І в школі тій є батьківське тепло!..

В мальовничому селі Мала Киріївка, на вулиці, що названа на честь загиблого партизана Федора Солтановського, розмістилася Малокиріївська школа І – ІІ ступенів. І цю маленьку школу, в якій 14 педагогів, на чолі з директором Білодід Лідією Іванівною та заступником з навчально-виховної роботи Русавською Тетяною Порфирівною  навчають 49 учнів, можна влучно назвати родиною, бо так тепло і затишно в ній, наче вдома.

На базі Малокиріївської ЗОШ І – ІІ ступенів відбувся кущовий семінар учителів фізики з теми «Реалізація використання фізичних знань у практичній діяльності учнів». Гостей радо зустріла директор школи Білодід Л.І., а заступник з НВР Русановська Т.П. провела екскурсію по школі. На семінар прибули педагоги з 12 шкіл району та завідуюча методичним кабінетом відділу освіти, фізичної культури і спорту Філімонова А.Г.

Аделаїда Григорівна відкрила семінар та ознайомила з планом роботи. Цікавою і насиченою виявилася програма семінару. Педагог-організатор Мороз В.В. разом з учнями підготували візитку школи. Але довгоочікуваними заходами для вчителів фізики виявилися уроки, які проводив учитель першої категорії Мазурик Володимир Антонович. Урок в 9 класі був присвячений розв’язуванню задач за темою «Закони Ньютона. Рух тіла під дією сили тяжіння». Учні були активними протягом усього уроку. Раціонально та з користю була використана кожна хвилина. Та найбільше вразив тон вчителя: спокійний, врівноважений, переносив присутніх у світ фізичних законів і формул. І хоч темп уроку був повільний, але учні розв’язали двадцять кількісних і якісних задач, правильно зробили висновки та залишились задоволені уроком. Другий урок проходив у вигляді гри за темою «Граємо та пізнаємо фізику». Володимир Антонович викладає в школі не тільки фізику, а й хімію, тому він доцільно використав міжпредметні зв’язки для інтегрованого уроку. Головне, що підкреслив учитель на цьому уроці, це те, що всі наші діти обдаровані і талановиті. Також для кожної дитини грамотний педагог створив свою ситуацію успіху. Учні провели велику кількість дослідів, змогли правильно пояснити їх, а також ознайомили з дослідами шестикласників і п’ятикласників.

Після уроків було проведено виховний захід «Ярмарок у нашій оселі, гучний та веселий», де пісні, танці, жартівливі вірші та дотепні мініатюри заставили кожного учасника семінару посміхнутися і згадати приємне.

В обговоренні уроків та заходу взяли участь вчителі району Титарчук М.Г., Кушнір Л.І., Лавренюк О.М., Данилець А.Г., Гонтарук І.А., Туз Л.В., Гуртова Г.В. Педагоги підкреслили важливість фізичних знань у практичній діяльності учнів та подякували Володимиру Антоновичу та педагогічному колективу за методично правильно проведені уроки та захід. Учителі фізики Кушнір Л.І. та Лавренюк О.М. провели майстер-клас із розв’язання задач на тему «Архімедова сила».  Наприкінці семінару Філімонова А.Г. підбила підсумки семінару та висловила подяку адміністрації школи за раціональну організацію роботи.

Малокиріївська школа вразила учасників семінару своєю охайністю, чистотою, зі смаком оформленими коридорами та класами. Але головне, що тут є – це люди, які створили школу, в якій є батьківське тепло, в якій люблять кожного учня і вболівають за нього.

Марія Титарчук, керівник районного методичного об'єднання учителів фізики

 Продовження тексту новини28.03.2018 | Aдмін

Вернутись назад