Розширена колегія відділу освіти

30 серпня  у залі засідань комунальної організації Бершадської РДЮСШ «Ровесник» відбулася розширена колегія відділу освіти, присвячена початку нового 2016-2017 навчального року.

На колегію відділу освіти Бершадського району запрошувалися керівники району, міста, керівники шкіл, заступники директорів з навчально-виховного процесу, заступники директорів з виховної роботи, голови профспілкових комітетів шкіл, директори позашкільних навчальних закладів, завідуючі дошкільних установ району.

Урочисте відкриття розширеної колегії відділу освіти розпочалося виконанням Гімну України вчительським хором Флоринської школи. Учасники колегії вшанувати пам'ять захисників України, які віддали своє життя за мирне майбутнє,  незалежність та єдність нашої держави  хвилиною мовчання

З вітальним словом  до освітян Бершадщини звернулися  голова райдержадміністрації Стефанцов Іван Васильович, заступник голови районної ради  Пересунько  Сергій Васильович. Щирими, по-дитячому відкритими, були вітання майбутніх першокласників Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. В.о. начальника відділу освіти І.М.Кустрич інформував про роботу освітньої галузі району в 2015-2016 н.р. та завдання на новий 2016-2017 н.р. Іван Миколайович наголосив, що минулий навчальний рік був наповнений вагомими успіхами та новими досягненнями, до яких доклали зусиль і вчителі,  і учні, і батьки. 

Ми живемо в часи інтенсивних змін та реформ. Сподіваємося, зміни, які принесе нам 2016-2017 навчальний рік, будуть результативними. Ми будемо намагатися перенести їх достойно та сподіватимемось, що вони виправдають себе в майбутньому.Іван Миколайович повідомив,  що у 38 ДНЗ району дошкільною освітою охоплено  1914 дітей. Середня чисельність дітей у дошкільних навчальних закладах району з розрахунку на 100 місць становить 75 дітей, у сільській місцевості - 79. Показник охоплення дошкільною освітою дітей віком від 3 до 6(7) років становить 94%. Охоплення дітей  5 - 6 років  становить 100%.

До початку нового навчального року у всіх садочках проведено поточні ремонти, на що було витрачено більше 500 тис.грн. бюджетних та позабюджетних коштів. У всіх дошкільних закладах району проведено благоустрій територій. Варто відмітити підготовку таких  закладів: ДНЗ № 3, №4 та № 6 міста Бершаді, сіл Війтівка, Флорино, Джулинка, М’якохід, Бирлівка, Яланець, Кошаринці, Красносілка.

На кінець 2015-2016 навчального року у 39 загальноосвітніх навчальних закладах району навчалось 5710 учнів у 403 класах. У новому 2016-2017 н.р. у 409 класах буде навчатися 5 784 учнів. Середня наповнюваність класів по району становить 14.1 учнів. Громадянами Країни Знань стануть 597 першокласників. Найбільше учнів вперше сядуть за парти у Бершадській школі №3 (75), Бершадській ЗОШ І-ІІІ ст. №1(68), Флоринській (40), Джулинській (39), Війтівській (36) школах.

Найбільша кількість учнів передбачається у Бершадській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 (703 учні), Бершадській ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 (620), у Війтівській (449), Джулинській (358) ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Із загальної кількості шкіл 7 району мають  наповнюваність до 50 учнів, 20 ЗНЗ  до 100, і  лише 5 закладів нараховують більше 300 учнів.

У 2015-2016 н. році основну школу закінчили  602 випускників, 48 з них отримали свідоцтва з відзнакою, що становить 8 %. 302 учні закінчили старшу школу.  З них 9 нагороджено золотою медаллю,  6 - срібною, що становить 5%.

До початку навчального року у всіх навчальних закладах району проведено благоустрій територій, поновлено ігрові та спортивні площадки, стадіони, господарчі зони, вуличні та внутрішні туалети, овочесховища, здійснено ремонт дахів і приміщень будинків, проводиться підготовка навчальних закладів до опалювального сезону впродовж осінньо-зимового періоду, здійснено обов`язкові медичні огляди працівників навчальних закладів, створено необхідні умови для навчально-виховного процесу.

За результатами перевірки готовності навчальних закладів до нового навчального року та опалювального сезону нагороджено кращі педагогічні колективи району Почесними грамотами Бершадської райдержадміністрації, грамотами відділу освіти та подяками.  

Досвідом роботи, своїми досягненнями та проблемами поділилися  директори Війтівської (В.М. Джужук), Шляхівської ( Н.М.Кравець), Голдашівської (Т.В.Волошина) шкіл та завідуюча ДНЗ «Ромашка» с.Красносілка ( В.С.Безвенюк).

 «Освіта - чи не найбільш динамічна галузь суспільного життя, чутлива до нових викликів та запитів сучасності. Це сфера, де кожна зупинка рівноцінна кроку назад. Дуже  важливо вчасно реагувати на проблемні моменти, оперативно розв’язувати нагальні питання », - звернувся до колег Іван Миколайович.

 01.09.2016 | Aдмін

Вернутись назад