Форум математиків - логічне завершення Року математики!

Праця вчителя по самій своїй суті є творчою. Ми маємо надбання великих національних педагогів, однак є у нас вчителі, які прагнуть віднайти свою власну педагогічну стежку до душі і серця кожної дитини. Саме такі вчителі математики були присутні 26 грудня 2017 року в Бершадської ЗОШ I-IIIст № 3, де відбувся районний форум вчителів математики : «Рік математики: досвід-досягнення -перспективи».

Зустріч відкрила Філімонова А.Г., завідуюча РМК, яка відзначила, що серед вчителів точних дисциплін району – високопрофесійні майстри своєї справи, які плідно працювали  протягом  «Року математики » , були учасниками  різних  конкурсів, зокрема  «Творча скарбничка», та провела підсумки Року математики в Бершадському районі.

Програмою було передбачено проведення майстер-класів вчителями творчої групи, виставка просторових фігур, інтерактивні презентації,  тренінг.

Цікавими і різноматінтими були форми спілкування на майстер-класах .  У ході обговорення  мотивації учнів на уроках математики з метою формування  життєвих компетентностей  Віхренко Ю.І. – вчитель Баланівської ЗОШ I-III ст. показала зв’язок математичної задачі з різними практичними завданнями та змоделювала завдання ЗНО. Шевчук В.С –вчитель математики Яланецької ЗОШ I-III ст.  поділилися досвідом  використання проблемно-пошукових методів на уроках математики для покращення якості знань учнів.

Шарпак М.Д. разом з учнями Війтівської ЗОШ  I-III ст. представила феєричну галерею просторових стереометричних фігур та провели практикум з моделювання таких фігур  з підручних засобів. Також Шарпак М.Д. на основі виготовленої моделі ознайомила з типовими задачами пошуку відстані між мимобіжними прямими, оскільки вони  є особливо актуальними в час підготовки випускників школи до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання.

 Маршалковська Л.А провела тренінг з розвитку вчительської творчості.  Мараховська Т.А – бібліотекар Бершадської ЗОШ I-IIIст № 3 показала вміння працювати у віртуальному інформаційному середовищі, ознайомивши присутніх з індивідуальними проектами та сайтами .

  Колісниченко Г.А- вчитель математики Бершадської ЗОШ I-IIIст № 2  висвітлила питання професійного саморозвитку учителя математики в освітньому Інтернет-просторі,  повідомила про створення  спільноти «Артмайстерня  вчителів математики Бершадського району», до якої запросила приєднатись присутніх для обміну досвідом.

В заключному слові Кушнір Л.С. – керівник РМО вчителів математики  окреслила основні завдання, які постають перед учителями математики в умовах модернізації освітнього процесу в контексті Концепції «Нова українська школа».

Оскільки форум педагогів відбувався у святкові новорічні дні, то учасників форуму привітала своїм виступом агітбригада учнів Бершадської ЗОШ I-IIIст № 3.

Аделаїда Філімонова, завідуюча РМК

 

 

27.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Звітуємо у Вінниці

26 грудня 2017 року у м. Вінниця відбулася колегія Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації за участю керівників управління освітою. Начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту О.М.Тартачна доповідала про стан роботи  з обдарованими дітьми.  Відділом освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА  вироблена система роботи по виявленню обдарованих учнів через різноманітні форми у навчально-виховній діяльності.

Підтримка талановитих учнів, формування інтелектуального потенціалу  району була і залишається одним із пріоритетних напрямків роботи для освітян району. Педагогічний колектив постійно шукає нові дієві форми та методи роботи з юними обдаруваннями. Тому природно було запровадження районної програми «Обдарована дитина», яка діє в районі понад 10 років.

Кожен рік понад 1500 учнів (майже третина) стають учасниками ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. Близько 200 з них стають переможцями, найкращі  - представляють район в області. За останні 5 років 101 учень району став переможцем обласного етапу і четверо з них презентували область на Всеукраїнському етапі. З 2010 року учні району двічі  ставали стипендіатами Президентської Премії.

