Як то було... Пам'яті Героїв Небесної Сотні...

Людина  завжди сподівається на краще…  Це природно, адже ми не станемо заперечувати, що найчастіше обставини, що нас оточують, просто змушують нас це робити. Надія супроводжує нас, напевно всюди, але що ми готові зробити для того, щоб вона не залишилася марною. Далеко не кожній людині випадає така честь, щоб сприяти втіленню кращих сподівань. А сприяння, активне сприяння в цьому - є єдина причина, по якій здійснюється це велике таїнство, дане нам Богом. Адже погодьтеся: не важливо, пливемо ми за течією чи проти, але важливо - на краще або гірше, і важливо, що рухаємося. То ж як це було.  Учасник тих доленосних подій – Сергій Сєдов, депутат Любарської районної ради,розповів про події на Майдані

НЕ ЗАБУДУ.

На Майдан приїхав 1 грудня після жорстокого розгону студентів, - так і лишився. Через переохолодження, . у кінці січня мав пневмонію і три тижні лікувався вдома. Але, - сьогодні про страшні дні лютого 2014 коли донецька влада замість діалогу з повсталим народом, вирішила цей народ розстріляти.

18 - 19 лютого. Війна

На 18 лютого 2014р громада Майдану мала провести мирний пікет Верховної Ради з вимогами, які вже вистраждав за три місяці: уряд Азарова у відставку, підписання Вільнюських угод, дочасні парламентських вибори, Януковича геть . Очевидна криза всієї державної системи України. Після подій на Грушевського 22 січня, після драконівських законів 16 січня і протестувальники і влада розуміли, що цей похід мирним не буде.

Після 3х місяців «великого стояння» Майдан не домігся найпростіших вимог, а влада мільйонні зібрання Майдану «не помічала».

Зранку, у режимі реального часу , відслідковую події на Інститутській, Шовковичній, Липській, Маріїнському парку…Прогнозоване побиття, каліцтва, перші жертви серед протестуючих. В 12 годині коли протестуючих добивали у вузькому проході 1 барикади на Інститутській, ще не зовсім одужавши після хвороби, стартую у Київ. В дорозі взнаю, що Янукович прийняв рішення провести антитерористичну операцію проти учасників Майдану силами свого звіринця стягнутого в Київ зі всієї України;беркут, грифон, тигр, пантера, сокіл, альфа, омега, мєнти, і навіть десантні частини ЗСУ. Рідні повідомляють, шо силова операція проти Майдану буде о 18год. Просять повернутися.

У Києві , на ст. метро Житомирська - біля 16год. Дуже багато людей, - уряд зупинив метро. Ледве втиснувся у 4 за рахунком маршрутку – «тільки до площі Перемоги» говорить водій, далі даішники не пускають. Під натиском людей розломались задні двері, - їдемо. З площі пішки вгору по проспекту, ліворуч, і нарешті Хрещатик. Швидко. Ріг Б. Хмельницького і Хрещатика - перша барикада, охорони немає, опудало Януковича ще в клітці, наметів менше. Майдан у вогні. Відчувається напруженість серед людей, але вони , дякувати богу є. І багато.

Вже темно, але світло від заграви на Майдані дає зорієнтуватись…людей багато і це добре. Перша барикада на Інститутській, ми відступили. - звірі вже . нижче пішохідного мосту. Блищать на світлі чорні баняки на їх головах. Хіба то голови - відростки. Стара барикада з боку Європейської ще стоїть, - хлопці напоготові. Швидко. Зводиться нова барикада на Інститутській, - включаюсь:брук, діжки для обігріву дрова, палєти, все що під руками. Працюють сотні люду і фортеця виростає швидко. І це під час штурму, - горять намети і курені між пам’ятником засновникам Києва і Стелою Незалежності. Горить усе. Звірі вже тут, їх сотні - чорні строї, чорні баняки, металеві щити, палиці і ясна річ - спецзасоби. Це так вони називають рушниці, газ, гранати. Стрільба з рушниць, вибухи гранат (аж повітря колишиться) сирени, команди з мегафонів, крики людей, стогони поранених, плач жінок - прокльони, все це на фоні вогненного смерчу.

19.02.2017 | Aдмін | Читати далі

Педагогічні знахідки. Семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи у Красносільській школі

Одним з відомих  філософів минулого століття було сказано, що «робота вчителя – це прекрасна, надзвичайно важка і дивовижно радісна праця». Тому на районному семінарі заступників директорів з навчально-виховної роботи на базі Красносільської ЗОШ І – ІІІ ступенів ішлося про компетентність як один з критеріїв роботи сучасного вчителя. Відповідно до цього було обрано й тему «Компетентнісний підхід як базова ідея продуктивного навчання й виховання».

