Сучасні підходи до організації роботи з дітьми з особливими освітніми потребами

       8 квітня 2014 року Осіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів привітно зустрічала учасників семінару міжрайонного центру практичної психології та соціальної роботи «Професіонал», в якому взяли участь методисти, практичні психологи та соціальні педагоги з Бершадського, Теплицького, Тростянецького, Чечельницького районів та м. Ладижин. Поважними гостями були директор навчально-методичного  центру психологічної служби системи освіти Вінницької області Рибакова Л.І. та методист центру Адамчук Л.Л.
      Робота практичного психолога та соціального педагога  нині є відповідальною, бо доводиться працювати з різними категоріями дітей. Тож тема семінару «Система роботи працівників психологічної служби з дітьми з особливими потребами та з інвалідністю в умовах ЗНЗ. Забезпечення рівних прав та можливостей дітей» невипадкова, бо звичайні школи навчають таких дітей. А для цього потрібні знання і вміння.


        Відкрили семінар завідуюча районним методичним кабінетом Філімонова А.Г. та методист обласного центру Адамчук Л. Л., які ознайомили присутніх з метою проведення семінару, вказали на важливість і необхідність формування в учасників навчального процесу рівних прав і можливостей незалежно від статусу. Методист з психологічної служби району Салига Л. М. презентувала слайд-шоу співзвучне з  темою семінару і показало роботу районної психологічної служби в цьому напрямку. Завідувач ПМПК Росолик О. С. розповіла про перші кроки, які зроблені для того, щоб діти з особливими освітніми потребами навчалися у школі.
       Одним із важливих етапів семінару було проведення тренінгового заняття з учнями 8 класу на тему: «Робота з дітьми з особливими освітніми потребами», який провела практичний психолог Білодід О. І. Під час проведення заняття Ольга Іванівна використала притчі, мотиваційні вправи, вправи для міркування, ознайомила дітей з правилами етикету, адже люди з обмеженими можливостями дуже чутливі до ставлення оточуючих. Вправа «Можуть – не можуть» допомогла учням визначити труднощі і потенціал таких  людей, а вправа «Рука допомоги» допомогла сформувати у дітей любов та повагу до людей з обмеженими можливостями; виховати чуйність, співчуття, гуманне ставлення до людей із вадами. Все заняття супроводжувалося відеопрезентацією.
        Завершився обласний семінар круглим столом, на якому про свої враження ділилися колеги з інших районів. Рибакова Л.І. підвела підсумки та звернула увагу на труднощі у роботі педагогічних колективів та працівників психологічної служби щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.
        Директор школи Петрук О.О. подякував учасникам  обласного семінару за проведену інформаційно-просвітницьку роботу.
Тодоренко Н.О., заступник директора з НВР
 Осіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів 


10.04.2014 | Aдмін

Вернутись назад