Нова українська школа – перші кроки

Освіта – це завжди незакінчений процес. З першого вересня 2017 року 100 пілотних шкіл в Україні розпочали працювати за проектом нового Державного стандарту початкової загальної освіти, що забезпечує реалізацію Концепції Нової української школи. Нове завдання школи — навчити дітей, як знання і навички втілювати в життя. У вересні 2018 року до цього долучаться усі школи України.

Щоб старт був упевненим, передбачена попередня  підготовка та навчання вчителів, що навчатимуть майбутніх першокласників та заступників директорів шкіл. З цією метою 12-13 лютого на базі КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» відбулося засідання Компенсаційної школи для заступників директорів,  що зібрало представників із чотирьох районів  області.

Слухачі отримали інформацію про Державний стандарт загальної початкової освіти,  де розкрито його  концептуальні засади, охарактеризовано чинники забезпечення якості навчального процесу, прокоментовано структурні компоненти формули успіху Нової школи.

Найцікавішими були практичні поради, які допоможуть  підготувати освітнє середовище, забезпечити різні форми інтегрованого навчання, залучати до педагогічної взаємодії родини дітей, інших партнерів, оцінити власну практику в контексті освітніх новацій, здійснювати моніторинг розвитку учнів. Практичний матеріал надасть перспективу його використання в умовах змін, забезпечить надійне підґрунтя для авторських пошуків, набуття власного досвіду в широкій і різноманітній практиці.

Сьогодні змінюється роль учителя. Його вже не сприймають як безпосереднє джерело знань, бо знання можна почерпнути і з інтернету, і з різноманітних книг, і з інших джерел.  Головне зараз – навчити учнів вчитися. Бо коли дитина займається тим, що їй подобається, вона знаходить для цього бажання, сили та енергію. І школа має стати тим середовищем, в якому можна все це втілити.

Аделаїда Філімонова, завідуюча РМК

 



Продовження тексту новини



19.02.2018 | Aдмін

Вернутись назад