«Головне завдання педагога – сприяти креативному розвитку особистості учня з урахуванням вимог сучасності. Бо визначальна характеристика сьогодення – інтенсивні зміни. Лише по-особливому організоване навчання і виховання школярів спонукатиме їх до активної співпраці», - зазначила завідуюча районним методичним кабінетом Філімонова А. Г., розпочавши районний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи.

Цікаві, змістовні, творчі, нестандартні, сучасні уроки вчителів Красносільської школи - свідчення тому. Адже це поєднання традиційних і нетрадиційних форм і методів роботи, компетентності, творчості й ініціативи.

За словами відомого філософа А. Дістервега «Учитель мусить бути творцем». І це справедливо. Адже творчість є проявом новизни. Тому  педагогічне портфоліо педагогів Красносільської школи хочеться охарактеризувати словами Ф. Ларошфуко «Можна помітити подібність людської творчості і дерев: і те, й інше має особливі властивості і здатне принести плоди, притаманні лише йому». Саме такі рясні плоди креативної авторської праці відтворено у творчій лабораторії вчителя трудового навчання Рябоконя В. О. та вчителя математики й інформатики Надворного О. В., презентацію досвіду яких змогли оцінити заступники директорів з навчально-виховної роботи.

Заступник директора Красносільської школи з навчально-виховної роботи Тищенко Л. В. представила власну дослідницьку лабораторію. А це – компетентнісний підхід в управлінні методичною роботою.

Кажуть, що художник продовжує своє життя в картинах, архітектор – у величних спорудах. Учитель же продовжує своє життя в дітях, у своїх вихованцях. А педагоги Красносільської школи втілюють свій педагогічний досвід у душах юних обдарувань. Неабияке задоволення отримали учасники семінару і від цікаво проведеного виховного заходу «Хай квітне щаслива моя Україна».

Багато нового, змістовного й цікавого змогли запозичити учасники семінару. Адже багаторічна творча праця вчителів Красносільської школи – це досвід, компетентність, креативність, творчість. Справедливо зазначив А. Коні, що «радість праці можна знайти лише у творчості – все інше тлінне і незначуще». І це дійсно так, адже «ВЧИТЕЛЬ - найвища оцінка для людини».

 Олена  Деркач, заступник директора  з навчально-виховної роботи Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Р.Скалецького

  

19.02.2017 | Aдмін | Читати далі

Перші "Проліски надії". Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Фестиваль учительської та учнівської творчості «Проліски надії» - це щорічне свято, перший етап якого традиційно проходить у школах. Цього року огляд художньої самодіяльності «Проліски надії - 2017» відбувся у Шляхівській ЗОШ І-ІІІ ступенів 14 лютого. Звітний шкільний концерт проходив у красиво оформленій  актовій залі під мелодійною назвою «Ми - діти твої, Україно!». До концертної програми увійшли одинадцять різножанрових художніх номерів, до яких усі школярі готувалися дуже сумлінно, вкладали у них душу та вміння. У конкурсі були задіяні учні 1-11 класів. Кожен концертний номер вражав своєю досконалістю, виконавською майстерністю, артистизмом.

Програма розпочалася виступом шкільного учнівського хору, який  виконав чудові пісні «Наша земля - Україна» та «Український коровай».  Дитячі голоси зачарували всіх присутніх у залі. Здивували своєю майстерністю члени танцювального колективу «Самоцвіти», виконуючи українські народні танці «Гопак» та «Полька з притупом». Захоплення викликали  наймолодші учасники  фестивалю Недобійчук Єва  та  Поповійчук Анастасія, які виконали  пісню «Україночка». Гурт «Смайлики»  вразив своїм виконанням  пісні «В ритмі серця». Незабутніми були враження від пісні «Українська» у виконанні Толкачова О.В., Стьопіна Владислава, Кучер Вероніки та Кучер Яни.  Як завжди були неперевершеними учасники гурту «Кринички». У їхньому виконанні звучали мелодійні пісні «Україна – моя земля», «Синє небо, жовте поле» та «Святкова». Окремо журі відзначило спів Журавля Віталія учня 8 класу.  Не залишилися поза увагою гостей  і ведучі концертної програми учні 8 класу Гусак Анатолій та Плешкова Адріана, які виразно та емоційно читали поетичні рядки  про Україну, оголошували виконавців. Приємно було чути з вуст компетентного журі схвальні відгуки про майстерність наших учнів.

Від концерту  в рамках фестивалю вчительської та учнівської творчості «Проліски надії - 2017» всі отримали позитивні емоції та гарні враження.

