«ЮНІСТЬ» у Верховній Раді

За ініціативи народного депутата Миколи Кучера, третього лютого, лідери районної організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність», побували у найвищому законотворчому органі нашої держави - Верховній Раді України.

Після цікавої екскурсії по Верховній Раді, діти мали змогу поснідати у депутатській їдальні.

 Далі, відбулося спілкування із Миколою Івановичем. Дискусія була активною та досить цікавою. Із вступним словом звернувся до присутніх голова районної молодіжної організації Д. М. Сокур. Оксана Стаднійчук, голова районної організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність», коротко презентувала діяльність лідерського руху Бершадщини. Учні цікавились багатьма питаннями: чи тяжка ноша в депутата,  як стати нардепом, які його повноваження та обов’язки. Спілкувались більше години.

Микола Іванович сказав, що він хоче, щоб діти успадкували країну, яка була б безпечною та процвітаючою, тому, вважає що ще з юного віку українці мають бути свідомими того, що відбувається у законотворчому органі держави. Він домагається для наших дітей більш відкритого світу з більшими можливостями. А, також, побажав, щоб лідери мужньо витримали усі труднощі і впевнено йшли у майбутнє.

На згадку про себе діти вручили народному депутату сувенір виготовлений власноруч.

Також, для лідерів була організована чудова екскурсійно-розважальна програма: екскурсія по місту, похід до музею води. Враженням дітей не було меж після того, як відвідали розважальний центр «ОКЕАН ПЛАЗА», де вони розважалися на різних атракціонах. Ну, і, звичайно, «МакДональдс»!

В кінці насиченого дня Микола Іванович зробив подарунок  кожній дитині.

Лідери подякували депутату за те, що він переймається проблемами дітей та проблемами їхнього регіону. Побажали Миколі Івановичу великих здобутків, нових ідей та мудрих рішень!

 Ніна Янчук, методист РМК 

08.02.2017 | Aдмін | Читати далі

"Проліски надії - 2017" Зоряні мрії солістів-вокалістів та читців

Хуртовини і мороз за вікном,  а у школах району – весна! Стартував щорічний фестиваль-конкурс учнівської та вчительської творчості «Проліски надії – 2017».  А саме –  конкурс читців та солісті- вокалістів «Зіркова мрія». І хоча через погодні умови не всі конкурсанти з′явились  на районний етап, більш ніж 50 юних обдарувань приїхали до Бершаді здійснювати свої зіркові мрії!..

Гостей –  і учасників,  і їх наставників, традиційно гостинно зустрічала Бершадська школа №3. Для солістів-вокалістів була відкрита сцена шкільної актової зали. Камерність читцям забезпечила затишна та оформлена у народному стилі аудиторія української мови та літератури.

Фахове журі з вокального жанру представляли:  Мураховська К.К. – директор Бершадської дитячої музичної школи ім.. Р.Скалецького,  Романчук І.П. – методист відділу освіти, Баранов Ю.М. – директор Бершадського будинку дитячої творчості,  Погребняк С.В. -  методист Бершадського районного будинку культури, Жучишина І.В. – методист Бершадського районного будинку культури.

Поціновувачів художнього слова зустріло журі у складі: Когут О.М. – методист РМК, Панченко З.П. – директор Бершадської станції юних натуралістів,  Корженкова Г.О. – учитель української мови та літератури Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Вишинська О.П. – учитель зарубіжної літератури Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Цимбалюк М.М. – самобутня поетеса, член освітянського     об′єднання «СВІТоч».

Усі виступи юних талантів в обох номінаціях були відповідні головній ідеї цьогорічного конкурсу в рамках Року Державності  – «Моя Україна – єдина держава!»

Лунав дитячий спів –  то веселий, то журливий,  звучали поетичні та прозові рядки відомих та не зовсім відомих письменників та поетів…   Напружено працювало журі…

Результатом творчої співпраці було створення  яскравої команди, що буде представляти район на обласному етапі. Тож, серед вокалістів це:

-      Іванченко Сергій, учень 8 класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1

-      Коваль Раїса, учениця  9 класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3

-      Хмарук Вікторія,  учениця  10 класу Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст.

-      Стьопін Владислав учень 10 класу Шляхівської  ЗОШ І-ІІІ ст.

Команда читців:

  • Чабан Владислава, учениця  3 класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3
  • Магдаль Ангеліна,  учениця  9 класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1
  • Попсуй Ірина, Зуб Анастасія, Бондарчук Віталій, учні 9-10 класів Війтівської ЗОШ І-ІІІ
  • Коновал Микола,  учень 10 класу Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3
    Бажаємо нашим юним талантам достойних суперників, справедливого журі та успіху!

 

Оксана Когут, методист РМК

08.02.2017 | Aдмін | Читати далі

ІІ Регіональний форум «Залучення інвестицій у соціально-економічний розвиток району за рахунок грантової діяльності територіальних громад»

2 лютого відбувся ІІ Регіональний форум «Залучення інвестицій у соціально-економічний розвиток району за рахунок грантової діяльності територіальних громад» за ініціативи та підтримки ГО «Соціальний центр МХП».

