Ліга шкільних омбудсменів про право на відпочинок

Дитинство –  найчудовіша пора в житті! Одні з найкращих моментів дитинства, безумовно, пов'язані з іграми та розвагами, тобто з відпочинком. Право на відпочинок регламентоване  статтею 31 Конвенції ООН про права дитини, яка була ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789ХІІ (78912) від 27 лютого 1991 та набула чинності для України 27 вересня 1991року. Напередодні літніх канікул, Ліга шкільних омбудсменів розглядала реалізацію права дітей на відпочинок. Чергова  зустріч пройшла на базі Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст.  Шкільних омбудсменів та запрошених гостей радо зустріли у школі. Директор школи Острук Олександр Олексійович привітав учасників зібрання та запропонував їх увазі візитівку школи. Також свою роботу презентували учасники учнівського самоврядування на чолі із лідером – Оксаною Стаднійчук, яка є також головою Вінницької обласної громадської організації учнівського самоврядування «Рада старшокласників «Лідер».  Майстерним виконанням народних мелодій у сучасній обробці порадував присутніх  зразковий гурт «Щедрограй».

Традиційно, на засідання Ліги шкільних омбудсменів Бершадського району запрошуються представники влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних структур.  З юними захисникам прав дітей спілкувались:  Гронська Олена Андріївна – начальник служби у справах дітей Бершадської РДА, Вєтров Ігор Леонідович – начальник сектору Бершадського відділу поліції, Казьміревський Віталій Алімович – голова сільської ради с. Баланівка, Балан Олег Олександрович – дільничний інспектор с. Баланівка. Керівник  проекту «Ліга шкільних омбудсменів», методист Бершадського РМК Когут Оксана Миколаївна,  описала основні аспекти , що регламентують відпочинок дітей у правовому полі України, та окреслила проблемні питання зустрічі:

ü  Чи можу я обирати вид відпочинку?

ü  Чи можу я впливати на якість відпочинкових заходів як шкільний омбудсмен?Тьютор Ліги з правових питань, учитель історії та права Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст., Заміхора Лариса Анатоліївна, більш детально  зупинилась на правових нормах відпочинку дітей, законах, що регулюють відпочинкові послуги, зобов′язаннях держави щодо відпочинку та оздоровлення підростаючого покоління.

В режимі круглого столу юні омбудсмени  жваво вели бесіду із гостями щодо відпочинкових послуг та можливостей місцевого рівня, цікавились відповідальністю перед законом молоді у разі порушення певних пунктів Закону про охорону дитинства, станом та можливостями  оздоровлення у стаціонарних таборах області та України. Цікавим та невимушеним був діалог дорослих та молоді. Усі учасники визнали необхідність  якісних змін у галузі відпочинкових послуг. А ще, одноголосно визнано і те, що зміни почнуться із змін у відношенні кожного громадянина нашої держави, з прагнення змінитись самим та готовності до співпраці.

Педагог-організатор Баланівської школи Криворуцька Лариса Тихонівна запропонувала взяти участь у правовій вікторині усім присутнім. Запрошені гості приєднались до шкільних омбудсменів для вирішення цікавих завдань гри. Цікаво та захопливо проходили конкурси: «Обери відповідь», «Розшифруй», «Правова казка». Кожна команда щиро вболівала за своїх представників і раділа перемозі.

Практичний психолог Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Маршалковська Лариса Анатоліївна, тьютор Ліги з психологічних питань провела тренінг «Потреба чи забаганка».  Омбудсмени мали можливість обирати ступінь необхідності того чи іншого об′єкту, послуги чи дії, виокремлюючи таким чином потреби від забаганок. Насамкінець, діти презентували свої постери «Моє право на відпочинок». Їх роботи були по-дитячому безпосередні, чесні та відкриті, висвітлювали безліч бажань. Були також вони і по-дорослому аргументовані та конкретні.  

Правильно організований дитячий відпочинок принесе масу приємних, незабутніх вражень для дитини на все життя.  Почути їх прагнення та побажання – завдання дорослих. У  співпраці – запорука здійснення найсміливіших мрій. То ж , Ліга шкільних омбудсменів бажає вам мирного літа, приємного та змістовного відпочину, добробуту та розвитку нашій Україні!

Оксана Когут, методист РМК25.04.2016 | Aдмін

Вернутись назад