Ніна Кравець, директор Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

15.02.2017 | Aдмін | Читати далі

День в історії. Міжнародний день дітей, хворих на рак

Міжнародний день дітей, хворих на рак відзначається з 2003 року щорічно 15 лютого. Вже близько 40 країн світу під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів і за ініціативою Міжнародної конфедерації організацій батьків дітей, хворих на рак (ICCCPO) беруть участь у підтримку «Дня дітей, хворих на рак».

На даний момент, навіть у деяких розвинених країнах світу, смертність дітей від раку вийшла на друге місце, поступившись лише смертності від нещасних випадків. При своєчасній діагностиці і правильному лікуванні, за твердженням медиків, можна було б досягти до 90% випадків видужування у хворих на рак дітей. Але навіть досвідченому педіатра часто буває важко виявити онкологічне захворювання у дитини, саме тому батькам необхідно бути дуже уважними до стану здоров’я та самопочуття своїх дітей. Пам’ятайте - чим раніше буде встановлено діагноз, тим сприятливіший прогноз що до лікування.

 

15.02.2017 | Aдмін | Читати далі

День в історії. День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та День виводу військ колишнього СРСР з республіки Афганістан

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).

У вересні 1945 року закінчилась найжорстокіша у світі Друга Світова війна. Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат. 15 лютого 2017 року виповнюється 28 років із дня завершення неоголошеної війни. Вона  тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник.

4 квітня 1988 року за посередництва ООН в Швейцарії міністрами закордонних справ Афганістану і Пакистану підписані Женевські угоди про політичне врегулювання ситуації в ДРА. Радянський Союз зобов'язався вивести свій контингент в 9місячний термін, починаючи з 15 травня; США і Пакистан, зі свого боку, повинні були припинити підтримувати моджахедів. Історична довідка:  160 тисяч українців пройшли вогненними дорогами Афганістану, 3360 не повернулися додому, більш як 8 тисяч зазнали поранення, понад 100 тисяч перенесли складні захворювання. Залишились без синів 2729 матерів, 1982 батька, стали вдовами 505 молодих жінок, сиротами — 711 дітей. Після війни за 25 років з моменту виведення радянських військ з Афганістану , померло від ран і захворювань 25000  ветеранів-афганців, середній вік яких складав 50 років.

Це потрібно пам’ятати, щоб не допустити повторення!

 

 

15.02.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас, у дитсадку!.. Методичне об'єднання у "Малятку" м. Бершадь

10 лютого, у дошкільному навчальному закладі «Малятко» проведено районне методичне об’єднання вихователів середніх та старших груп на тему «Економічне виховання дітей середнього та старшого дошкільного віку». 

 Економічні зміни в суспільстві ставлять перед педагогами дошкільної освіти задачу формування передумов економічної освіти, опанування дітьми економічних знань і практичних умінь у доступній формі. 

 Основною метою економіки для малюків є формування навичок та умінь раціонального використання та інтересу до матеріальних цінностей, розвиток економічного мислення, спонукання до ділової активності. 

 У рамках зустрічі було показано комплекси ранкових гімнастик із використанням сучасних здоров’язберігаючих технологій та атрибутів ( інструктор з фізичного виховання Ківак Л.О.), заняття в групах, теоретичний тренінг. Зокрема запропоновано заняття:

-       «Казка про діда Тараса і гроші» (сер.гр. «Пролісок» вих. Задорожна Л.В.), 

-       «Бюджет сім’ї» (сер.гр. «Червона Шапочка» вих. Осадчук І.І.), 

-       «Мандрівка до супермаркету» (сер.гр. «Зірочка» вих. Брик Н.І.), 

-       «Засідання клубу бізнесменів» (ст.гр. «Дзвіночок» вих. Степаненко Н.А.),

-       розвага-заняття «Економічний ярмарок» (ст.гр. «Чебурашка» вих. Янішевська Л.Д.). 

Шляхом ігрових ситуацій, дослідів, пошуків діти дізнавалися як раціонально розподілити сімейний бюджет, які витрати є необхідними, як зекономити кошти, які є види грошей, як купувати і продавати, де зберігати кошти, як планувати витрати, ввели в словниковий запас нові терміни та словосполучення. А головне, на заняттях формувалася здатність до економічного мислення, розвиток здорових матеріальних потреб, умінь розпоряджатися грошима, виховувалися почуття і риси ефективного господаря. 

Хочемо щиро подякувати батькам, які долучилися до організації та оформлення, допомогли у виготовленні дидактичного матеріалу та підтримали морально. 

Ми разом працюємо для всебічного розвитку наших дітей і наші зусилля дадуть гарні результати.

 

 

Лариса Корнелюк,  завідуюча ДНЗ «Малятко» м.Бершаді

13.02.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 «204» 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720