Пам'ятні дати: Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз

Туберкульоз прийшов до Європи приблизно 7 тисяч років тому, як повідомляють шотландські вчені в науковому журналі PLoS One. До цих висновків вони прийшли, вивчивши людські останки часів неоліту, захоронення на території Угорщини.

При туберкульозі найчастіше уражені легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах. Передається через повітря, коли люди з активним туберкульозом кашляють, чхають або іншим чином виділяють збудника у повітря. Перебіг більшості випадків є асимптоматичним і латентним. Приблизно кожна 10-та латентна інфекція прогресує до активної хвороби. Якщо його не лікувати, то  наслідки можуть бути трагічними. Нелікований туберкульоз вбиває більше 50 % уражених людей.

Дослідники з’ясували, що на поширення захворювання в значній мірі впливають в першу чергу соціальні чинники. Підвищений ризик розвитку туберкульозу у людей з ослабленою імунною системою. Тому іноді туберкульоз називають хворобою бідних.  

У 1993 році ВООЗ об’явила туберкульоз національним лихом, а день 24 березня Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом. Це день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу.

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз також відзначається щорічно 24 березня, згідно Указу Президента України № 290/2002 від 22 березня 2002 року.

 

Нагадаємо, що за даними ВООЗ близько однієї третини населення світу інфіковано бактерією, що викликає туберкульоз. Хвороба розвивається лише у невеликої частини інфікованих людей, коли є сприятливі для того умови. Але завдяки сучасним лікарським препаратам  - туберкульоз виліковний!

 

 

 



Продовження тексту новини



26.03.2017 | Aдмін

Вернутись назад