Визначні дати: Всесвітній день авіації і космонавтики. Міжнародний день польоту людини в космос. День працівників ракетно-космічної галузі України

У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.

Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гігантську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створював для нашого людства цю сміливуможливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок, а скільки їх буде ще?

Космонавтика продовжує жити. Вітаємо всіх працівників ракетно-космічної галузі України!

13.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Районний тиждень народознавства «Любіть Україну вишневу свою!»

В закладах освіти району з 3 по 7 квітня 2017 року проведено тиждень народознавства «Любіть Україну вишневу свою!». Підсумком тижня стали конкурс-захист пошуково-дослідницьких робіт «Особливості святкування Великодня на Поділлі» та виставка робіт юних майстрів народних ремесел «Поділля. Творчість. Діти.», що відбулася   7 квітня 2017 року в актовій залі РМК.

У районному  конкурсі юних майстрів народних ремесел «Поділля. Творчість. Діти.» взяли участь учні з   Дяківської,Бершадської №1, №3, В.Киріївської ЗОШ - за напрямком «Вишивка»; Будинку дитячої творчості – «Вишивка стрічками», Хмарівської,Війтівської, Джулинської, Бершадської №1, Бершадської СЮН – «Вишивка бісером»; за напрямком «Витинанка»- учні з Берізкобершадської, Бершадської №1, Війтівської, Лісничанської ЗОШ; «Писанкарство» - Берізкобершадської, Теофилівської, Бершадської №3; «Декоративний розпис» - Баланівської, Лісничаської, Бершадської №2 ЗОШ І-ІІІ ст.; «Різьба по дереву» - Війтівської, Бершадської №2 ЗОШ І-ІІІ  ст.. Вироби, що відносяться до пасхального декору представили учні з Берізкобершадської, Джулинської, Красносільської ЗОШ.

Кращими визнано роботи учнів з Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст№3 за напрямком «Писанкарство», з Баланівської, Лісничанської ЗОШ І-ІІІ ст. – «Декоративний розпис», Війтівської – «Різьба по дереву», Берізкобершадської, Війтівської, Бершадської №1, Лісничанської ЗОШ, Бершадської №3, Великокиріївської, Війтівської, Джулинської, Дяківської ЗОШ – «Вишивка».

На районний конкурс – захист пошуково-дослідницьких робіт «Особливості святкування Великодня на Поділлі»  було представлено роботи з 14 шкіл: Берізкобершадської, Дяківської, Кошаринецької, Малокиріївської, Шумилівської ЗОШ І-ІІ ст., Великокиріївської. Джулинської, Красносільської,Лісничанської, Сумівської, Флоринської, Шляхівської, Бершадських №1,2,3ЗОШ І-ІІІ ст.

В пошукових роботах учні висвітлювали особливості святкування Великодня на Поділлі , на Бершадщині, у власних родинах,  а також  символіку оформлення обрядових великодніх виробів (пасок, писанок, рушників та ін.).

Під час захисту робіт більшість учасників конкурсу формували  виставку «Великдень на Поділлі» із використанням обрядових великодніх виробів свого села  - пасок, писанок, рушників, кошиків та  розкладничок, пасхального декору – віночків, підставок для крашанок.

Творчим підходом, особистим внеском автора в роботу, чіткістю, логічністю викладення матеріалу  відзначалися захисти робіт учнів Берізкобершадської, Кошаринецької, Шумилівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Бершадської №2, Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст., науковістю,  компетентністю – Шляхівської ЗОШ, емоційністю – Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, висвітленням відродження  та збереження родинних традицій святкування Великодня  - Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст.

Переможцем районного конкурсу пошуково-дослідницьких робіт  «Особливості святкування Великодня на Поділлі» стала учениця Берізкобершадської ЗОШ І-ІІ ступенів Молодушко Марина.

Вітаємо!

Зоя Панченко, директор Бершадської СЮН

 

13.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів відзначається 11 квітня за ініціативою ООН.

11 квітня 1945 в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень… Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління.

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів - громадяни Радянського Союзу.

Памятаймо… Щоб не допустити повторення!..

 

11.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: Всесвітній день здоров’я

У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кажен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.

Міжнародний святковий день, спрямований на залучення широкої громадської уваги до цих проблем і питань - Всесвітній день здоров’я, відзначається щорічно 7-го квітня. Це свято увійшло в традицію з середини минулого століття. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято (WHA/A.2RES.35). До 1950-го року цей день відзначався 22-го липня, в день, коли сталася масштабна ратифікація запропонованого Статуту ВООЗ, потім День закріпився за нинішньою датою.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце. Ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними! 

 

11.04.2017 | Aдмін | Читати далі

День в історії. Перша конституція Пилипа Орлика

Перша українська конституція була прийнята на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер 5 квітня 1710 року.

Повна назва цього документа — «Договір та Встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами схвалені обома сторонами вільним голосуванням і скріплені найяснішим гетьманом урочистою присягою».

Пилип Орлик був близьким до гетьмана генеральним писарем, котрого після смерті гетьмана Івана Мазепи було обрано на раді старшин його наступником. Конституція Пилипа Орлика - скорочена назва документу, що визначав права і обов’язки обраного гетьмана. Ще її інколи називають Бендерською конституцією тому що вона була прийнята українським козацтвом саме біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер, а турецька назва цого містечка — Бендери, нині це територія Молдови.

 

 

11.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Спартакіада працівників освіти на марші

Продовжуються спортивні змагання за програмою Спартакіади працівників освіти. Під час березневих канікул у Бершадській ЗОШ №3  відбулися змагання з  двох видів спорту: волейбол і настільний теніс. На жаль чоловіків у наших школах стає все менше, тому сформувати повноцінну  чоловічу команду стає все важче. Цьогоріч у турнірі взяли участь сім чоловічих команд. Після напруженої боротьби в групах визначилися фіналісти, які і розіграли призові місця.  Фінал другий рік підряд виграє дружна і  збалансована команда Флоринської ЗОШ, друге місце в команди Устянської ЗОШ, третє –  в команди Осіївської ЗОШ.

Другого дня змагалися жіночі команди. Участь у змаганнях взяли п’ять команд. Це – спортсмени БСШ №1,  №2, №3, Флоринської І Ставківської шкіл. Не обійшлося і без сюрпризів. Команда Ставківської ЗОШ склала достойну конкуренцію  фаворитам і увійшла в фінал, але не витримавши напруги   боротьби, програла   команді Бершадської школи №1 з мінімальним розривом в очках  посівши друге місце, третіми були учителі Флоринської школи.

Третього дня відбувся турнір з настільного тенісу.  Кожну  школу представляє два гравці: чоловік і жінка.  Серед жінок перше місце виборола учитель фізичної культури БСШ №3 Причко О.В., друге-учитель фізичної культури Флоринської ЗОШ Кісик О.Г., третє учитель фізичної культури БСШ №1 Гладунчик Н.В.

У чоловічому турнірі переміг Товмаченко Ю.В.(Баланівська ЗОШ), другим був Дунаєвський В.О.(БСШ№3), третім –  Івашківський В.М.(Війтівська ЗОШ). У командному заліку з настільного тенісу перше місце у БСШ№3, друге - Флорино ЗОШ, третє - Лісниче ЗОШ.

Учасники змагань і їх уболівальники отримати добрий заряд  енергії і бадьорості, переможці нагороджені грамотами.

                                                                          Микола Морочинський, голова районної організації профспілки працівників освіти

 

11.04.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 «191» 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720