А у нас -так! На Аскольдовій могилі – український цвіт... Тернівська ЗОШ І-ІІІ ст.

І слава їх встає не вмерши,
Ятрить крізь відстані і час.
Було їх триста. Триста перший –
І ти, і я, і кожен з нас.
                             Петро Шкрабюк

Такими словами розпочалась загальношкільна лінійка в Тернівській ЗОШ І – ІІІ ст., присвячена пам’яті Героям Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва, яку небезпідставно порівнюють зі всесвітньо відомим боєм під Фермопілами, стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

300 українських юнаків-добровольців виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому полі нерівний бій із майже п’ятитисячною армією більшовиків.

Це був перший і останній бій юних захисників української незалежності, а для більшості – перша і остання у їхньому житті ніч, проведена поза батьківським домом. Трагічна загибель студентського куреня стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Подвиг українських юнаків, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі...

Крути стали початком нової доби в історії України. Без Крутів навіть Акт Злуки 22 січня 1919 року залишився б  лише документом.  Проте кров у бою під Крутами не була пролита марно. З неї, як із безсмертя, розквітають пелюстки Волі. Боротьба триває… І в наш час, майже сторіччя потому, віддають своє життя «воїни духу» в ім'я свободи і незалежності свого народу. Герої не вмирають, вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь!

             Інна Чапалда, заступник директора з виховної роботи Тернівської ЗОШ І-ІІІ ст.Продовження тексту новини05.02.2017 | Aдмін

Вернутись назад