Творчість у кожній справі

Школа – це майстерня,
 де формується думка 
підростаючого покоління.
А. Барбюс
      Саме такими словами можна сказати про Маньківську ЗОШ І – ІІ ступенів, де 18 листопада 2013 року відбувся семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи.
     Одним з головних напрямків роботи школи є «забезпечення формування особистості учнів на основі розвитку їх творчих можливостей та самовдосконалення шляхом впровадження освітніх інновацій Державних стандартів». Це тема семінару-практикуму.
     Кажуть, що гостинністю славиться український народ. Саме так зустріли учасників семінару директор школи Петренко Т. О., заступник директора з навчально-виховної роботи Лазарева С. І. 
      Завідуюча РМК Філімонова А. Г. привітала учасників, познайомила присутніх з планом проведення семінару-практикуму.
 З візитки школи, проведеної у формі екскурсії, гості ознайомилися з історією школи, досягненнями учителів та учнів. Вражає естетика та глибокий зміст оформлення стендів.


     У школі на високому рівні налагоджена пошуково-дослідницька робота вчителів і учнів. Про це свідчить представлення шкільного музею-кімнати народознавства та історії. Діти ґрунтовно розповіли про бойові подвиги односельців у роки Великої Вітчизняної війни, знатних людей села, історію української хати, вишивки. А шкільна агітбригада презентувала гостям основні напрямки виховної роботи.
     О. Фадєєв сказав, що «майбутнє дітей … - у руках учителя, його золотім серці». Не можна не погодитися з цими словами. Адже відкриті уроки художньої культури (учитель Лазарева С. І.), української мови (учитель Гамбулова В. П.), природознавства (учителі Тимошенко Т. Л., Безвенюк О. І.), німецької мови (учитель Павліченко Н. В.), географії (учитель Цибулюк Л. Т.), фізичної культури (учитель Байдалюк С. І.), фізики (учитель Довганюк В. М) відзначаються високим рівнем підготовки, нестандартним підходом до їх проведення, творчим задумом та толерантним, чуйним ставленням до учнів. Відповідно й діти були активними, висловлювали свої думки, співпрацювали з учителями. 
     Не менш цікаво проведено творчий вернісаж «Наші таланти тобі, Україно». Перед учасниками семінару презентував свою роботу танцювальний гурток. Мистецтво танцю, оригінальність костюмів, вдалий добір музичного супроводу – такими характеристиками відзначаються підготовка учнів та їх уміння. Крім того, виразне читання поезій, гуморесок, досконале виконання пісень учасниками вернісажу дає змогу відмітити плідну, змістовну роботу гуртків та секцій. А це вміла організація зі сторони адміністрації школи, відповідальність та професіоналізм учителів, зацікавленість учнів.
     Цікавим видом роботи був методичний аукціон «Від інновації до традиції», мета якого пошук ефективних форм, творчого підходу до вирішення проблем навчально-виховного процесу, підтримка новаторства, винахідництва. Аукціон розпочала заступник директора з навчально-виховної роботи Лазарева С. І., яка ознайомила присутніх з правилами його проведення. 
      Кажуть, що творча людина творча в усьому. Про творчість учителів Маньківської школи і йшлося тут. Адже вони презентували власні авторські розробки. 
      Обмін досвідом-аукціон, де заступники директорів з навчально-виховної роботи змогли придбати цікаві авторські розробки учителів школи та запропонувати власні, відзначався нестандартністю, інноваційним та творчим підходом.
      Обговорення, аналіз уроків і заходів було проведено інтерактивним методом «робота в групах», який запропонувала завідуюча РМК 
      Філімонова А. Г. Всі присутні висловили свої думки і пропозиції, подякували педколективу за гостинний прийом.
Аделаїда Григорівна підвела підсумки роботи: відзначила майстерність у проведенні виховного заходу, нестандартний підхід до уроків, подякувала адміністрації школи, учителям за змістовну, творчу організацію семінару-практикуму.
Ось такий він, творчий педколектив Маньківської ЗОШ І – ІІ ступенів, де є чому повчитися, придбати нові ідеї та поради.
То ж хочеться побажати цим чудовим людям міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра і злагоди. Хай завжди поруч буде людська подяка за ваші добрі справи.
 
Олена Деркач, заступник директора з НВР
 Михайлівської ЗОШ І – ІІІ ступенів імені Р. А. Скалецького
 


26.11.2013 | Aдмін

Вернутись назад