«Оберіг» у Києві

             Народний депутат України Микола Кучер дотримав слова, котре дав учасникам зразкового фольк-гурту «Оберіг» у липні цього року. Тоді він запросив талановитих дівчаток із Бершадської ЗОШ № 1 на відвідини Верховної Ради України.

Усередині вересня телефонний дзвінок від помічника народного депутата покликав збиратися у дорогу, до Києва.

Столиця нашої Батьківщини стріла погожим жовтневим ранком. «Зустрічі» посланців Вінниччини з найвищим законотворчим органом держави передувала майже тригодинна екскурсія містом. Упродовж насиченого знайомства з історичними місцями Києва учасники «Оберегу» побували біля Золотих Воріт, на Софійській площі, Андріївському узвозі, на схилах Дніпра, побіля університету імені Т. Шевченка. Екскурсовод повідала чимало цікавого та повчального.

Як і було обіцяно, «родзинкою» подорожі стало перебування Бершадської делегації безпосередньо у стінах Верховної Ради України та її кулуарах. Тут випала нагода оглянути з висоти гостьового балкону сесійну залу парламенту, сфотографуватися біля Головного Прапора нашої держави та картини «Державотворення», відвідати прес-пойнт, де відбуваються брифінги народних депутатів.

Обід у «Макдональдсі» та розваги на атракціонах, котрі ввібрав у себе торгово-розважальний центр «OCEAN PLAZA», тільки підсилили емоційно-ейфорійні відчуття дітей. До того ж сам народний обранець із неприхованою радістю та ентузіазмом долучився до дитячих атракціонних забавок. А ще – веселим та безпосереднім вийшло спілкування із авторитетним дорослим.

Щасливим та сповненим незабутніх вражень – таким був одноденний візит юних бершадчан до міста-перлини, міста, найдорожчого серцю кожного українця.

До складу немалочисельної делегації долучилися також учасники зразкових колективів «Щедрограй» і «Мрія».

На завершення хочеться ще раз подякувати народному депутату України Миколі Кучеру за те, що дитячі мрії мають властивість збуватися.

Ярослава Тенетко, керівник гурту

12.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Навчаючи - вчимося!

"Технології ніколи не замінять вчителя.

 Але вчитель,  який ефективно застосовує

 технології для розвитку своїх учнів,

 замінить того, хто ними не володіє".

Шеріл Нуссбаум-Біч    

Так, дійсно, будь які зміни треба починати з себе, зі своїх уроків. А для цього існує багато  різних форм його проведення. Одна з них. Це гра – квест.  

10 жовтня 2017 року в Бершадській ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 в рамках «Року математики»  було проведено засідання Школи молодого  вчителя математики  на тему: «Методично-математична вишиванка». 

Метою засідання Школи молодого вчителя було опрацювання основних ознак інтерактивних технологій, розвиток професійної компетентності молодих вчителів математики, формування та стимулювання потреби в безперервній освіті та самоосвіті. 

Щоб допомогти молодим спеціалістам та малодосвідченим вчителям зорієнтуватися в основних питаннях підготовки та проведенні сучасних уроків М.Г.Титарчук, вчитель вищої категорії, вчитель-методист Бершадської  ЗОШ І –ІІІ ступенів №2 ,  провела майстер-клас «Самоаналіз уроку». 

В ході даного заходу вчителі взяли участь в одній із  інтерактивних форм роботи, що дало змогу створити інформаційний простір, де кожен педагог міг самостійно набувати знання і навички, що сприяло підвищенню його фахової майстерності - методичний квест, який проводила Кушнір Л.С., керівник районного методичного об'єднання вчителів математики.

Чому вирішили обрати форму квесту для проведення  засідання школи молодого вчителя?  Щоб кожен зрозумів, що це можливо в рамках одного кабінету і в рамках одного уроку.

 За мету поставили: продемонструвати цікаву форму роботи з учнями, ознайомити педагогічних працівників з дидактичними можливостями гри, сприяти розвитку професійних якостей педагогів.

Яку можливість дає така форма роботи, як квест?

 Проведення квестів дає можливість розвивати творчу особистість як учня, так і педагога, дає можливість отримати нові знання, позмагатись з друзями, отримати подарунок.

Квест надає отримання внутрішньої та зовнішньої мотивації і спонукає до участі в ньому, а добре поставлені творчі завдання дозволяють створювати освітній контент, який можна використовувати на уроках.

Логічним завершенням роботи засідання стало проведення практичного тренінгу «Математика – це не так знання, як уміння».   Під час якого педагоги розробляли та презентували застосування практичних завдань на уроках математики.

 

                    Аделаїда Філімонова, завідуюча районним методичним кабінетом

 

12.10.2017 | Aдмін | Читати далі

До Польщі по досвід!