З метою запровадження досвіду та традицій роботи Малої академії наук цьогоріч створено районне наукове товариство учнів «Ерудит» на базі Бершадської районної станції юних натуралістів.

Окрім традиційних форм роботи з талановитими дітьми в районі діють альтернативні об'єднання. З метою підтримки талантів педагогів Бершадщини, активізації роботи з обдарованою учнівською молоддю, що має  літературно-мистецькі здібності, в районі діє літературно-мистецьке об'єднання учителів та учнів «Світоч». Постійно проходять засідання районного об'єднання лідерів учнівського врядування «Лідер». Учениця Баланівської школи Стаднійчук Оксана очолила лідерський рух в області. Плідно працює Ліга шкільних омбудсменів. Учні та педагоги беруть участь у «круглих столах» за участю представників влади та громадських організацій та засіданні районної молодіжної громадської ради при РДА. Сумівська школа має досвід співпраці з науковою екологічною лабораторією Уманського державного педагогічного університету. Члени учнівського самоврядування та кращі учні неодноразово , за сприяння Миколи Кучера,  мали змогу відвідати Київ, ознайомитись з роботою Верховної Ради, Комісій вищого рівня.

Цього року Бершадський район долучився до всеукраїнського експерименту під назвою «Інтелект України».  Перший клас Бершадської школи №3 – 23 юних обдарування – почав свій шлях під вітрилом «Інтелекту». Педагогічні працівники неодноразово брали участь у всеукраїнських науково-методичних семінарах Київ-Харків-Вінниця. Даний проект знайшов підтримку серед батьків, які  разом з вчителями працюють на результат.

       Обдарованість – річ ефемерна, виміряти її годі. Успіх навчання завжди  базується на взаємодії “сіяча вічного та мудрого” і  юного обдарування.  «Вірте в талант  і творчі  сили кожного вихованця!» - ці слова видатного  педагога Сухомлинського актуальні  досі.  Адже саме у вірі та самовідданій праці  шліфуються діаманти обдарувань, твориться майбутнє!

 

27.12.2017 | Aдмін | Читати далі

«У Новий рік з відкритим серцем до дітей!»

Останній місяць року!.. Час підводити підсумки та готуватись до найкращих свят – Дня Святого Миколая, новорічних та різдвяних святкувань. Та останній місяць символічний  і тим, що посилюється увага до  людей, які потребують особливої  підтримки  та  любові.

Гарним сюрпризом для дітей та батьків Бершадського району стали театралізовані вистави Вінницької обласної філармонії  на базі загальноосвітніх шкіл  та в Бершадській дитячій музичній школі для міських садків і загальноосвітніх шкіл за сприяння Народного депутата України Миколи Кучера. Заходи проходять  з 14 по 27 грудня.

За допомогою театрального дійства  юні глядачі поринули у Новорічну казку з популярними мультиплікаційними героями , конкурсами, запальною музикою. Виставу відвідали   2902 дітей дошкільного та шкільного віку.  Всі учасники вистави  отримали подарунки від Миколи Івановича.

Відділ освіти, фізичної культури та спорту  традиційно  організував  районне свято для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування та «особливих»  дітей з інклюзивних класів «Із краю в край ходить Святий Миколай!».  Свято проходило 18 грудня  на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3.  Діти не лише подивились зворушливий концерт за участі учнів початкових класів школи, але й були активними учасниками конкурсів та розваг, підготовленими Будинком дитячої творчості. Всі діти отримали призи, які були закуплені відділом освіти на суму 2000 грн та цукеркові подарунки від Служби у справах дітей Бершадської РДА. Невимушеної обстановки додали частування  різними смаколиками.  Завершився захід спільним фото на згадку.

