А у нас, у дитсадку!.. Граючись - зростаємо!

Якщо хочете виростити дитину щасливою,

виростіть її здоровою”

 (Ж.Ж. Руссо)

Одним із головних завдань Базового компоненту в роботі з дошкільниками є надання їм знань про основи здоров’я, вироблення навичок збереження, зміцнення і відновлення фізичного, психічного й соціального здоров’я дітей. Важлива роль у цій діяльності належить працівникам дошкільних навчальних закладів. Комплексний підхід до оздоровлення дитини розпочинається з першого дня її перебування в дитячому садку.

Саме тому 21 листопада 2017 року на базі дошкільного навчального закладу «Барвінок +» с.Яланець відбулося районне методичне об’єднання старших медичних сестер на тему «Спільна робота медичного персоналу та педагогів щодо збереження та зміцнення здоров‘я дошкільників». Основною метою засідання було ознайомлення медсестер із різноманітними оздоровчими й профілактичними технологіями, що мають інноваційний та здоров’язбережувальний характер.

Вихователі Жорняк Тетяна Пилипівна, Борсукевич Валентина Петрівна та Бендерук Тамара Григорівна провели ранкові гімнастики з використанням елементів фізкультурно-оздоровчих технологій. Діти чітко, впевнено та з посмішками на обличчях виконували загальнорозвиваючі вправи, основні рухи, різні види гімнастики. Учасники зустрічі відмітили динаміку розвитку фізичних вмінь та навичок, що вказує на системність у роботі вихователів, високий методичний рівень підготовки  й  позитивний емоційний стан дітей. Медична сестра Рильська Наталя Миколаївна з дітьми старшої та середньої групи провела фізкультурне свято.

Під час виступу «Нетрадиційні форми оздоровлення в дошкільних закладах» старша медична сестра ДНЗ № 4 «Сонечко» м.Бершадь Білик Оксана Валентинівна розкрила особливості впровадження фізкультурно-оздоровчих технологій в практику роботи дошкільного закладу.

Присутні заслухали виступи медичної сестри ДНЗ «Мрія» с.Війтівки Демчук Тетяни Дмитрівни «Контроль за фізичним навантаженням на дітей дошкільного віку», медичну сестру ДНЗ «Барвінок +» с.Яланець Рильську Наталію Миколаївну «Продукти харчування для зміцнення імунітету дітей взимку»

Завідуючою закладу Кузьмик Галиною Пилипівною була проведена екскурсія-огляд розвивального здоров’язбережувального середовища дитсадка. У кожній віковій групі є фізкультурний куточок із змістовим наповненням традиційного та нетрадиційного спортивного обладнання, що заохочує малят випробовувати свої сили, зміцнює впевненість у собі, викликає позитивні емоції, збуджує дитячу уяву, кмітливість та допитливість.

У ході обговорення підсумків семінару учасники неодноразово підкреслювали актуальність здоров’язбережувальної компетентності дошкільників у зміцненні здоров’я дітей, важливість дотримання правил здоров’язбережувальної поведінки шляхом проведення фізкультурно-оздоровчих заходів.

Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної освітиПродовження тексту новини23.11.2017 | Aдмін

Вернутись назад