Шановні освітяни! Приймайте вітання!

Шановні освітяни!

Щиро вітаємо вас з професійним святом! Висловлюємо вам сердечну вдячність за невтомну працю, за великий талант і покликання сіяти мудрість і знання, за любов до дітей і рідного краю.

Ваші серця завжди наповнені співчуттям, добротою і милою приємністю.

Цими чудовими якостями ви щедро ділитесь з дітьми. Вам вірять, вас люблять і шанують. Ви здійснюєте зв’язок часів, продовжуючись у своїх учнях.

Бажаємо вам, дороги вчителі, відчуття повноти і неповторності життя, здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і довгої людської пам’яті.

Хай завжди щедрою на сходи буде освітянська нива, а в усіх ваших починаннях будуть супутниками успіх і удача!

Низький уклін вам, дорогі педагоги, за професіоналізм, витримку, терпіння, за любов до обраної справи, самовідданість і багатство душі!

  

Голова ради голів                                                                            Начальник відділу профспілкових комітетів                                                 освіти, фізичної культури  працівників освіти                                                                                                 та спорту

Микола Морочинський                                                                           Оксана Тартачна

 

01.10.2017 | Aдмін | Читати далі

У День ветерана ще раз про партизанське минуле!.. Осіївська школа

З метою посилення уваги до потреб і проблем старшого покоління, забезпечення належного та гідного соціального захисту ветеранів, при підтримці ініціативи громадських ветеранських організацій 24-го вересня 2004-го року Указом Президента України № 1135/2004 був встановлений національний український «День ветерана», який відзначається з тих часів щорічно 1-го жовтня.

Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління, головною метою якого є набуття молодими громадянами соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави.

Наше село – це партизанський край. Біля Осіївського лісу є хутір Партизанський. На місці дислокації партизанського загону «Буревісник» до 25-річниці Перемоги у Другій світовій війні було встановлено пам’ятний обеліск. А 28 квітня 2012 року дітьми школи тут було відновлено дві партизанські землянки. Школярі пофарбували обеліск, розчистили всі доріжки, привели в порядок місцевість біля землянок, а найголовніше – вони повністю їх відбудували. Щорічно ми дбаємо про підтримання належного стану історико-культурної пам’ятки нашого села.

Також постійно проводиться велика пошуково-краєзнавча робота при музеї історії села в Осіївській школі, який є діючим центром національно-патріотичного виховання учнів. Тут зібрано багато матеріалів, які використовуються під час проведення виховних заходів у класах, відзначення знаменних і пам’ятних дат, особливо при відзначенні 22 вересня Дня партизанської слави.

В музеї є багато цінних та цікавих експонатів. Зокрема, в ньому було створено макет партизанської землянки, де відтворено побут партизан у роки Другої світової війни. Тут вчителями історії постійно проводяться екскурсії як для односельчан, так і для жителів Бершадського району. Під час роботи пришкільних таборів майже всі школи Бершадського району виявили бажання відвідати наш музей та партизанські землянки у лісі. А для учнів нашої школи –  це основне місце для мандрівок та проведення спортивних змагань на честь вшанування пам’яті тих, хто боровся за визволення нашого краю від окупантів.

Неодноразово активна громадська позиція  учнів Осіївської школи щодо благоустрою села та дослідження його історії була висвітлена на сторінках обласної газети «Вінниччина» та районної газети  «Бершадський край».

Cаме патріотизм, знання історії малої батьківщини повинні об’єднувати українців, зберегти те, що протягом століть було нашою метою, – незалежну державу!

Колектив Осіївської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

01.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Вітаємо шкільних бібліотекарів!

Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі.

Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ № 471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. В Україні він відзначається 30-го вересня.

На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського (НБУВ, сленг. Вернадка), Державна історична бібліотека, Державна бібліотека України для дітей, Національна парламентська бібліотека і т. д. Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі становить близько 53-х тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.

 

У цей день, Всеукраїнський День бібліотек, ми так само поспішаємо приєднатися до привітань на адресу всіх працівників цього безцінного осередка, з віками накопиченого, нашого людського досвіду і знань. Бажаємо Вам усіх благ, уваги ваших читачів і ваших справжніх шанувальників! Зі святом бібліотек!

Валентина Куцак, методист з бібліотечних фондів РМК

01.10.2017 | Aдмін | Читати далі

День дошкілля у «Малятку»

24 вересня в ДНЗ №3 «Малятко » відбувся урочистий захід з нагоди святкування Всеукраїнського Дня дошкілля.  Для дітей та всіх працівників садочка організовано цікаву та змістовну концертну програму.

Це свято - ще одна нагода сказати добрі, гарні слова на адресу тих, хто віддає свою любов і серце малюкам, розвиває в них найкращі риси, виховує й навчає життєвої мудрості. 

