На шляху до вершини педагогічної майстерності.

02 грудня 2016 року на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося чергове засідання Школи молодого учителя  біології. Даний заклад вибрано не випадково, адже тут працюють  креативні, «неспокійні»  педагоги, а кабінет біології є творчою лабораторією та науково-методичним  центром за різноманітністю наукової літератури, посібників, дидактичних матеріалів.

Молоді учителі відвідали урок  біології у 9 класі з теми «Травлення у ротовій порожнині та шлунку. Лабораторна робота №4 «Дія ферментів слини на крохмаль», який провела учитель вищої категорії, керівник районної ШМУ Хлопчик Наталія Володимирівна. Учитель продемонструвала високу ерудованість, вміння поєднувати словесні, проблемно-пошукові та практичні методи роботи.  Молоді колеги відмітили також уміння раціонально розприділяти час на кожен етап уроку;  важливість практичного виконання лабораторної  роботи  усіма учнями та повне досягнення триєдиної мети.  

Урок біології у 7 класі за темою «Клас Плазуни : особливості будови, способу життя, різноманітність, роль у природі та житті людини» у вигляді віртуальної подорожі підготувала  Шевчук Альона Василівна, учитель ІІ категорії.  Вивчення теми супроводжувалось відеопрезентацією, фрагментом мультфільма. Учитель продемонструвала застосування інтерактивних та кооперативних методів навчання.

 Учителі біології мали можливість порівняти два різнопланові уроки.  У дружньому колі обговорили питання різноманітності та доцільності використання різних форм та методів вивчення предмету. Мудрими порадами поділилась з колегами заступник директора з навчально-виховної роботи Якушенко Людмила Степанівна.

З метою психологічного розвантаження  учасників Школи молодого учителя  залучено до тренінгу  «Твої життєві цінності».

На завершення заходу молоді учителі біології отримали «Пам’ятки молодим учителям» та методичний  посібничок «Інстуктажі з безпеки життєдіяльності  на уроках біології та в позакласній діяльності».

 

Ірина Романчук, методист РМК

08.12.2016 | Aдмін | Читати далі

Увага! Тиждень англійської мови!

Шановні колеги! Пропонуємо вашій увазі відкритий лист від Global Office та запрошуємо долучитися до ініціативи Global Office!

Про участь у Всеукраїнському проекті “Тиждень англійської мови” на честь закриття Року англійської мови в Україні

Шановні партнери!

Громадська організація Global Оffice висловлює Вам свою повагу та звертається до Вас із пропозицією приєднатися до Всеукраїнського проекту “Тиждень англійської мови”, який буде проходити в рамках офіційного закриття Року англійської мови в Україні.

З метою розширення для громадян України доступу до економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей громадська організація Global Оffice у партнерстві із Адміністрацією Президента України, Міністерством освіти та науки України, Британською Радою, Посольством Сполучених Штатів та партнерами працює над реалізацією ініціативи GoGlobal, головна мета якої – популяризація володіння та використання іноземних мов.

Головна ідея проекту «Тиждень англійської мови в Україні» полягає в тому, щоб проілюструвати найбільші досягнення Року, а також «занурити» всіх українців в англомовне середовище і дати можливість їм попрактикувати свої мовні навички.

З 12 по 18 грудня 2016 року на території усієї країни буде проходити Тиждень англійської мови, серед головних активностей заплановано:

·         День безкоштовної англійської за підтримки Посольства Сполучених Штатів, Британської ради та партнерів;

·         День англійської у вищих та середніх закладах освіти за підтримки Міністерством освіти та науки України;

·         День фільмів мовою оригіналу у кінотеатрах та на телебаченні за підтримки дистриб’юторів, а також найбільших мереж кінотеатрів по всій Україні;

·         День англійської в державних установах за підтримки Адміністрації Президента України;

·         День англомовного сервісу: у таксі, у ресторані, у кінотеатрі.

