Методичне об'єднання учителів історії

Вивчення історії є одним із найважливіших чинників формування національної свідомості народу. “Без знання минулого неможливо точне поняття про сучасне”, – справедливо наголошував видатний український історик Михайло Грушевський. За короткий час в Україні створену нову цілісну систему викладання історії України та Всесвітньої історії, повністю оновлено зміст та структуру історичної освіти. Такі стрімкі зміни вимагають лабільності  та креативності від шкільних учителів. Підведенням підсумків за навчальний рік, що незабаром завершиться, планами на майбутнє та підготовкою до ДПА та ЗНО з історії було приурочене методичне об′єднання, що нещодавно відбулося на базі Бершадського РМК.

 

Учнівські олімпіади – один із показників успішності вчителя. Цьогоріч команда Бершадського району з історії та правознавства привезла з області чотири призових місця: два третіх і два других. Слід відзначити роботу учителів Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1. Учень цієї школи – Горобець Андрій став подвійним призером обласної олімпіади.Врожайним на конкурси цей рік був і для учителів. Пройшов корнурс фахової майстерності «Учитель року» у номінації «Історія». Учитель з Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 – Шевчук Юлія Борисівна – представляла район у обласному турі.

Ще одним важливим етапом для учнів та їх наставників є ДПА та ЗНО. Голова методичного об′єднання – Погончик Григорій Олексіцович, директор Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, школи, яка вже багато років поспіль приймає у своїх стінах абітурієнтів для здачі ЗНО, ще раз наголосив на особливостях та  державних вимогах до здачі зовнішнього оцінювання.

Керівник творчої групи учителів історії та правознавства Заміхора Лариса Анатоліївна детально зупинилась на нормативно-правовій  базі, необхідній документації при підготовці до ДПА з історії та правознавства для учнів 9-х класів.

Три роки тому у викладанні історії з′явився нових елемент – практичні заняття. Вони з′явились разом із новою програмою, тому методичних розробок до них ще не так багато. То ж творча група історії  запланувала розробити методички для практичних занять для  5-7 класів. Презентувати колективний доробок вирішили на серпневих секціях. Фінальним акордом зустрічі став перегляд авторського документального фільму Г.О. Погончика, присвяченого воїнам АТО – нашим землякам. При  підготовці якого були використані матеріали зібрані учителями та учнями шкіл району.

 

Оксана Когут, методист РМК09.05.2016 | Aдмін

Вернутись назад