             Директори Шляхівської  ЗОШ І – ІІІ ступенів Кравець Н.М. та Устянської ЗОШ І – ІІІ ступенів Кустрич І.М. взяли участь у спільному польсько – українському проекті «Візит директорів шкіл з України до Польщі», який реалізовується спільно Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування та Фондом освіти та розвитку громадського суспільства (Польща).

В рамках проекту відбувся навчальний візит в м. Лодзь з 30 вересня по 6 жовтня.

Директори мали змогу ознайомитися із системою освіти Польщі. Відвідали навчальні заклади різних ступенів, побували на уроках у польських учителів.

Разом з тим Кравець Н.М. та Кустрич І.М. презентували свої навчальні заклади та ознайомили польських освітян з особливостями української освіти.

 

По завершенню Проекту директорам Шляхівської ЗОШ І – ІІІ ст. та Устянської ЗОШ І- ІІІ ст. було вручено Сертифікати «Інноваційні методи управління освітою. Польський досвід».

 

12.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Акція « П’ять картоплин»

Впродовж вересня 2017 року проведено у  33 навчальних закладах району благодійну акцію «П’ять картоплин». Колективно зібрано 4718,5 кг картоплі та інших овочів   (у 2016 році - 8477 кг),  з яких  2025,5 кг передано у районне Товариство Червоного Хреста. 1101кг овочів  роздано  учнями шкіл  одиноким малозабезпеченим  односельчанам, сім'ям, які потрапили  до складних життєвих обставин. Учні Красносільської, Маньківської, М'якохідської загальноосвітніх шкіл та НВК с.Шумилів передали зібрану картоплю у Територіальний центр по обслуговуванню літніх людей у с.Маньківка ( 755 кг). Крім того, педагоги та учні Маньківської школи організували для мешканців закладу виховний захід «Милосердя і доброта-найвищі людські цінності».

Колективи  Малокиріївської та Бирлівської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів передали картоплю військовослужбовцям в зону АТО –  344 кг. Частину урожаю залишено в школах для покращення харчування дітей пільгових категорій (Дяківська, Михайлівська ЗОШ І-ІІ ступенів, Тернівська, Бершадська №2 ЗОШ І-ІІІ ступенів).

Найбільше картоплі зібрали серед  шкіл І-ІІ ступенів: Бирлівська (259 кг), Дяківська (200кг),Ставківська (162кг) школи. Добре організували благодійну акцію і в ЗОШ І-ІІІ ступенів. Найкращі результати у  Війтівської( 430 кг), Баланівської(360кг),Бершадської №1(330 кг), Флоринської (297 кг).

До Дня людей похилого віку, Дня ветерана активізовано діяльність по впорядкуванню обелісків Слави та шефської допомоги людям похилого віку по збиранню врожаю, прибиранню присадибних ділянок.  Акції «Грані добра», «Добротою себе перевір», «Добрі справи-запорука милосердя», «Зірка пам’яті», «Турбота і милосердя», а також операції «Турбота», «Милосердя»  організовано в більшості  навчальних закладів  району.

 

Валентина Куцак, методист РМК

 

12.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Вісті з Маньківської школи

Згідно Розпорядження  КМУ  від 12 липня 2017 р. №463-р передбачені роботи з реалізації проектів по  будівництву модульних котелень у Лісничанській, Осіївській, Бирлівській та Маньківській школах . Крім того, передбачено капітальний ремонт покрівлі Маньківської ЗОШ І-ІІ ступенів на 460 тис.  Завдяки злагодженій роботі вже завершуються роботи по перекиттю даху Маньківської ЗОШ І-ІІ ст.. Завдяки спонсорській допомозі керівника сільськогосподарського підприємства, депутата районної ради Савченка С.П.,народного депутата України Кучера М.І. та при підтримці відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської райдержадміністрації і Маньківської сільської ради освоюються 630 тис.грн. для створення комфортних умов навчання і виховання учнів школи.

 

 

Адміністрація Маньківської ЗОШ І-ІІ ст.

12.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Тиждень біології в школах району

Природа подарувала нам розум для того,

щоб ми все життя розгадували її таємниці.

Леонід  Сухоруков

Розгадувати таємниці життя, вивчати закони природи, знайомитись із природою рідного краю та проводити науково-дослідну діяльність  учні шкіл мають можливість не лише на уроках природничого циклу, але й під час Тижня біології,  який традиційно проходить у навчальних закладах району в останній тиждень вересня.

Розпочався Тиждень під девізом «Пізнання починається із здивування»: тематичними лінійками, інформаційними вісниками, організацією виставок літератури з біологічної тематики, конкурсу стінгазет, виставки творчих робіт (на фото учні Крушинівської ЗОШ).

