Інструктивно-методична нарада керівників закладів освіти району

10 січня 2018р.на базі районного методичного кабінету відбулася інструктивно-методична  нарада   керівників  закладів загальної  середньої  освіти. 

Карту пріоритетів і цілей відділу освіти,фізичної культури та спорту презентувала начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Тартачна Оксана Михайлівна. Начальник повідомила, що минулого року було обрано пріоритети для освітньої галузі району, поставлені конкретні цілі та завдання для їх реалізації. Першим пріоритетом було забезпечення виконання заходів з енергозбереження в закладах освіти. Завдяки участі у конкурсах, залученню додаткових коштів результати пріоритету вищі, ніж очікувались. Другим пріоритетом визначено  формування оптимальної мережі закладів освіти району, необхідної для надання високоякісних освітніх послуг кожній дитині, з урахуванням використання наявних ресурсів. За рахунок реорганізації, ліквідації навчальних закладів відбулося скорочення мережі. Учні з реорганізованих  та ліквідованих навчальних закладів успішно підвозяться шкільними автобусами до місць навчання, в яких оптимально продумані розклади занять, гурткової роботи, скоректовані графіки підвозу дітей до школи та у зворотньому напрямку.  Модернізація та зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти- пріоритет третій. Цей  пріоритет був і залишається вагомим фактором  у створенні якісного освітнього простору. Інтеграція дітей з особливими освітніми потребами в соціум- стала лейтмотивом у розвитку освіти України. Тому забезпечення доступності  та якості освіти для дітей з ООП, створення умов  для розвитку інклюзивного навчання було четвертим пріоритетом. Оксана Михайлівна звернула увагу на те, що при плануванні основних пріоритетних напрямків роботи на 2018 рік будуть вишуковуватись  можливості залучення додаткових коштів на зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти, плануватиметься участь у грантових  конкурсах різних рівнів, буде організовано проходження курсів з ЛФК  та курсів для асистентів вчителя.

З основними питаннями Закону «Про освіту» присутніх познайомив юрист відділу освіти, фізичної культури та спорту Пригуза С.Д. Методист РМК Савчук Г.С., познайомила з матеріалами  Нової  української  школи,  проектом Професійного стандарту на професію «Вчитель початкової школи». При цьому Галина  Семенівна повідомила, що відповідно до Концепції Нової української школи, учні  навчатимуться за методикою  LEGO, яку з 2018 року планують поширити на всі школи. Через гру діти зможуть  навчитися таким важливими, передбаченим НУШ умінням, як, наприклад, вирішення проблемних завдань. Навчання стане ефективним, адже буде зрозумілішим для дітей.

З умовами проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році присутніх познайомила провідний спеціаліст відділу Оксана Когут. У своєму виступі Оксана Миколаївна звернула увагу присутніх на можливість реєстрації у пробному ЗНО в березні місяці. Реєстрація триватиме з 9 по 31 січня.

З питаннями фінансування закладів освіти, забезпечення учнів гарячим харчуванням виступила головний бухгалтер відділу Каратнюк Т.В.

В нараді керівників взяв участь представник управління надзвичайних ситуацій Зіньов  Максим  з питанням  дотримання правил пожежної безпеки в навчальних закладах району.

Завідуюча РМК Філімонова А.Г. звернула увагу на терміни проведення семінарів, методичних об’єднань, стан викладання предметів у 2018 році. Методисти РМК Деркач О.А., Куцак В.В., спеціаліст відділу Загарій Л.Г. надали керівникам рекомендації щодо викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури у ІІ семестрі навчального року, познайомили з умовами та термінами проведення конкурсу солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія-2018», фестивалю учнівської та вчительської творчості «Проліски надії-2018», забезпечення учнів з ООП необхідним для навчання обладнанням.  

Підсумок наради підвела начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту О.М. Тартачна.

 Валентина  Куцак, методист РМКПродовження тексту новини13.01.2018 | Aдмін

Вернутись назад