У перших класах має бути організовано вісім навчальних осередків

У перших класах, що з 1 вересня 2018 року навчатимуться за новим стандартом початкової школи, має бути організовано 8 навчальних осередків, а їх створення підтримає держава спеціальною субвенцією майже в 1 мільярд гривень. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час освітньої панелі розширеної Урядової наради у місті Вінниці.

Яким чином має бути влаштований новий освітній простір у Новій українській школі, МОН прописало у спеціальних методичних рекомендаціях  для керівників шкіл.

Зокрема, має бути таких 8 навчальних осередків:

-    Навчально-пізнавальної діяльності (з партами/столами)

-  Змінні тематичні осередки (дошки/фліп-чарти/стенди для діаграм з ключовими ідеями);

-    Гри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор);

-   Художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт);

- Куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами, акваріум);

-   Відпочинку (з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям);

-   Дитяча класна бібліотечка;

-  Осередок вчителя (стіл, стілець, комп’ютер, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо).

«Також у цих рекомендаціях є застереження щодо безпеки, зовнішнього вигляду та мобільності обладнання. Парти мають бути нормального, не виїдаючого очі кольору, легкі та мобільні для роботи дітей у групах, не травматичні тощо», – підкреслила Лілія Гриневич. Вона наголосила, що створення умов для навчання дітей – основне повноваження місцевих органів влади, але держава підтримає їх на цьому шляху.

«Днями Уряд прийняв постанову, що регулює використання освітньої субвенції на Нову українську школу. 998,7 млн, тобто майже мільярд гривень, з цієї субвенції піде саме на створення нового освітнього простору. Постановою передбачено, що 40% цієї суми піде на закупівлю дидактичних матеріалів для 1-го класу. Ще 40% коштів буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ. Та 20% субвенції має бути використано на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів НУШ», – нагадала Міністр.

У межах Урядової наради  МОН також влаштував наочну виставку сучасного обладнання для початкової школи, щоб представники місцевих органів влади, яким належить використати державну субвенцію, зрозуміли, як має виглядати клас нової школи. Фото з виставки можна переглянути за посиланням https://mon.gov.ua/ua/ mediagallery/vinnicya.

Ще однією ґрунтовною підтримкою має стати домовленість між МОН та компанією ЛЕГО. Як відомо, компанія підписала з Міністерством меморандум, яким зголосилася забезпечити усі перші класи, що навчатимуться з 1 вересня 2018 року, наборами «6 цеглинок» на кожного учня-першокласника та наборами «LEGO Play Box» на кожен 1-й клас.

«Головна передумова успіху реформи – це продуктивна, партнерська співпраця між нами, між Урядом та місцевою владою. Кожен із нас має зробити свій значний шматок роботи, без якого якісні зміни не відбудуться», – наголосила Лілія Гриневич.

Галина Савчук, методист РМКПродовження тексту новини11.04.2018 | Aдмін

Вернутись назад