можливості йти добровольцями на фронт. І ми створили Національну Гвардію України.

13 березня 2014 року у Верховній Раді винесли на голосування Закон України "Про Національну гвардію України". Того дня, цей історичний Закон підтримали 262 народних депутати.

А уже наступного дня, 14 березня, сонячного ранку прямо з Майдану Незалежності сотні бійців Самооборони Майдану вирушили на вишкіл у Нові Петрівці на Київщині.

Вчителі, лікарі, студенти, підприємці, айтішники – сотні майданівців – замість того, щоб після багатомісячних боїв у Києві поїхати по домівках, рушили з барикад Майдану на дальні барикади Донбасу боронити незалежність України та стали ідеологічною основою нової української армії. У березні 2014-го добровольчі батальйони організовувалися у багатьох містах України.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості Верховна Рада України постановою від 17 січня 2017 року установила День українського добровольця, який відзначатимуть щорічно 14 березня.

День українського добровольця стане однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців, закарбується  у віках героїзм українських лицарів!

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі

День в історії. Визволення Бершадщини

Та вікопомна  визвольна весна прийшла на Бершадщину в березні 1944-го року. Під час Умансько-Ботошанської операції  війська другого Українського фронту 52-ї армії, 4-ї гвардійської, 27-ї, 2-ї та 5-ї танкових армій, переборюючи опір противника, розпочали стрімкий наступ на правому березі ріки Південний Буг. 11 березня маршал Конєв віддав наказ командирам фронту переслідувати розбитого ворога на підходах до Південного Бугу, ні в якому разі не дати йому закріпитися на правому березі ріки. Вже цього ж дня - 11- го березня 1944 року були визволенні перші населені пункти нашого району: Тернівка, Березівка, Серединка, Серебрія.

14 березня 1944 року було визволено від фашистських загарбників м. Бершадь, а вже 15 березня останні населені пункти району Кидрасівку, Голдашівку, Михайлівку, Романівку. За мужність, героїзм, у визволенні нашого району 12 – ти воїнам було присвоєно звання «Героя Радянського Союзу».

По різному склалися долі героїв – визволителів нашого району. Багато з них знайшли свій останній притулок на нашій Бершадській землі. Протягом 73 років ми пам'ятаємо тих, хто пролив свою кров до краплини, в ім’я миру на Українській землі.

Працівники відділу освіти, методичного кабінету стали учасниками мітингу з нагоди 73-ї річниці визволення Бершадського району від нацистських загарбників.

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 «199» 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720