Як живеш, Шумилівська школо?

Навчально-виховні комплекси… Це поняття влилося  у лексику освітян Бершадщини не так давно. Малокомплектні школи,на жаль, дуже затратні для нашої держави. Щоб зберегти освітянську мережу, забезпечити рівний доступ для дітей на селі на теренах району діють  три НВК. В Шумилівському НВК «ДНЗ-ЗНЗ» І-ІІ ст. перебуває 48 дітей, із них34 учні ЗНЗ І-ІІ ст.  та 14 дошкільнят.

Як провести сучасний і цікавий урок в класі, в якому 3-5 учнів? Як підготувати конкурентоздатну, обізнану та компетентну особистість? Чи не втрачає учень можливостей за відсутності потенційних суперників у навчанні?  З цими питаннями щодня стикаються учителі малокомплектних шкіл. Але фаховість, професійна майстерність є запорукою якісного навчально-виховного процесу. І семінар учителів історії ще раз підтвердив те, що у школах Бершадського району працюють талановиті і професійні учителі.

 

 

 

Учасників кущового семінару, що нещодавно відбувся,  привітно зустріла директор Петрунь Надія Андріївна. Учні у віршованій формі представили візитівку школи,  вихованці історичного гуртка «Гіпаніс» провели екскурсію музейною кімнатою.



Учитель історії та правознавства Дуда Ольга Іванівна на розсуд учасників семінару представила інтегрований урок з історії України у 8 класі «Становище в Україні після Полтавської битви». Нестандартною «родзинкою» став конкурс есе «Хто для мене Іван Мазепа?». Роль суддів відводилась для учителів – учасників семінару. Поряд із традиційними формами і методами навчання Ольга Іванівна широко та влучно застосовувала  інтерактивні форми робити, спонукала учнів до самостійного оцінювання історичних реалій тодішньої України, вчила аргументувати відповіді, диференціювала завдання. Учні щиро захопились героїчною епохою.

Чуттєву складову уроку влучно підкреслила інтеграція з української літератури – читання поезії Пилипа Орлика, автора першої української конституції, поета-панагеріста байки «Яблуко». Оцінювання на уроці перепліталось із самооцінюванням. Учні доповнювали відповіді одне одного, виводили істини, навчаючи вчились… Поважні гості,  серед яких керівник методичного об′єднання учителів історії – Погончик Григорій Олексійович, керівник творчої групи – Заміхора Лариса Анатоліївна, керівник Школи педагогічного становлення учителів історії – Постоловська Людмила Миколаївна, учителі історії вищої категорії, високо оцінили професійний рівень Ольги Іванівни.

Ще одну грань шкільного життя відкрив виховний захід «З Україною в серці!». Єдиним колективом презентували концертну програму учні і вчителі, вихованці і вихователі! Щира і привітна шкільна родина дарувала музичні і поетичні номери схвильованим гостям. Що ж, Шумилівська школо,  щасти тобі! Вдячних і талановитих учнів. Адже в твоїх стінах на них чекають працьовиті і професійні, щирі і небайдужі  педагоги!

Оксана Когут, методист РМК

 

 



19.04.2016 | Aдмін

Вернутись назад