Працює колегія відділу освіти

11 травня в районному методичному кабінеті відбулася колегія відділу освіти, в якій брали участь  директори загальноосвітніх шкіл, позашкільних закладів, професійного ліцею, завідуючі дошкільних навчальних закладів міста, спеціалісти, методисти районного методичного кабінету. Згідно річного плану роботи відділу освіти на 2016 рік для обговорення на колегії було винесено ряд питань.

Методист районного методичного кабінету Процепова О.О. інформувала про хід виконання районної програми «Вчитель» на 2013-2017 р.р.  Освітньо-виховний процес у загальноосвітніх закладах здійснюють 856 педагогів. У сільських школах працює 714 вчителів, у міських – 142. Процепова О.О. відзначила, що освіта Бершадщини відзначається вагомим творчим потенціалом педагогічних та керівних кадрів.

Завідуюча районним методичним кабінетом Філімонова А.Г. інформувала про організацію та проведення атестації педагогічних працівників та керівних  кадрів закладів освіти району.Аделаїда Григорівна повідомила, що у 2015-2016 навчальному році атестувалися 211 педагогічних працівників. За підсумками атестації прийнято рішення нагородити 44 педагогічних працівників району грамотами відділу освіти. Порушено клопотання перед атестаційною комісією Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації про нагородження Почесною грамотою Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації  10 педагогічних працівників.

Атестація педагогічних працівників у районі – це не лише визначення відповідності займаним посадам, рівня кваліфікації, а й діагностика рівня сформованості і розвитку творчих педагогічних здібностей.

Про хід виконання програми розвитку дошкільної освіти  Бершадського району на  період до 2017 року інформувала методист Свистун Н.Є. На даний час існуюча мережа ДНЗ включає 38 дошкільних навчальних закладів та 3 НВК, в яких виховується  1914 дітей.  Середня чисельність  у дошкільних закладах району становить 75 дітей з розрахунку на 100 місць. Наталя Євгенівна акцентувала увагу на розширенні мережі та створенні додаткових місць у дошкільних навчальних  закладах.

Методист РМК Когут О.М.  повідомила, що в ЗНЗ району здійснюються організаційні заходи  з профілактики та  попередження правопорушень, злочинності та негативних проявів в учнівському середовищі. Оксана Миколаївна наголосила, що сьогодні постає нагальна проблема активізації правового виховання населення,  попередження негативних явищ через пропагування здорового способу життя, зайнятість молоді у позакласній та позашкільній роботі.

У ході колегії було обговорено стан реалізації Плану заходів з проведення Національної кампанії «Стоп насильству!». О.С.Росолик повідомила, що в районі склалася певна система роботи з даного питання, яке  потребує постійного контролю та пошуку результативних шляхів. Адже наше завдання – захист прав дітей, запобігання насильству і жорстокості у дитячому середовищі та сім'ї. 

Оксана Тартачна, головний спеціаліст відділу освіти11.05.2016 | Aдмін

Вернутись назад