Лідери нової формації

Відбулося засідання районної організації учнівського врядування «Союз старшокласників «Юність» на тему «Лідери  нової формації». У зібранні взяли участь діти-лідери з усіх загальноосвітніх навчальних закладів  району. 

Розпочалось  районне засідання на центральній  площі  «Героїв Майдану»  Всеукраїнською акцією  «Серце до серця».  Під час акції директором Бершадської районної станції юних техніків Бабій – Парахонич О.О. та керівниками гуртків була організована виставка робіт власними руками гуртківців «Наш пошук і творчість тобі, Україно!» та благодійний ярмарок для лідерів з усіх загальноосвітніх навчальних закладів  району          «З Україною в серці».

Практична частина засідання відбулася в актовій залі районного методичного кабінету.  З перших хвилин налаштувалися на плідну   роботу,  за допомогою вправи на привітання «Творча самопрезентація» та повторення девізу  районної  організації учнівського врядування «Союз  старшокласників  «Юність».

Продовжилось засідання корисним та  цікавим інтегрованим  заняттям «Лідери та лідерство нової формації: шлях до успіху». Метою якого було формувати в учнів активну життєву позицію; визначити і проілюструвати на прикладах, хто такі лідери, які лідери нам потрібні і що треба робити, щоб стати справжнім лідером; викликати в дітей бажання самовдосконалюватися, щоб формувати лідерські якості. Для того, щоб робота в групі під час  заняття була ефективною, лідери виробили свої чіткі правила, які зафіксували на спеціальному ватмані. Заняття «Лідери та лідерство нової формації: шлях до успіху» розпочалось евристичним завданням «Хто такі лідери і навіщо вони нам» (відеоролик), яке продовжила робота в парах методом «ПРЕС». Далі для учасників зібрання була проведена міні-лекція «Що таке лідерство і які бувають лідери ?». Під час якої діти зрозуміли, що буває харизматичне лідерство; ситуативне лідерство; лідерство, як служіння групі та природжене лідерство. Продовженням була вправа  «Мозковий штурм», під час якої  учасники пропонували свої варіанти відповідей та аргументували свій вибір «Яким повинен бути справжній лідер? Що є недопустимим для справжнього лідера?». Після заповнення таблиці, використавши модель «Велика п’ятірка Стогділа», визначили інтегративні якості лідера: наполегливість і активність; дружність і згода; сумлінність і чесність; емоційна стабільність і самоконтроль; інтелект і прагнення до самовдосконалення.

На підтвердження цьому кожний центр учнівського самоврядування  створював карту – колаж  «Шлях до справжнього лідерства» та захищали  її. Координатор районної організації учнівського врядування «Союз старшокласників «Юність» Криворуцька Л. Т презентувала пам’ятку  «Зробіть себе успішним!» і надала її кожному лідеру для використання у роботі. Також нею була проведена вправа на уміння слухати (малювали малюнок за вказівками) та познайомила кожного учасника  з  домашнім завданням: створення міні проекту «Мій  ЕКОдім» (на виконання плану ВОРС).  

Завершилось засідання районної організації учнівського врядування «Союз старшокласників «Юність»  вправою «Ланцюг успіху», формуючи  хороше побажання учаснику засідання на шляху до успішного лідерства.

Ніна Янчук, методист РМК26.04.2016 | Aдмін

Вернутись назад