Межрегіональний семінар географів

Щиро та гостинно разом з весняним сонцем зустріла Сумівська школа учасників міжрегіонального семінару вчителів географії. Тема вибрана не випадково. Адже школа – є опорним центром з екологічного виховання і слово захисту природи та формування екологічних компетентностей на уроках географії було дуже актуальним і доречним під час проведення семінару.

Гордо і врочисто говорили діти про свою шкільну сім’ю, про школу під час зустрічі вчителів географії та гостей – науковців Уманського педагогічного університету на чолі з професором Совгірою С. В. та завідуючою екологічною лабораторією Гончаренко Г. Є.. Роботою семінару керували завідуюча РМК Філімонова А. Г. та методист відділу освіти Процепова О. О.

Цікава, творча атмосфера панувала під час проведення уроку географії в 9 кл., який провела вчителька географії Грабовська Т. Л.. Діти познайомилися з Подільським економічним районом нашої України, готували випереджувальні завдання про те, чим в основному займаються на Поділлі, як живуть подоляни. Захоплюючою була подорож туристичними маршрутами нашого краю, яку у вигляді електронної презентації підготували учні - « представники туристичної фірми «Гіпаніс». Вчителька використала і врахувала індивідуальні можливості учнів, різні форми і методи роботи, які сприяють формуванню екологічних компетентностей школярів.



Наступними кроками у роботі були: виступ екологічної агітбригади «Сполох», екскурсія в лісівничому еколого-просвітницькому центрі, а учні 6 класу Кокоша А. та Дзюбенко В. презентували проект «Здоров’я дитини в здоровій природі – найвища цінність», який зайняв ІІ місце під час проведення районного тижня за здоровий спосіб життя.

Запропоновані виховні заходи спрямовані на те, щоб показати , як набуті знання, компетентності діти вміють застосовувати в житті, і віриться, що саме вони будуть дбайливо відноситися до навколишнього світу, в якому живуть.

Змістовною була робота мобільного консультаційного пункту «Вуз - школі», який провели викладачі Уманського педагогічного університету.  Їх виступи окреслювали коло питань, які стосуються викладання географії в школі, того, як саме вчитель-географ має формувати екологічні компетентності школярів. Були запропоновані цікаві форми роботи з учнями, акцентовано увагу на те, що школярі повинні бути тими, хто захистить свою планету, малу Батьківщину, буде природі справжнім другом, вміло використає набуті знання, вміння, навички.

Слушні поради щодо проведення ДПА з географії надали методист відділу освіти Процепова О. О. та керівник методичного об’єднання вчителів географії Кулинич Л. В..

Підвела підсумки роботи семінару завідуюча РМК Філімонова А. Г., зі сподіванням, що набуте і побачене буде кожним вчителем географії впроваджене в навчально-виховну роботу.

Семінар завершився. Впевнена, що кожен творчий учитель зробить все, щоб діти знали і любили географію своєї країни, мандрували паралелями і меридіанами, росли екологічно-свідомими громадянами.

Гуз Г.М., директор Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів



23.04.2013 | Aдмін

Вернутись назад