Активними «помічниками» Діда Мороза у нашому районі уже традиційно стали Народний депутат Микола Кучер, який передав  майже три тисячі подарунків для юних бершадчан та  підприємець Володимир Зарічанський (магазин «Надія» с.Війтівка), який підготував 1582 подарунки для дошкільнят та 4038  для учнів шкіл району.    Фермерські господарства привітали зі святом Миколая усіх учнів Березівської, Бирлівської, Кидрасівської, Кошаринецької, Малокиріївської, Маньківської, Михайлівської, М'якохідської, Поташнянської,  Тирлівської, Баланівської, Лісничанської, Осіївської, Пятківської, Сумівської, Серединської, Тернівської, Устянської, Шляхівської, шкіл та НВК с.Теофилівка, надавши 2150 цукеркових подарунки.  До привітань долучились також сільські голови та приватні підприємці.

Від магазину «Бульвар» (власник Кошланський В.Г.) передано 60 пакунків із солодощами для дітей з особливими освітніми потребами.

 Не залишились осторонь  доброчинної діяльності і педагогічні колективи Бершадщини.  В рамках заходів до Дня Святого Миколая колективи Бершадської №3 та Яланецької  ЗОШ І-ІІІ ст. підготували святкові подарунки  дітям  Джулинської школи-інтернати, а учні міської школи ще й підготували святковий концерт.  Протягом грудня здійснювався збір коштів для дитини однієї з шкіл району на невідкладне лікування, загалом зібрано та перераховано на благодійний рахунок родини 43316 грн.

Традиційно усі навчальні заклади району долучились до збору гуманітарної допомоги воїнам у зону проведення АТО,  відділ освіти передав волонтерам 50 посилок, дбайливо зібраних та оформлених руками дітей  та учителів.

 26 грудня  30  дітей з  різних шкіл району за сприяння  управління соціальної та молодіжної політики Бершадської РДА  райдержадміністрації  побувало  на святкуванні Новорічної ялинки у музично-драматичному  театрі ім. М. Садовського у м.Вінниця.  Для поїздки запрошені діти з малозабезпечених багатодітних родин, діти учасників АТО,  діти-сироти.

 

Відділ освіти, фізичної культури та спорту щиро дякує усім небайдужим людям –  депутатам,  підприємцям,  головам сільських рад, керівникам місцевих підприємств, а також педагогічним та учнівським колективам усіх навчальних закладів району за щирі і небайдужі серця.  Дуже хочеться, щоб дітей соціально вразливих категорій було якнайменше, і, щоб кожна дитина не була обділена увагою та любов′ю дорослих та вірила у таїнство Святого Миколая,  Нового Року та Різдва!

Ірина Романчук, методист РМК

 

27.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Знай наших! Премога юних танцюристів

23 грудня в місті Одеса відбувся Міжнародний багатожанровий фестиваль творчих досягнень «ЧАЙКА». На учасників чекала велика сцена, професійний звук і світло, неперевершена атмосфера справжнього свята! Танцювальний колектив Бершадського Будинку дитячої творчості «Міраж» (учасники якого - учні Бершадських ЗОШ №1 та№ 3) гідно презентували 5 хореографічних композицій у різних вікових категоріях та танцювальних жанрах.

Висококваліфіковане журі фестивалю-конкурсу професійно оцінювало виступи виконавців. Як результат - три золота і два срібла. Колектив, керівник та кожен учасник отримав іменний диплом та медаль, подарунки від партнерів фестивалю.

Висловлюємо велику подяку керівнику колективу Олені Василівні Коновал, а також вдячні батькам дітей за матеріальну підтримку учасників, сприяння в організації поїздки на фестиваль, проведену екскурсію в передноворічному місті на березі Чорного моря.

 

Юрій Баранов, директор БДТ

23.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Турнір юних правознавців

Пра́во як обумовлена природою людини і суспільства система регулювання суспільних відносин  дійшла до нас із сивих глибин часу. Над його структурою і розвитком працювали ще давні греки і римляни, київські князі записували свої «ряди» та «правди»,  магдебурзьке право ширилось  Європою несучи із собою перші паростки самоврядування міст…

Правова освіта та свідомість не менш важлива і сьогодні. Праворозуміння — це осмислення права через пізнання його сутності та форм прояву в суспільстві, що передбачає пошук відповідей на питання, що таке право, як воно створюється, у вигляді чого існує, в чому підстави його обов'язковості. Як правильно користуватись своїми правами, знання сучасних законів, уміння аргументувати свої думки посилаючись на чинне законодавство, слухати  опонентів, давати оцінку виступам як своїм, так чужим, вирішувати юридичні задачі, і, врешті, приміряти на себе роль  юриста – ось основні задачі, які  були поставлені перед учасниками VІ районного Турніру юних правознавців.