З метою популяризації природничих знань,  розвитку екологічного світогляду учнів  до планів предметного Тижня включені просвітницько-виховні заходи. Так, у Бершадській ЗОШ №1 відбулось засідання  круглого столу  на тему «ГМО – користь чи шкода?», Крушинівській ЗОШ І-ІІ ст. та  НВК Шумилів «Збережемо планету чистою»,  у Великокиріївській ЗОШ І-ІІІ ст. – «Давай повернемо Землі всі веселкові кольори», у Маньківській ЗОШ пройшла науково-практична конференція «Природа – наш дім», у Осіївській  - конференція «Орнітофауна села Осіївка», а в Флоринській школі виховні години з проблеми екологічного стану свого населеного пункту та презентація  роботи шкільного лісництва. У Шляхівській ЗОШ І-ІІІ ст. організовано диспут за участю старшокласників «Отруйність спиртів, їх згубна дія на організм людини»,  у Березівській ЗОШ І-ІІ ст. «Що ховається за чашкою кави", а в Бершадській №1 актуальними темами дискусій обрали наступні – «Яке харчування можна вважати раціональним?»  (9-10 кл), «Зоопарк – вязниця для тварин?» (6 кл).  Вчилися захищати проекти і учні Бершадської ЗОШ №3 (на фото учні Бершадської ЗОШ №3)

 Обов'язковими супутниками пізнавальної діяльності учнів є інтелектуальні конкурси.  Розгадування кросвордів, загадок, ребусів організували для учнів початкових та середніх класів у Березівській, Кидрасівській, Крушинівській, Ставківській ЗОШ І-ІІ ст., НВК с.Теофилівка, Бершадській №2, Великокиріївській, Красносільській, Михайлівській, Серединській ЗОШ І-ІІІ ст. Конкурс ерудитів «Цікава ботаніка» пройшов у 6 класі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, «Найрозумніший природолюб школи» - у Крушинівській школі;  брейн-ринг юних біологів відбувся у Поташнянській та Флоринській ЗОШ І-ІІІ ст., а КВК «Біологічний хокей» у Михайлівській ЗОШ.  Природнича гра «Що? Де? Коли?» зібрала юних природознавців Теофилівського НВК, а інтелектуальна гра «Слабка ланка» - учнів Красносільської та Бершадської №1 шкіл. Старшокласники Великокиріївської школи включились в навчальну гру «Бажана дванадцятка», а семикласники Лісничанської школи були активними учасниками гри «Юні дослідники». Тематичні вікторини «У світі тварин та рослин» проведені учителями біології у Голдашівській, Кидрасівській, Малокиріївській, Ставківській, Бершадській №2,  Михайлівської, Осіївській, Серединській  ЗОШ І-ІІІ ст.,  «хвостата вікторина» запамятається дітям Шляхівської школи, а «грибна мозаїка» учням Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст.№3 (на фото учні Лісничанської ЗОШ).

Гра – важливий  компонент навчального процесу, яка «…навіть нудне знання вмить перетворює на цікаве і захоплююче».  В межах Тижня біології  організовано  пізнавальну гру «Веселий експрес»   для  учнів Красносільської та Шляхівської ЗОШ, інтерактивну гру «Зоряний час» для семикласників міської школи №3, а «Щасливий випадок» був в Осіївській школі. Сюжетно-рольова гра «Суд над отруйними рослинами»  відбулась у Поташнянській,  «Як не захворіти на грип» у Березівській  ЗОШ І-ІІ ст.,  а інтелектуально-розважальна гра «Я люблю біологію» - в Серединській ЗОШ І-ІІІ ст. Запам'ятається учням Бершадської ЗОШ №3 біологічний квест «Скарби Зеленої планети» Традиційним заходом  в рамках Тижня біології  є виставка-конкурс «Щедрі дари осені», яка була проведена у НВК с.Теофилівка, Дяківській, Маньківській, Поташнянській ЗОШ І-ІІ ст., Бершадській №1, Великокиріївській, Серединській ЗОШ І-ІІІ ст.  Із задоволенням учні шкіл демонстрували свої творчі здібності під час конкурсу на кращу композицію з природніх матеріалів, кращий малюнок  чи стінгазету, краще фото у номінації «Мої домашні улюбленці» » (на фото учні Бершадської ЗОШ №1) тощо.

 З метою спостереження за осінніми змінами в природі були організовані екскурсії для дітей початкових та середніх класів у НВК с.Шумилів, Поташнянській, Бершадській №3, Серединській школах.

Любов до природи визначається не лише милуванням її красою, але й щоденним дбайливим ставленням до до неї, з особистою відповідальністю кожного за її схоронність.  Протягом вересня у всіх школах району проводилась трудова акція(на фото Янчук Софія, Баланівська ЗОШ І-ІІІ ст.

  Василь Сухомлинський казав, що, дитина від своєї природи - допитливий дослідник, відкривач світу. Слід  дитину спонукати до самостійної пізнавальної діяльності, формуючи з малих літ допитливість, прагнення до навчання, яке має бути радісною працею.”  Саме предметні тижні дають можливість краще розкрити та зрозуміти навчальний предмет, розширити кругозір дитини та сприяти пізнавальній діяльності.

 

 Ірина Романчук, методист РМК  

12.10.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 «170» 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720