У форумі взяли участь: Лариса Білозір – депутат Вінницької обласної ради,  Павло Мороз – помічник народного депутата України Миколи Кучера, Наталя Гижко – керівник проекту ЄС «Розвиток можливостей кооперативу для захисту правових і економічних інтересів особистих селянських господарств», Оксана Швець – начальник управління Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Людмила Нецкін – координатор Програми по доступності ГО «Гармонія», Іван Стефанцов - голова Бершадської районної державної адміністрації, Михайло Бурлака – голова Бершадської районної ради, заступник міського голови та сільські голови, керівники бюджетних закладів та установ, а також директори ЗНЗ району, що висловили бажання взяти участь у 14 обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад.

Лариса Білозір, депутат Вінницької обласної Ради, звернула увагу на обласний конкурс розвитку територіальних громад, як один із найпростіших шляхів вирішення проблем розвитку сільських територій. Наталія Гижко , керівник проекту ЄС «Розвиток можливостей кооперативу для захисту правових і економічних інтересів особистих селянських господарств»,  детально розказала про активізацію грантової діяльності територіальних громад та особливості вимог та процедур написання аплікативних форм проектів обласного конкурсу.

Також перед присутніми  виступали: Павло Мороз - помічник народного депутата України Миколи Кучера, заступник голови правління Громадської Організації «Соціальний центр МХП»; Валентин Русначенко -начальник відділу економічного розвитку, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадміністрації; Оксана Швець -  начальник управління дозволів, природоохоронних програм, моніторингу та комунікацій Вінницької обласної державної адміністрації.

Особливо цікавим був виступ  Людмили Нецкіної з  Громадської Організації «Гармонія», що розповіла  про необхідність  інклюзії в усіх аспектах життя, та підтримку людей з інвалідністю, що є пріоритетом  14 обласного конкурсу проектів територіальних громад. Виступ  Івана Пустовіта, голови Красносільської сільської ради розкрив  практику впровадження грантових проектів в Красносільській територіальній громаді.

Форум проходив у режимі живого двостороннього спілкування. Присутні отримували вичерпні відповіді на свої питання, поради та підказки щодо написання  грантових проектів. Матеріали форуму акумульовані у відділі освіти та будуть  надані усім бажаючим. Запрошуємо адміністрації ЗНЗ та ДНЗ до співпраці!

 

05.02.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас -так! На Аскольдовій могилі – український цвіт... Тернівська ЗОШ І-ІІІ ст.

І слава їх встає не вмерши,
Ятрить крізь відстані і час.
Було їх триста. Триста перший –
І ти, і я, і кожен з нас.
                             Петро Шкрабюк

Такими словами розпочалась загальношкільна лінійка в Тернівській ЗОШ І – ІІІ ст., присвячена пам’яті Героям Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва, яку небезпідставно порівнюють зі всесвітньо відомим боєм під Фермопілами, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

300 українських юнаків-добровольців виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому полі нерівний бій із майже п’ятитисячною армією більшовиків.

Це був перший і останній бій юних захисників української незалежності, а для більшості – перша і остання у їхньому житті ніч, проведена поза батьківським домом. Трагічна загибель студентського куреня стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Подвиг українських юнаків, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі...

Крути стали початком нової доби в історії України. Без Крутів навіть Акт Злуки 22 січня 1919 року залишився б  лише документом.  Проте кров у бою під Крутами не була пролита марно. З неї, як із безсмертя, розквітають пелюстки Волі. Боротьба триває… І в наш час, майже сторіччя потому, віддають своє життя «воїни духу» в ім'я свободи і незалежності свого народу. Герої не вмирають, вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь!

             Інна Чапалда, заступник директора з виховної роботи Тернівської ЗОШ І-ІІІ ст.

05.02.2017 | Aдмін | Читати далі

Вінницький обласний семінар вчителів історії на тему: «Організація проектної діяльності учнів в процесі вивчення історії рідного краю»

Минулого тижня  на базі  Вінницької академії неперервної освіти відбувся обласний семінар вчителів історії на тему: «Організація проектної діяльності учнів в процесі вивчення історії рідного краю».

Зі вступним словом до присутніх звернулася Мацієнко Ірина Миколаївна, завідувач кафедри методики викладання суспільних наук, яка звернула увагу присутніх , що найважливішою педагогічною проблемою нині стало впровадження в навчальний процес нових освітніх технологій, прийомів, засобів і методик, які допомагають дітям “відкривати” себе, розкривати свою особистість. Нині в освіті України спостерігаються тенденції до удосконалення традиційних методик і методів роботи з учнями та пошуки й розробка нових альтернативних технологій, більш ефективних, оптимальних, результативних, ніж ті, що існували в минулому. Одним із таких методів, що суттєво збагачує навчальний процес сучасної школи, є метод проектів, використання якого, дозволяє змінити традиційний підхід до навчання учнів. Як зробити навчання історії більш зорієнтованим на розвиток життєвих компетентностей учнів? Як посилити життєтворчий ефект від навчання історії? Як дозволити учневі самореалізуватися на уроці? Саме на  пошук відповідей на ці запитання і був націлений нинішній семінар.

