Визначні дати: День Сонця

Температура на нашій планеті коливається приблизно від -50° до + 50°. Земля віддалена від Сонця рівно настільки, на скільки необхідно, що б Сонце належним чином обігрівало нас. Ні більше, ні менше! Якби відстань від землі до Сонця скоротилося на 5%, то Земля стала б непридатна для життя. А якби ця відстань збільшилася всього на 1%, то наша планета б захолонула.

Сонце - найближча до Землі зірка, всі інші перебувають від нас незмірно далі. Наприклад, найближча до нас зірка Проксіма із системи a Центавра в 2500 разів далі Сонця.

Для Землі Сонце - могутнє джерело космічної енергії. Воно дає світло й тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі.

В цілому Сонце визначає екологію планети. Без нього не було б і повітря, необхідного для життя: воно перетворився б на рідкий азотний океан навколо завмерлих вод і обледенілої суші. Для нас, землян, найважливіша властивість Сонця в тому, що біля нього виникла наша планета і на ній з’явилося життя. Завдяки сонячному світлу, що падає на сітківку наших очей, в організмі утворюється натуральний антидепресант - мелатонін, який забезпечує нам повноцінний сон. Не секрет, що сонячне світло виробляє ще й гормон щастя, тому не полінуйтеся погуляти в сонячний день.

Сонце, вітер, морські хвилі і біомаса є енергетичною сировиною, яка постійно оточує нас і яку легко використовувати. Її не треба видобувати з землі. Вона не призводить до утворення радіоактивних відходів, а токсичних не дає зовсім. Це відновлювальна енергія.

Щоб привернути увагу до можливостей використання поновлюваних джерел енергії європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) (ISES-Europe), починаючи з 1994 р., на добровільній основі організовує щорічний День Сонця.

 

04.05.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас, у дитсадку!.. Молоді вихователі зустрілись в "Колоску"

28 квітня в ДНЗ «Колосок» с. Флорино відбулося засідання школи молодих вихователів району. Тема засідання «Навчаємо дітей декоративному малюванню».

Відповідно до плану роботи присутні вихователі переглянули комплекси вправ ранкових гімнастик:

  • у ІІ молодшій групі комплекс вправ з відерцями «Подорож до лісу», (вихователь Шелест А.С.);
  • у старшій групі комплекс вправ «Силачі» (вихователь Бойко О.В.);
  • у середній групі комплекс вправ за методикою М.Єфіменка «Місяць і зорі» (вихователь Мазур В.Я.)

Обмінялися досвідом на відкритих заняттях у всіх вікових групах з декоративного малювання на теми:

  • «Чарівна тарілочка»,
  • «Димківський півник»,
  • «Петриківська дощечка».

Метою зустрічі було залучення молодих вихователів до інноваційної, пошукової діяльності, обмін досвідом, розвиток творчої ініціативи педагогів та впровадження в роботу кращого педагогічного досвіду колективу вихователів даного закладу.

Вихованці театрального гуртка представили авторську виставу «У пошуках чарівних фарб» (автор сценарію вихователь-методист Гайдученко Г.В., музичний керівник Деркач Л.І.).

Керівник школи молодого вихователя, вихователь-методист ДНЗ «Малятко» м.Бершадь Задорожна Л.В., надала методичні рекомендації щодо проведення занять з декоративного малювання та ознайомлення дітей дошкільного віку з творами українських художників та майстрів з даного напрямку.

Проведення даного заходу сприяло виявленню, узагальненню та поширенню педагогічного досвіду, а також професійному становленню молодих педагогів.

 Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної освіти

 

04.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Трішки історії. Першотравень...

Першотравень… Традиційну назву цього місяця як «травень», в Україні для останнього місяця весни, офіційно було повернуто в у ХХ столітті з відродженням мови народу Київської Русі. Назва походить від слова трава.

Після оранки земель і посіву, ще стародавні люди ввели звичай весело відзначали перший день травня. Вони робили це в надії, що їх праця дасть хороший врожай. Наприклад, стародавні греки в цей день наряджали смужками вовни своєрідну священну сосну Аттіса, яка символізувала чоловіка матері-Землі - Кібели, в честь його воскресіння. Сосну урочисто несли до храму, і танцювали навколо неї.

Зараз Перше травня відзначають у багатьох європейських країнах. В Іспанії, наприклад, день свята називається Зелений Сантьяго. Це свято квітів і закоханих.

Сучасна історія свята свідчить, що 1 травня 1886 американські робочі організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.

У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робочих Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та деяких інших країнах.

Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. Це свято відзначається в 66 державах світу.

