Сильна громада - сильна держава

Питання децентралізації органів місцевого самоврядування широкого обговорюється у різних колах українського суспільства, тому що  необхідно внести  «якісні, глибинні та системні зміни до Основного Закону України, які мають сприяти досягненню визначеної у чинній Конституції України мети, пов’язаної, зокрема, з прагненням розвивати і зміцнювати демократичну, соціальну та правову державу».

 

 

Чергове засідання Ліги шкільних омбудсменів відбулося 23 жовтня 2015 року на тему «Децентралізація влади в Україні. Зміни до Конституції». Учасників зібрання радо вітали адміністрація та педагогічний колектив Флоринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. 



Зустріч розпочав вітальним словом директор школи Усатюк Василь Іванович, який наголосив на важливості обговорюваного питання та побажав учасникам форуму творчого горіння.  Воно необхідне було нам на всіх етапах засідання, тому що питання, винесене на обговорення, непросте та вимагає глибоких теоретичних знань з основ правознавства. А тому ми надзвичайно уважно слухали грунтовний коментар  до відеопрезентації «Децентралізація в Україні» методиста РМК Когут О.М.

Оксана Миколаївна наголосила, що ратифікувавши Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, наша держава отримала інструмент та дороговказ для своїх перетворень. Виконання вимог цієї Угоди дає можливість Україні в подальшому стати повноцінним членом в Європейському Союзі. Такими вимогами є відповідність Копенгагенським критеріям – параметрам, яким мають відповідати держави – члени Європейського Союзу.

Шкільні омбудсмени дізналися про 5 необхідних кроків для проведення реформи та активно занотовували нову інформацію, щоб використати напрацьоване для проведення тематичного засідання старшокласників у своїх школах.

Зібрання творчої молоді продовжила учитель права Джулинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Заміхора Л.А. Під час правового марафону ми обговорювали  матеріали до проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)»,  розглянули запропоновані зміни до статей 118,140-143 та відчули себе причетними до конституційних змін, обгрунтованих Президентом України П.О.Порошенком  у Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020».

Лариса Анатоліївна наголосила, що метою політики у сфері децентралізації є відхід від централізованої моделі управління в державі, забезпечення спроможності місцевого самоврядування та побудова ефективної системи територіальної організації влади в Україні, реалізація у повній мірі положень Європейської хартії місцевого самоврядування, принципів субсидіарності, повсюдності і фінансової самодостатності місцевого самоврядування. 

Вагому юридичну допомогу у роз’ясненні положень запропонованих змін до Основного Закону України, непростих правових термінів та понять надали запрошені: Грабчак Микола Петрович, голова Бершадської районної ради; Гресько Тетяна Миколаївна, керівник апарату Бершадської РДА; Зеленюк Людмила Володимирівна, начальник відділу  юстиції Бершадського району; Рожкевич Сергій Павлович, голова Флоринської територіальної громади; Асауленко Наталя Олександрівна, юрист відділу освіти Бершадської РДА. Спілкування зі старшими друзями було конструктивним та дало можливість відшукати чіткі відповіді на непрості запитання учнівської молоді.

Практична частина засідання  було цікавою та різнобічною. Про свою активну діяльність на посаді голови Ліги шкільних омбудсменів  прозвітувала Патлатюк Владислава. А експертна група провела прес-конференцію після засідання Кабміну Флоринської шкільної республіки для представників влади та шкільних омбудсменів. Учасники зустрічі дійшли висновку, що діяльність учнівського самоврядування флоринської родини ґрунтується на принципах демократії та гідна для наслідування.

Завершено форум старшокласників діловою грою «Лідер – це…», яку провела практичний психолог Бершадської ЗОШ І-ІІІ  ступенів №3 Маршалковська Л.А.  Ми  творчо працювали у п’яти групах спільно з нашими  наставниками – юристами та керівниками району. Визначити найголовніші риси сучасного лідера - політика, депутата, керівника та обґрунтувати свій вибір було непросто, але спільними зусиллями дітей та дорослих ми справилися з таким цікавим завданням. Підсумок ділової гри підвели Лариса Анатоліївна, практичний психолог, та Сергій Павлович, голова Флоринської територіальної громади: «Сучасний лідер – патріот, компетентний, діловий, небайдужий до проблем людей керівник». 

Проведене засідання Ліги шкільних омбудсменів розширило наші знання про демократичні засади української державності, необхідність Конституційної реформи, дало змогу поспілкуватися з представниками влади Бершадського району.

Ми з нетерпінням чекатимемо наступної зустрічі, за тематикою, що  визначалась  у підсумковому анкетуванні.

                                                             Тетяна Загребельна, заступник

                                                             голови Ліги шкільних омбудсменів

                                                             Бершадського району

 



02.11.2015 | Aдмін

Вернутись назад