Слова вітання прозвучали від адміністрації та Голови профспілкового комітету, від дітей та колег. Було відзначено нелегку працю всіх, хто  причетний до справи навчання та виховання дітей: педагогів – за високе покликання і почесну місію, професіоналізм, терпіння і мудрість; помічників вихователів – за чуйність, пильність і відповідальність; усіх працівників - за створення умов перебування дошкільнят у закладі.

У «Малятку» працюють люди, які дійсно заслуговують глибокої поваги за свою самовіддану працю, високий професіоналізм та невичерпну творчу енергію.

Святковий сценарій продовжили дитячі віршики, пісні, таночки.  Дзвінкі голосочки вихованців старших груп « Пролісок», «Зіронька», «Червона Шапочка» доносили славу та шану нелегкій праці педагогів, діти дякували за щоденне тепло виховательських сердець, за щирість, доброту, за відданість своїй професії.

Мелодійні пісні у виконанні музичних керівників Грозенко  С.М. та Шевчук Н.П. не залишили байдужими нікого, примусили всіх замріятись та душевно відпочити. 

Також відбулася урочиста посвята та прийняття у дошкільну родину нових працівників: вихователя Будник Р.О., логопеда Сауляк І.О., інструктора з фізичного виховання Рєзнік Н.А.

 

Кожен співробітник дитячого садка в цей день отримав  «медаль вдячності», відчув себе потрібним і корисним.

Лариса Корнелюк, завідуюча ДНЗ "Малятко"

30.09.2017 | Aдмін | Читати далі

День дошкілля P.S. Чим живе дошкілля району

Дитинство – не просто період

 зростання  маленької людини, а період творення

майбутнього дорослого.

М. Монтессорі

 

       День дошкілля – українське загальнодержавне свято, засноване в 2011 році на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 629 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року» та резолюції І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти.

 23 березня 2012 року Асоціація звернулася з листом до МОН молодьспорту, в якому запропонувала відзначити 27 вересня День працівників дошкільної освіти на всеукраїнському рівні. Саме така дата фігурувала в календарі державних свят і пам’ятних дат як День вихователя і всіх дошкільних працівників. Ініціатори прагнули: привернути увагу до спільноти педагогів-«дошкільників» підвищити престижність професії популяризувати роботу працівників дошкільної освіти. Та все ж дата святкування лишилася несталою, припадаючи на останню п’ятницю вересня.

Дошкільний вік – один з найбільш відповідальних і важливих періодів у житті підростаючого покоління, в якому починається закладання любові до природи, навколишнього світу і Батьківщини. Від професіоналізму, терпіння і мудрості наших вихователів,  уваги до унікального і своєрідного внутрішнього світу дитини залежить те найдорожче, що у нас є – наше життя і наша надія. Бути вихователем – високе покликання, велика відповідальність і глибока повага.

У рамках всеукраїнського Дня дошкілля 20 вересня 2016 року в м.Вінниці пройшло обласне свято дошкільної освіти. За багаторічну, творчу працю, вагомий внесок у розвиток і вдосконалення роботи дошкільних навчальних закладів почесними грамотами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації нагороджені завідуюча ДНЗ «Веселка» с.Джулинка Яценко Ольга Іванівна, вихователь-методист ДНЗ №3 «Малятко» Задорожна Людмила Володимирівна та медична сестра ДНЗ «Веснянка» с.Бирлівки Четвертинівська Лариса Олексіївна .

У дитячих садочках нашого міста з нагоди свята відбулися виставки творчих робіт, святкові концерти, театралізовані вистави та спортивні розваги для дітей і їхніх батьків, вручено подяки та грамоти кращим фахівцям дошкілля.

На даний час існуюча мережа дошкільних навчальних закладів району включає 38 дошкільних закладів та 3 НВК. Середня чисельність дітей у дошкільних навчальних закладах району з розрахунку на 100 місць становить 75 дітей, у сільській місцевості - 79 осіб. Дошкільною освітою охоплено 1866 дітей. Показник охоплення дошкільною освітою дітей від 3 до 6(7) років становить 94%.

 На виконання Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та Базового компоненту дошкільної освіти, дошкільними закладами Бершадського району створюються умови для стовідсоткового охоплення всіма формами дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку та максимального їх залучення до систематичного навчання в дошкільних навчальних закладах.

Попит на заклади дошкільної освіти у районі зростає все більше і більше. Так як спостерігається дещо вищий рівень успішності та обізнаності дітей-дошкільнят, які відвідують дошкільні заклади району. Наразі черга на влаштування дітей до ДНЗ відсутня.

Завдяки підтримці голів сільських та міської ради, залученню благодійних внесків фізичних та юридичних осіб, спонсорської допомоги підприємств та організацій здійснено поточні ремонти приміщень дошкільних установ, поліпшено не лише матеріально-технічну бази закладів дошкільної освіти району, а й вирішено питання щодо упорядкування інтер’єрів приміщень дошкільних навчальних закладів району.

