Педагогічні читання секції учителів історії Бершадського району, присвячені 80-річному ювілею В.М.Чорновола

Людина, що пробудила Україну…

Ювілей – це привід до спогадів, аналізу, переосмислення життєвого шляху людини. Такий життєвий шлях, який пройшов Вячеслав Максимович Чорновіл, потребує ще й розуміння, спроби досягти всієї глибини думок та навчитись робити висновки. Саме таку спробу зробили вчителі історії шкіл району на педагогічних читаннях. Ще раз доторкнувшись до великої долі, з подивом дізнались про подробиці дитячих та юнацьких років, про час, проведений в якутських таборах, про суперечливі роки перебудови, про моменти повної політичної перемоги цієї людини-легенди над системою (вибори до Верховної ради та Львівської обласної ради).

Повчальними для нас є 90-ті роки: представники системи зрозуміли, яку смертельну небезпеку для неї несе Чорновіл В.М. і тому розпочали масштабну операцію з його знищення. Найбільш болючим для нього була позиція вчорашніх соратників – відвернулись, пішли на розкол Народного Руху України. Не стало єдності – не стало сили. Але цього замало було системі, вона зробила вдалу спробу прибрати Чорновола фізично: у березні 1999 року цієї великої людини не стало, нібито в результаті нещасного випадку. Замислимось – чи в цьому немає й нашої вини: не підтримали, не допомогли, зайняли споглядацьку позицію…

Учасники педагогічних читань резюмували – Чорновола треба читати з олівцем в руках, робити виписки, а головне – пам’ятати його слова про те, що треба любити Україну не на словах, інакше можна її втратити.

Олена Хахалина, учитель історії та права Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 Продовження тексту новини15.01.2018 | Aдмін

Вернутись назад