Мир. Праця. Травень. Протягом 70 з гаком років у СРСР цей день відзначався як свято солідарності всіх трудящих. Тепер в Україні 1 Травня відзначається як свято весни і праці. Крім того, в Казахстані це свято єдності народу Казахстану, в Литві - день матері, у Кореї - день народження Будди, у Франції - День конвалії. Вибирайте свято на смак і відзначайте!

 

03.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Знай наших! Зірковий десант позашкілля Бершадщини на Всеукраїнському конкурсі

30 квітня в місті Ладижині відбулось незабутнє свято - Перший  Всеукраїнський  фестиваль - конкурс  "ЗІРКОВИЙ БУМ - 2017".   Велика сцена, професійний звук та світло, неймовірно талановиті зіркові судді, надзвичайно обдаровані учасники фестивалю з різних областей України зустрілись на святі танцю, пісні, творчості!

Вокальний ансамбль Бершадського Будинку дитячої творчості  "Любава"  став лауреатом І премії в номінації "вокальні ансамблі". А 56 учасників хореографічного колективу "Міраж"  вибороли  1 та 2 місця. Вітаємо переможців: маленьких зірочок-дошкільнят міського садочка "Малятко" та учнів міських ЗОШ №1 та №3. Подяка керівникам колективів Оксані Мазуренко та Олені Коновал за невтомну працю і творчість, а батькам  - за підтримку та небайдужість до естетичного виховання дітей та сприяння в організації участі в конкурсі!

Юрій Баранов, директор БДТ

03.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

Чорнобильська атомна електростанція - вже зупинена атомна електростанція, яка знаходиться в 2-х кілометрах від міста Прип’ять, що в Київській області. Вона фактично діяла з 1977 по 2000 рік.

Так, Чорнобильська атомна електростанція…  26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання…  Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.

Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.

За Міжнародною шкалою ядерних подій чорнобильська аварія оцінюється по максимальному 7 рівню і характеризується як «важкі наслідки для здоров’я людини та для навколишнього середовища». Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох, в основному онкологічних захворювань, принесла величезними збиток для навколишнього середовища і, в кінцевому рахунку вплинула навіть на хід історії. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються досі…

 

26.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Активізація розумової та пізнавальної діяльності учнів на уроках математики шляхом використання ІКТ

Нещодавно на базі Устянської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся практичний семінар учителів математики на тему «Активізація розумової та пізнавальної діяльності учнів на уроках  математики шляхом використання ІКТ».

Директор школи Гончарук Т.Д. провела презентацію навчального закладу, познайомила учасників семінару з найбільш пам´ятними віхами в історії  життя школи.

Досвідом своєї педагогічної майстерності поділилися подружжя учителів математики – Гудименко О.М. і Гудименко О.П.

Учасники семінару  відвідали урок–подорож у 5 класі на тему «Дії з десятковими дробами». Заняття було надзвичайно цікавим та насиченим. Ольга Петрівна  показала не лише  наукові знання з предмету, але й вміння грамотно  будувати  роботу на уроці,  де використані  проблемно-пошуковий метод, комп´ютерне підсилення аналізу задачі, використання краєзнавчого матеріалу, а також постійний зв´язок з життєвим досвідом дітей. Цікавою виявилася математична мандрівка по живописним історичним куточках Вінниччини. 

Гудименко Олег Миколайович провів сучасний урок у 8 класі на тему «Площа фігур». Щоб кожен учень відчув себе успішним, учитель створив атмосферу довіри, співпраці, поваги. Він використав  різні види самостійної роботи, групові та індивідуальні форми навчання, словесні методи вміло поєднали з комп´ютерними презентаціями.  Діти не лише отримували знання, а, насамперед, формували практичні навички, які пригодяться у житті.  Не лише дітям, але і досвідченим учителям було чого повчитись у ентузіаста своєї справи. Даний урок був справжнім майстер-класом для учителів району і святом для дітей. Як сказав Шалва Амонашвілі, що «…здібності дитини не мають меж, якщо педагог проявляє свою творчість і оптимізм». Це продемонстрував учитель Устянської ЗОШ І-ІІІст. Гудименко О.М. 

Проведення семінару-практикуму, активна співпраця колективу  Устянської   школи, методичного супроводу та педагогів-учасників наочно продемонструвала, який значний, а головне важливий об’єм роботи можна здійснити, якщо працювати спільно, послідовно й організовано. Кожен з педагогів, що відвідали, безперечно, зумів піднятися на ще одну сходинку вище у своїй педагогічній майстерності. Тож нехай цей шлях завжди увінчується успіхом,  кількісними і якісними результатами!

                                               Людмила Криворука методист РМК

 

24.04.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 «188» 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720