Визначні дати: День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи». У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.

 

Освітяни Бершадщини активно приєдналися до святкувань з нагоди днів Європи в Україні. 19 травня в центральному парку Бершаді  відбулась ціла низка заходів: виставки, майстер – класи, виступи шкільних євроклубів, тематична вікторина «Подорож по Європі», пісні та поезія мовами країн Євросоюзу, танці та тематичний флеш – моб. Свою роботу представляли євроклуби Джулинської, П′ятківської, Баланівської, Флоринської школи та Бершадських ЗОШ №1 та №3. Позашкілля – Станція юних натуралістів та Будинок дитячої творчості, оформили виставку робіт гуртківців під загальним девізом «Україна – це Європа!». Запропонували майстер-класи з виготовлення традиційних сувенірів України –  ляльок-мотанок, та виробів з паперу з елементами європейської та української символіки.  Пісні різними мовами, поезія та проза відомих європейців, запальні танці  у виконання  нашого майбутнього – дітей, ще раз показали, що Україна гідна зайняти місце у союзі європейських держав ! Україна – це Європа!

 



Продовження тексту новини



22.05.2017 | Aдмін

Вернутись назад