Пропонуємо Вам приєднатись до проекту та стати партнером у проведенні Всеукраїнського Тижня англійської мови в Україні!

А саме реалізувати такі заходи:

·         протягом тижня проводити безкоштовне тестування рівня знання англійської мови для усіх охочих;

·         протягом тижня ініціювати проведення відкритих уроків;

·         13.12 провести відкриту безкоштовну лекцію/тренінг/speaking club тощо;

·         розіграти безкоштовні місця на навчання для для учасників Тижня англійської мови;

·         надати знижку на навчання для учасників Тижня англійської мови;

Дуже сподіваємось, що завдяки спільним зусиллям зможемо підвести підсумки року гучно і результативно для всієї країни! Ми будемо раді бачити пропозиції щодо співпраці та детально обговорити Вашу участь у проекті.

З глибокою повагою

Директор ГО Global Оffice

Нечипоренко Оксана

Global Office – громадська організація, яка покликана сприяти інформаційній, політичній, економічній, культурній та соціальній інтеграції України у світовий простір, а також внутрішній інтеграції. Проектний офіс функціонує за принципом об’єднання стейкхолдерів (multistakeholder initiatives). Для реалізації наших проектів та досягнення мети організації ми створюємо стратегічні партнерства між/з міжнародними структурами, державними органами влади, дипломатичними установами, представниками бізнесу та громадянського суспільства. Напрямки діяльності Global Office:

GoGlobal – Популяризація володіння та використання іноземних мов в Україні;

GoEast – Реінтеграція жителів приокупованих територій Донбасу в проукраїнський інформаційний простір.

Громадська організація

Ярославський пров. 1/3,

Київ, Україна +38 (067) 814 64 17

join@goglobal.com.ua

http://globaloffice.org.ua/

 

Алла Олійник, методист РМК

08.12.2016 | Aдмін | Читати далі

5 грудня – Міжнародний день волонтера

В Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Осіб, які працювали у цій сфері, називали громадськими діячами, альтруїстами, доброчинцями, добровольцями тощо. Настали нові часи і по-іншому стали називати таких людей  — волонтери. У Законі України «Про соціальні послуги» поняття «волонтер» трактується як фізична особа, яка добровільно здійснює благодійну, неприбуткову та вмотивовану діяльність, що має суспільно корисний характер.

         Волонтерський рух — доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим, особам і соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером.

         Волонтери керуються такими принципами: 

• визнають право на закріплення за всіма чоловіками, жінками та дітьми, незалежно від їхньої расової приналежності, віросповідання, фізичних особливостей, відповідного соціального та матеріального становища;
• поважають гідність і культуру всіх людей;
• надають допомогу, безкоштовні послуги особисто або організовано в
    дусі партнерства і братерства;
• визнають рівну важливість особистих і колективних потреб, сприяють їх колективному забезпеченню;
• ставлять перед собою мету перетворити волонтерство в елемент особистого процвітання, набуття нових знань і навичок, удосконалення здібностей, стимулюючи для цього ініціативу і творчість людей, надаючи кожному можливість бути творцем, а не користувачем, спостерігачем;
• стимулюють почуття відповідальності, заохочують сімейну, колективну і міжнародну солідарність. 

05.12.2016 | Aдмін | Читати далі

Дяківська школа - осередок громадянського виховання

1 грудня 2016 року на базі Дяківської школи відбувся семінар заступників директорів з навчально- виховної роботи шкіл І-ІІ ступенів. Гостинно зустріли гостей, радуючи розмаїттям вишиванок, і педагоги, і учні школи. Духом патріотизму була сповнена кожна хвилина . Під час екскурсії по школі нас знайомили з роботою колективу, розкриваючи всі грані діяльності. З гордістю розповідали про досягнення, про щоденні клопоти, про захоплення учнів та їх наставників. Зачарувало гостей щире слово активістів громадської волонтерської організації - однієї з найактивніших в районі. Її керівник Клітченко Г.І.  із захопленням розповідала про діяльність організації, зустрічіз воїнами, волонтерський дух односельчан. Цікаво було переглянути експозицію на цю тему, яка сприяє вихованню справжніх патріотів, поціновувачів культури та історії рідного краю.