Перед учасниками семінару виступила Савчук Надія Іллівна, методист відділу викладання суспільних дисциплін, яка наголосила,що на сьогодні найпопулярнішим та дієвим методом роботи освітян є виявлення , підтримка  та розвиток обдарованих дітей через проведення конкурсів різних рівнів — від місцевих до міжнародних, від районних до всеукраїнських. Підтримка та розвиток обдарованості є одним із пріоритетних напрямків сучасної освіти, оскільки поступ будь-якої країни, регіону, міста залежить саме від здатності її громадян нестандартно, креативно мислити, впроваджувати перспективні інновації в різні сфери суспільного життя. Всебічний розвиток обдарувань школярів здійснюють не тільки в ході навчальної діяльності, а й під час участі у проектній діяльності, проведенні різноманітних конкурсів ,під час яких учні мають можливість розвивати інтелект, ерудицію, вміння спілкуватись.  Зокрема Надія Іллівна підвела підсумки обласного етапу конкурсу «Об,єднаймося брати мої», відмітила високий рівень  виконаних творчих робіт, так із 60 робіт було відмічено понад 30 робіт, які заслуговують на відзначення..

Практичну частину семінару провела Певень Тетяна Вікторівна, вчитель-методист вищої категорії Вінницької школи №6, яка поділилась з присутніми своїми напрацюваннями з організації проектної діяльності учнів в процесі вивчення історії рідного краю. Зокрема вона зупинилась на питаннях вибору мети проектів, методики їх виконання та результативності проектної діяльності. Цікавим та пізнавальним було ознайомлення присутніх із методичними посібниками Певень Т.В., такими як «Вінниця на початку ХХ ст.», «Нарис з історії Вінниччини», «Використання краєзнавчих матеріалів при підготовці позакласних заходів», «Громадянське виховання через призму краєзнавчих заходів».  Продовженням практичної частини семінару було знайомство із проектами, які не залишили нікого байдужим. Це такі проекти , як «Зорі, що засяяли над Бугом», «Талановита Вінниця», «Вулицями невідомої Вінниці», «Дитинство, опалене війною», «Жінки, які перемогли фашизм». Дуже актуальним і значимим був проект «Героїчна естафета поколінь», у якому поєднано багато визначних віх в історії України, це і бій під Крутами, і війна на Сході, Іловайський котел… Цей проект не залишив байдужим жодного учасника семінару.

Сповнені хороших вражень, гордості та національної гідності, повернулися ми в свої райони та школи, щоб втілити в навчання те, що почерпнули на семінарі.

Галина Клітченко, учитель історії Дяківської ЗОШ І-ІІ ст.

 

01.02.2017 | Aдмін | Читати далі

Нам берегти тебе, Соборну і єдину, і нам твою історію творить!

27 січня на базі районного методичного кабінету  відбулося чергове засідання районної організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність» на тему «Нам берегти тебе, Соборну і єдину, і нам твою історію творить!»

Зустріч проходила у рамках тижня Соборності України та пам’яті Героїв Крут. У заході взяли участь лідери усіх шкіл Бершадщини.

Відкриття зібрання, як завжди, розпочалося із проголошення девізу організації «Союз старшокласників «Юність». Вправа «У якому ти сьогодні образі?»  створила  позитивну  атмосферу засідання  та налаштування на роботу лідерів.

Практична  частина засідання  розпочалась  із слів Ліни Костенко:

«Тобі Україно, мій мужній народе,

складаю я пісню святої свободи.

Усі мої сили і душу широку

Й життя я віддам до останнього кроку,

Аби ти щаслива була, Україно,

Моя Батьківщино!»

Далі, голова районної організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність» Оксана Стаднійчук провела вікторину «Державні символи України».

Під час зустрічі обговорювались стратегічні питання національно-патріотичного виховання молоді, шляхи підвищення рівня освіченості старшокласників, розвитку їх лідерських якостей. Так, було проведено експрес-діагностику лідерських здібностей. Після опрацювання результатів якої вияснилось, що більшість старшокласників ще з  дитячих років  завжди в числі перших. З віком їхній вплив на однолітків міцнів і особливо виявлявся у тяжкі хвилини.

Цікаві види роботи використовувались протягом  усієї зустрічі. Усіх присутніх зацікавила асоціативна гра «Аукціон цінностей», проведена координатором районної  організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність» Ларисою Тихонівною Криворуцькою.  Асоціативна гра дала змогу лідерам звернути увагу на те, що ситуації вибору життєвих цінностей досить різноманітні й часом є дуже складними. Для будь-якої людини, зокрема й лідера, надзвичайно важливо навчитися робити вибір і нести за нього відповідальність. 

На завершення засідання О. Стаднійчук , голова районної організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність», провела вправу «Повтори за лідером».

Сподіваємось, що і в майбутньому засідання «Юності» будуть проходити у такій дружній атмосфері, які  принесуть  користь в освоєнні  нових знань  під час  навчання  лідерів.

 

Ніна Янчук, методист з виховної роботи РМК 

30.01.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 «206» 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720