Цьогоріч вісім команд подали свої заявки на участь у Турнірі:

-    «Діти Феміди» Бирлівської ЗОШ І-ІІ ступенів, капітан Поливана Марина

-    «Правовики» Яланецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, капітан Мураховська Олеся

-    «Кодекс честі» Флоринської ЗОШ І-ІІ ступенів, капітан Рудь Інна

-   «Юні правознавці» Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, капітан Сіренко Владислава

-   «Юстиція» Осіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, капітан Русавський Костянтин

-    «Світоч» Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №»1, капітан Марущак Марина

-    «Суб’єкти права» Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №»2, капітан Адельсберг Тетяна

-    «Феміда» Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №»3, капітан Пугач Ірина

Поважне журі у складі Лариси Заміхори – учителя історії та права Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст.,  Ірини Довбуш – заступника начальника Бершадського бюро правової допомоги та Людмили Зеленюк – головного спеціаліста Бершадського бюро правової допомоги, уважно та  фахово оцінювало змагання юних правознавців, що проходило у вигляді чотирикомандних боїв. Слід відзначити, що учасники турніру продемонстрували високий рівень не лише знань правових норм, а й їх розуміння, а також творчий підхід до вирішення завдань. Важливо, що юні правознавці висловлювали власні слушні пропозиції щодо реформування законодавчої системи України.

У фінал вийшли команди Флоринської, Яланецької та Бершадської  шкіл. Фіналісти змагались у трикомандному бої з надзвичайно складними питаннями. Особлива роль була у капітанів – у капітанському бої вони мали вирішити юридичні задачі без обдумування.   В результаті чесної боротьби визначився переможець – команда  «Правовики» Яланецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, друге місце посіла команда «Кодекс честі» Флоринської ЗОШ І-ІІ ступенів, треті - «Феміда» Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №»3.

Бершадське бюро правової допомоги – постійний співорганізатор та спонсор районного Турніру юних правознавців. Чотири роки всі учасники Турніру отримували грамоти та  цінні подарунки. Цього року команди-фіналісти отримали кубки, а всі учасники – грамоти і солодощі.

 

Висловлюємо щиру вдячність працівникам Бершадського бюро правової допомоги, адміністрації Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 за постійну підтримку в організації та проведені Турніру, підготовці юних громадян до життя в правовому суспільстві, поширенню правової освіти серед школярів.

Оксана Когут, провідний спеціаліст відділу

 

 

23.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Формування здоров'язберігаючих компетентностей учнів в пріоритеті вчителів Лісничанської школи

20 грудня 2017 р. на базі Лісничанської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний семінар-практикум учителів біології на тему «Використання елементів здоров'язберігаючих   технологій з метою формування позитивної мотивації та здорового способу життя».

В рамках семінару педагоги відвідали інтегрований урок  біології   у  8 класі на тему «Захворювання органів дихання та їх профілактика», який провели учитель біології Власенко Л.А. та учитель фізичного виховання Палій О.О. та узагальнюючий урок – конкурс  з природознавства у 5 класі на тему «Всесвіт», який підготував Кіпчарський П.З.

Логічним продовженням теми були майстер-клас  по впровадженню здоров'язберігаючих  технологій на уроках  природничого циклу, який провела Лариса Анатоліївна,  та виступ агітколективу «Позитив».

Підсумки семінару підвели методист РМК та директор школи Сторожук В.М.

 

 Ірина Романчук , методист РМК

23.12.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 «148» 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287
Всього новин: 1720