Розвиток критичного мислення на уроках зарубіжної літератури та російської мови

Мистецтво навчання є мистецтво

пробуджувати в юних душах

допитливість і потім задовольняти її.

А.Франс

На базі Осіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів зарубіжної літератури та російської мови з теми «Розвиток критичного мислення та виховання загальнолюдських цінностей як один з елементів формування ключових компетентностей на уроках зарубіжної літератури і російської мови». Адже саме розвиток критичного мислення — це здатність   формувати у дитини вміння думати, порівнювати, логічно висловлюватися, робити висновки. Сучасний освітній процес має бути спрямований на те, щоб учень набував знання та вміння, котрі стануть йому потрібними в житті. Тому методист районного методичного кабінету Деркач Олена Антонівна  у своєму виступі відзначила, що в сучасних умовах важливо приділяти важливу увагу на уроках словесності розвитку критичного мислення як способу оптимізації навчання в умовах сучасної освіти.

Семінар розпочався проведенням відеопрезентації про школу, яку підготували учні-старшокласники. Словесники району змогли ознайомитися із здобутками та досягненнями закладу освіти. Також проведено змістовну екскурсію до музею історії села Осіївки.

З вітальним словом виступив директор школи Гудименко Олег Миколайович, який ознайомив присутніх зі специфікою роботи навчального закладу, пріоритетними завданнями і побажав педагогам плідної праці та творчої наснаги.

І надалі у практичній частині семінару важливими були навчальні і виховні елементи інновацій.  Цікаві, змістовні, творчі, нестандартні, сучасні уроки вчителя Осіївської школи Тодоренко Тетяни Миколаївни - свідчення тому. Адже це поєднання традиційних і нетрадиційних форм та методів роботи, компетентності, творчості й ініціативи. Педагоги району ознайомилися з творчою лабораторією словесника: проведено урок зарубіжної літератури у 5 класі класі з теми «Ідея радості життя і відкриття світу у творі Е. Портер «Полліанна»», а також урок російської мови у 7 класі «Мандрівка до країни «Дієприкметник»».

Відкриті уроки продемонстрували ґрунтовні знання, методичну майстерність словесника, уміння застосовувати сучасні освітні технології, ІКТ, методи і прийоми роботи для формування ключових компетентностей учнів.

Сподобалася присутнім душевна атмосфера мистецької зустрічі з місцевим художником Чмілем А А. «Святе мистецтво в пензлі і пері…», де присутні змогли переглянути картини та поспілкуватися з майстром.

Підводячи підсумки семінару-практикуму, учасники відзначили необхідність розвитку критичного мислення на уроках. Адже такі методи і прийоми навчання виробляють у школярів уміння приймати спільні рішення, вчать правильно спілкуватися, доповідати, логічно й абстрактно мислити, якісно змінюється рівень сприйняття ними предметів.

Педагоги обмінялися думками, висловили захоплення від побаченого на уроках, побажали дітям наполегливості в оволодінні знаннями, а вчителям – натхнення, здоров’я  і невичерпної творчої думки.

 



Продовження тексту новини



28.03.2018 | Aдмін

Вернутись назад