Уроки – як свято

 Два уроки – як маленьке дійство: на одному диханні. Ніби в театрі, коли артисти в поклоні, а зал не відпускає. Але таїна в таланті режисера. Кажуть, як спланується, так і втілиться. Чіткість, виваженість, сучасність – так характеризували уроки вчительки української мови та літератури Михайлівської ЗОШ І-ІІ ступенів імені Родіона Скалецького Деркач Олени Антонівни. Вона ще є методистом районного методкабінету і не тільки аналізує уроки вчителів, а й сама ілюструє новітні технології, досягнення, бачення сучасного уроку. Педагог вважає, що урок – це можливість навчити, стати порадником, а головне – зрозуміти дитину.

Два уроки одного твору… Звичайно, треба бути майстром, щоб уміло поєднати, як сказав митець, «красиве і корисне». А вона може, бо має хист до цього. Один урок – мови, другий – літератури за твором Василя Симоненка «Лебеді материнства». Педагог виважено підійшла до вибору форм і  методів проведення уроків, відчувається її фахова грамотність та індивідуальність. Завдання викликали в учнів велику зацікавленість. А саме це закладено в основу навчання. Тільки цікавість породжує бажання пізнати світ і самого себе.

Директор школи Любов Никифорівна Осичнюк по завершенню районного семінару-практикуму вчителів української мови та літератури висловила вдячність Олені Антонівні за плідну працю, сумлінне ставлення до обов’язків. Мовила, що вчителька є її помічником, колегою, з якою можна порадитися, та й сказала образно: «Вона в школі моя і права, і ліва рука». Це, мабуть, дуже-дуже приємно чути.

Завершився семінар вправою «хай». Діти висловлювали свої побажання, а учасники семінару – свої. Хай не міліє душі криниця. У цьому все!

Світлана  Ковальська, голова методичного об’єднання вчителів-словесників району



Продовження тексту новини



28.03.2018 | Aдмін

Вернутись назад