Наш Бершадський Оберіг автентичний спів зберіг

8 лютого 2012 року в актовій залі Вінницького ОІПОПП було проведено майстер-клас гуртом автентичного співу «Оберіг» Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1, який став переможцем різних всеукраїнських конкурсів та фестивалів, зокрема, «Смарагдові витоки», «Шукаємо таланти» та учасником Всеукраїнського семінару «Зрима пісня».

«Нам, українцям, дісталась у спадок народна пісня, ніжно виплекана, дбайливо вибавлена, до любові заспівана нашими пращурами», - вважає керівник гурту Тенетко Ярослава Володимирівна. Вона змістовно та емоційно розповіла слухачам про особливості автентичного співу Поділля, зокрема,Бершадщини, про роботу фольклорного гурту, який черпає репертуар з уст старожилів сіл Бершадського району.Всіх присутніх зачарувала концертна програма, яка складалась із пісень, які виконують старовіри мікрорайону Пилипонівкам.Бершадь, та народних ігор, зокрема, гри «Плетениця», в якій брали участь і глядачі.
Завершився виступ виконанням пісні «Паляниця» та врученням бершадського короваю ректору інституту ДровозюкуС.І.
Під час майстер-класу глядачам презентовано відеофільм  «Бершадщина – співучий край» про творчий шлях фольклорного гурту,  який об’єднує дівчат 7-11 класів. Даний фільм зайняв у м. Києві третє місце у Всеукраїнському конкурсі народних пісень та ігор «Подоляночка».
Цього дня слухачам курсів підвищення кваліфікації та працівникам інституту було представлено виставку творчих робіт з образотворчого мистецтва членів гуртка «Чарівна палітра» цієї ж школи, директором якої є Погончик Г.О.На експозицію «Мистецтва лагідні долоні» було представлено 80 робіт, виконаних у стилі «батік» акварельними, акриловими та гуашевими фарбами. Присутніх вразили роботи, майстерно виконані у різних техніках керівником гуртка, вчителем образотворчого мистецтва Паламарчук Оленою Іванівною.10.02.2012 | Aдмін

Вернутись назад