Зустріч з активістами шкільної світлиці покликала у захоплюючу мандрівку до народних джерел. Милувало око багатство кольорів неповторних вишитих рушників, що їх зібрано для виставки. З гордістю учні представляли майстринь-вишивальниць із своїх родин. Віршованими авторськими рядками прославляла рідну землю учитель української мови та літератури Запорожець Н.В., яка своїми творами долучає учнівську молодь до невичерпних джерел рідного слова .

    Віршованою візитівкою шкільна агітбригада презентувала Дяківську школу. Щиро звучали натхненні слова про наставників, про спільні досягнення учнів та педагогів.

В рамках презентації відбулося знайомство із навчальним закладом, продемонстровано різноплановість роботи педагогів із своїми вихованцями. 

05.12.2016 | Aдмін | Читати далі

Формальна та інформальна освіта як необхідна умова професійного зростання педагога

Протягом листопада – грудня 2016 року у районі пройшло каскадні навчання дорослих: проведення тренінгів на основі компетентнісно – орієнтованого підходу для керівників шкільних, дошкільних методичних об’єднань та учителів шкіл, вихователів ДНЗ. Мета занять: формування професійних компетентностей для здійснення ефективного навчання дорослих на основі компетентнісно – орієнтованого підходу.

Тренер, Зуб Г.В., учитель вищої категорії, учитель – методист Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, у роботі з керівниками шкільних, дошкільних методичних об’єднань використовувала і самостійне вивчення матеріалів учасниками, дискусію, ситуаційні вправи, практичні завдання, ділові ігри, а при розв’язуванні проблем – мозковий штурм (у різних модифікаціях). Учасникам тренінгу було роздано методичний матеріал для роботи на місцях.

По приїзді в школи та ДНЗ, керівники методичних комісій провели тренінги із учителями і вихователями.

Галина Савчук , методист РМК

05.12.2016 | Aдмін | Читати далі

Всеукраїнський тиждень права

Кожен громадянин зобов’язаний знати свої права хоча б просто тому, щоб контролювати їх дотримання державою. Якщо ви не знаєте їх, то, по суті, це означає, що у вас їх просто немає. Знаючи свої права, ви можете попереджати їх порушення і боротися за їх дотримання. Але ви не просто повинні знати список цих прав, а й мати чітке і ясне уявлення про те, де і як вони повинні застосовуватися в кожній конкретній життєвій ситуації.

Права людини - це ті правила, які має дотримуватися держава в особі органів влади по відношенню до своїх громадян. Права даються людині при народженні, їх не можна купити або заробити, вони однакові для всіх. У демократичній державі вони обумовлюються в Конституції і ставлять окрему особистість, громадянина, у переважне положення по відношенню до держави.

Всі люди мають права. І діти також.  Організацією Об'єднаних Націй був прийнятий дуже важливий документ - Конвенція ООН про права дитини. Конвенція - це не просто заклик, а закон для тих країн, які її підписали. Головна мета Конвенції - зробити все для того, щоб дітям на всій Землі жилося краще, щоб вони були захищені і щасливі.

Про які ж права йдеться в Конвенції? Це перш за все право на життя, на ім'я, на громадянство, на захист життя, честі та гідності, право на сім'ю, на свою думку, на збереження своєї індивідуальності, на розвиток, на свободу думки, на освіту, на гру, на захист від усіх форм експлуатації, на охорону здоров'я, на відпочинок.

Людина, яка знає свої права і поважає права інших людей, впевнено йде по життю. Тому є сенс знати закони, знати свої права. Знати, щоб захищатися. Щоб відчувати себе впевненіше, а значить, вільніше. Щоб знати свої права, але й не забувати про права інших. Щоб бути спокійними за своє майбутнє.

05.12.2016 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 «215» 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720