«Розвиток життєвої компетенції шляхом формування в учнів навичок науково-дослідної діяльності на уроках біології»

          Нещодавно  на базі Устянської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся практичний семінар учителів біології на тему «Розвиток життєвої компетенції шляхом формування в учнів навичок науково-дослідної діяльності на уроках біології».
        Директор школи Гончарук Т.Д. провела презентацію навчального закладу, познайомила учасників семінару з найбільш пам´ятними віхами в історії життя школи.
         Учитель біології Гомелюк В.К. підготував 2 різнопланові уроки. Учасники семінару  відвідали урок у 8 класі на тему «Розмноження птахів. Сезонні явища в житті птахів». Заняття було надзвичайно цікавим та насиченим. Учитель показав не лише  наукові знання з предмету, але й вміння грамотно  будувати  роботу на уроці, де використані робота у  групах, проблемно-пошуковий метод, комп´ютерне підсилення теоретичного матеріалу, використання міжпредметних та внутріпредметних зв´язків, а також постійний зв´язок з життєвим досвідом дітей.



 

Справжнім сюрпризом для вчителів біології був інтегрований урок з біології та трудового навчання у 10 класі на тему «Формування крони плодово-ягідних культур». Щоб кожен учень відчув себе успішним, Володимир Костянтинович створив атмосферу довіри, співпраці, поваги. Діти не лише отримували знання, а, насамперед, формували практичні навички, які пригодяться у житті. Перед нами виросли пальметні яблуньки із сучасними економічно вигідними кронами, які формували учні під керівництвом учителя. Не лише дітям, але і досвідченим учителям було чого повчитись у ентузіаста своєї справи. Даний урок був справжнім майстер-класом для учителів району і святом для дітей. Як сказав Шалва Амонашвілі, що «…здібності дитини не мають меж, якщо педагог проявляє свою творчість і оптимізм». Це продемонстрував учитель біології Устянської ЗОШ І-ІІІ ст. Гомелюк В.К.
        Методист РМК Романчук І.П.надала методичні рекомендації щодо проведення ДПА з біології у 2013 році, підвела підсумки ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з біології, екології та звернула увагу на особливості підготовки до олімпіад, типові помилки. Також було проведено моніторинг освітньої діяльності учителів з метою ефективного планування роботи районного методичного об´єднання учителів біології  у наступному навчальному році.
       

 

 

Методист РМК Романчук І.П., голова РМО Марущак Н.В.



05.04.2013 | Aдмін

Вернутись назад