Науково-методичний семінар психологів та соціальних педагогів

 Ти знаєш, що ти – людина,
Ти знаєш про це, чи ні?
Усмішка твоя єдина,
Мука твоя – єдина,
Очі твої одні…

В.Симоненко

21 лютого 2017 року на базі районного методичного кабінету відбувся науково-методичний семінар  на тему  «Психологічний супровід навчально-виховного процесу дітей з особливими освітніми потребами»  за участі практичних психологів навчальних закладів, соціальних педагогів, учителів-асистентів. Дане питання є досить актуальним, адже кількість дітей з особливими потребами  зростає. З  215  дітей віком від 6 до 18 років з  психо-фізичними вадами  106 мають інвалідність;  з них 31 дитина перебуває  на індивідуальній формі навчання, 7 забезпечено інклюзивну освіту. Вимогою часу є всебічна інтеграція дітей з порушеннями психо-фізичного розвитку в  соціум.  Саме психологічна служба в навчальних закладах має сприяти  такій адаптації  дітей в учнівських колективах. 

Звідки беруться «особливі діти»? Про причини виникнення відхилень  та рекомендації, які  допоможуть зменшити ризик народження  дитини з вадами розвитку, повідомила методист РМК  Ірина Романчук.

Оскільки центром роботи з дітьми з  особливими потребами  є районна ПМПК, її завідуюча  Іванна Лихенко  наголосила на формах роботи та функціях психолого-медико - педагогічної консультації, а районний логопед Людмила  Яковлєва   проаналізувала результати діяльності щодо корекції вад мовлення у даному навчальному році.

У форматі «круглого столу» обговорювались питання організації психологічного супроводу дітей з ООП в навчальних закладах  в  умовах інклюзивного навчання (практичний психолог Шляхівської  ЗОШ І-ІІІ ст. Людмила Прокопенко);  види  психологічної  підтримки педагогів в умовах інклюзивного чи індивідуального навчання (з досвіду роботи соціального педагога Флоринської школи Рогової Анни). Практичним психологом Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ярославою Човганюк підготовлено методичні рекомендації щодо  роботи  з батьками дітей з ООП.

Запрошена  на семінар асистент вихователя в інклюзивній групі ДНЗ «Мрія» с.Війтівка Наталія Клебанська  розповіла про  роботу з дитиною, що має синдром Дауна. Це перший досвід впровадження інклюзивної освіти в дошкільних закладах району, та щира розповідь про «сонячну»  дівчинку Марійку, її перші успіхи  переконують, що даний досвід слід впроваджувати у районі. Асистент учителя Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст. Людмила Загарій також відмітила успіхи у навчанні своїх підопічних – двох першокласників з аналогічним синдромом. Учасники семінару мали можливість переглянути відеофрагмент  заняття з «сонячною» дитиною в новоствореній корекційно-розвитковій кімнаті.

Робота з дітьми, що мають різні відхилення у психо-фізичному розвитку, консультування батьків  вимагають  великої віддачі з боку педагогів.  Практичний психолог Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Лариса Маршалковська  поділилась власним досвідом з даного питання та провела майстер-клас щодо попередження емоційного вигоряння в роботі.

Керівник районного методоб'єднання  практичних психологів Прокопенко Л.М. зупинилась на питанні ведення документації у системі психологічного супроводу дітей з ООП.  Анкетування учасників семінару та використання «скриньки проблем» показали,  що  обмін  досвідом з колегами щодо  роботи з особливими дітьми, їх батьками є досить важливим та  потребує постійного вдосконалення. Семінар завершився екскурсією до оновленого районного логопедичного кабінету (завідуюча Л.А.Яковлєва), обміном думок та телефонів.

 Ірина Романчук, методист РМК відділу освіти

 

Запрошуємо до співпраці:

2-43-94

 

Романчук Ірина Петрівна

Методист РМК, що відповідає за питання соціального захисту дітей

 

067-261-66-97

Лихенко Іванна Миколаївна

Завідуюча  ПМПК

 

068-014-73-00

Яковлєва Людмила Андріївна

Районний логопед

 

067-83-83-385

Прокопенко Людмила Миколаївна

Керівник районного МО практичних психологів

 

097-96-74-885

Маршалковська Лариса Анатоліївна

 

Керівник творчої групи шкільних психологів

 

 



Продовження тексту новини



27.02.2017 | Aдмін

Вернутись назад