До початку нового навчального року у всіх садочках проведено поточні ремонти, на що було витрачено більше 400 тис.грн. бюджетних та позабюджетних коштів. У всіх дошкільних закладах району проведено благоустрій територій.

Проведено капітальні ремонти в 4 закладах, на що витрачено 1 млн.697 тис.132 грн., зокрема:

  • капітальний ремонт в ДНЗ «Веснянка» с.Бирлівка (заг.вартість 1 млн. 017 тис. 820 грн.)
  • капітальний ремонт в ДНЗ «Барвінок» с.Пятківка (За умовами обласного конкурсу Проектів розвитку територіальних громад реалізовано проект загальною вартістю 320 тис. грн.),
  • завершено капітальний ремонт покрівлі в ДНЗ «Пролісок» м. Бершаді (заг. сума 109 тисяч 312 грн.),
  • капітальний ремонт харчоблоку та туалетної кімнати в ДНЗ «Ромашка» с.Лісниче (заг.сума 250 тис. грн.)
  • виготовлено проектно-кошторисну документацію щодо капітального ремонту ДНЗ «Малятко» с.Дяківки (заг.сума 4 тис. 150 грн.).

     Переможцями 14 обласного конкурсу Проектів розвитку територіальних громад у 2017 р. стали ДНЗ «Барвінок» с.Пятківка, загальною вартістю 500 тис.грн. та НВК с.Шумилово, вартістю 185 тис. грн.

Варто зазначити про матеріально-технічне забезпечення міських ДНЗ, ДНЗ с.Кошаринці, с.Лісниче, Бирлівка с.Війтівка, с.Флорино, c.Серединка, НВК с.Шумилово. Педагогічні працівники подбали про сучасне оформлення та програмно-методичне забезпечення виховного процесу. Естетично оформлені народознавчі куточки для вихованців закладу. Групові кімнати, спальні, їдальні закладів обладнано сучасними меблями. Постійними благодійниками є Царюк Сергій Станіславович, Ковбасюк Олег Іванович, Кавун Олександр Федорович, фонд Тигипка, ТОВ «Кернел».

За сприяння народного депутата України М.І.Кучера будуть встановлені  сучасні ігрові майданчики в дитячих садках с. Баланівка, Бирлівка, П’ятківка, М’якохід (кожен комплекс вартістю 42 тис.грн.). Також новий сучасний ігровий майданчик придбано за кошти сільської ради в ДНЗ с.Серединка вартістю 50 тис.грн. Вихованці ДНЗ с.Кошаринці теж раділи новому ігровому майданчику, кошти на який виділено директором ПП Промтехагросервіс Царюком С.С.(31 тис. грн.). Депутат обласної ради Зарічанський Володимир до міжнародного дня захисту дітей презентував ігровий майданчик для вихованців ДНЗ с.Красносілка.

За кошти батьків, субвенції сільських рад придбано нові дитячі меблі в ДНЗ м.Бершаді, сіл Тирлівка, Баланівка, Михайлівка, Бирлівка.

У всіх ДНЗ до початку навчального року придбано та поновлено дидактичні та навчально-ігрові посібники для усіх вікових груп.

На базі дошкільних навчальних закладів проводяться семінари-практикуми для вихователів, завідуючих, медичних сестер та майстер-класи для інструкторів з фізичної культури, районні конкурси: «Вихователь року», «Колискова пісня», конкурс ігрово-дидактичних посібників.

Наталя Свистун, методист з дошкільної освіти РМК

 

30.09.2017 | Aдмін | Читати далі

"Я хочу жити в мирній Україні..." Війтівська школа

Святковий день 21 вересня видався дуже насиченим. Учні 1-4 класів порадували яскравою виставкою малюнків «Я хочу жити в мирній Україні». Учнівське самоврядування ініціювало проведення акції «Голуб миру», підготували квіти та вітальні листівки для ветерана Другої Світової війни Каратнюка І.І.

Відбулася зустріч членів євро клубу «Пізнай Європу» з американським мандрівником, музикантом, композитором Скоттом який родом зі штату  Флорида, місто Палм Харбор, а члени гуртка «Фантазери» виготовили з ниток в національному колориті голубів та подарували на згадку про зустріч ляльку-мотанку Війтівчаночку. Головною метою заходу стало бажання показати усім, що діти України хочуть жити, творити, навчатися та рости під мирним небом, у мирній країні. Протягом тижня класні керівники провели виховні години на тему «Мир на землі – радість у родині». У шкільній бібліотеці діяла   книжкова виставка «Під мирним небом».

 Надія Рудь, заступник  директора з ВР Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст.

30.09.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 «173» 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720