Історія - жива наука

Творчість людини — це діяльність, спрямована на створення нового продукту, тобто нового матеріального об´єкта, нового знання, нової технології. Творчість учителя – складна і клопітка справа, покликана на створення нових форм взаємодії між педагогом та учнями.  

Але, здавалося б, що нового можна спробувати у викладанні історії – науки древньої, як сам Час?  Та ще й  у куцих  межах навчальних програм…  Циклічність  історії помітили давно, уже не одне століття історики вибудовують причинно-наслідкові зв’язки між історичними подіями. То ж  як виробляти у дітей навчальні та життєві компетенції засобами історичної науки?   Саме на вирішення такої проблеми  була спрямована робота  районного практичного семінару учителів історії та правознавства на базі Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст.   

22.03.2016 | Aдмін | Читати далі

Національно-патріотичне виховання - пріоритетний напрям виховання в умовах сьогодення

Становлення української державності, побудова громадянського суспільства, інтеграція України у світове та європейське співтовариство передбачають орієнтацію на Людину, її духовну культуру й визначають основні напрями виховної роботи з молоддю, та модернізації навчально-виховного процесу. Не дивно, що в цей буремний і непростий час національно-патріотичне виховання  є стрижнем виховної роботи вцілому.

В основу національної системи патріотичного виховання покладено національну ідею, як консолідуючий чинник розвитку суспільства й нації в цілому. Форми й методи виховання було розглянуто на нараді заступників з виховної роботи, що відбулась нещодавно на базі районного методичного кабінету. Урочистості зібранню додав літературний пролог «Обіймаю серцем Україну» у виконанні учнів Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

21.03.2016 | Aдмін | Читати далі

Усна історія як метод і джерело

23 лютого 2016 р. у КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» було проведено українсько-чеський семінар «Усна історія як метод і джерело»присвячений теорії, методиці та практиці проведення усно-історичних досліджень. На семінарі був присутній  учитель історії та правознавства Бирлівської ЗОШ І-ІІІ ст. Кобзін Анатолій Сергійович.

Освітянам Вінниччини було презентовано цикл лекцій з історії зародження й розвитку «oral history» у світовій та вітчизняній історичній науці й теорії дослідження.

У ході навчання учасників семінару ознайомили з організацією та методиками проведення усно-історичних інтерв’ю та приділили увагу удосконаленню практичних навичок роботи з цими методиками.

21.03.2016 | Aдмін | Читати далі

Юний дослідник - Валерія Шенкарьова!

       10 березня 2016 року на базі Вінницької обласної станції юних натуралістів відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства та біології «Юний дослідник». Бершадський район представляла учениця 5 класу Маньківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Шенкарьова Валерія з роботою «Дослідження води як середовища життя організмів».
       Учениця, маючи грунтовні теоретичні знання, вдало оперуючи науковими фактами, результатами власних досліджень, впевнено зайняла І місце. Це важливе особисте досягнення дитини, що переселилась на Поділля з м.Донецьк та небайдужа до проблем збереження водних ресурсів рідного краю.
       Вітаємо Шенкарьову Валерію та її керівника – учителя біології Волощук Вікторію Леонідівну з перемогою, та бажаємо достойно представити Вінницьку область на заключному етапі конкурсу «Юний дослідник» у м.Києві.   

Ірина Романчук, методист РМК

14.03.2016 | Aдмін | Читати далі

Знову лине колискова...

На виконання плану роботи Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА та наказу Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА від 05.02.2016р. № 42, з метою відродження народних традицій, естетичного розвитку і виховання дітей дошкільного віку, збагачення їх духовного світу та з нагоди відзначення Дня матері в Україні, Міжнародного дня сім’ї, Дня захисту дітей 13 травня 2016 року на базі ДНЗ №3 «Малятко» м.Бершаді відбудеться районний етап конкурсу «Колискова пісня».

Наталія Свистун, методист РМК

Умови проведення

Районного конкурсу «Колискова пісня»

 1. Загальні положення

1.1. Районний конкурс «Колискова пісня» (далі – Конкурс) проводиться в рамках заходів, присвячених Дню матері в Україні, Міжнародному дню сім'ї та Дню захисту дітей, з метою відродження народних традицій, естетичного розвитку і виховання дітей дошкільного віку, збагачення їх духовного світу.

1.2. Завданнями Конкурсу є:

- відродження кращих народних традицій національного виховання дітей дошкільного віку;

- виявлення і підтримка кращих працівників дошкільної освіти, батьків, дідусів та бабусь - знавців колискових пісень;

- залучення митців, професійних виконавців до творчої співпраці з навчальними закладами, що працюють з дітьми дошкільного віку;

- узагальнення та поширення кращого досвіду етнопедагогіки з дітьми дошкільного віку;

- збагачення репертуару навчальних закладів для дітей дошкільного віку, батьків, творами класичної спадщини українського народу та інших народів світу, а також сучасними творами.

 

14.03.2016 | Aдмін | Читати далі

Час декларувати доходи

        Відповідно до п.1 ст.12 та підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 р. № 3206-УІ                         … посадові особи юридичних осіб публічного права, … які одержують заробітну плату за рахунок державного чи місцевого бюджету… зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.

       Директори та заступники директора навчальних закладів зобов’язані подати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік за місцем роботи. Довідки щодо заробітної плати, пенсії тощо надає податкова інспекція, пенсійний фонд, бухгалтерія відділу освіти.

Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», встановлено адміністративну відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру і за це передбачено штраф від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Олена Процепова, методист РМК 

 

14.03.2016 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 «14» 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Всього новин: 356