Соборність як чинник українського державотворення

     З метою утвердження ідеалів незалежності, унітарності та демократії, збереження та донесення до учнівської молоді ідеї соборності, єдності з 20 по 23 січня 2015 року у загальноосвітніх закладах району проведено Тиждень Соборності України.
     В рамках тижня 23 січня на базі Бершадського районного методичного кабінету відбулася науково-практична конференція в режимі круглого столу «Соборність як чинник українського державотворення». 
     В конференції брали участь учителі історії Джулинської, В.Киріївської, Баланівської, Флоринської, Устянської, Осіївської, Війтівської, Красносільської, Бершадської ЗОШ №3, голова громадської ради Андрейцов А.Ф., сільський голова с. Флорино Рожкевич С.П., представник організації «Правий сектор - Майдан» Григоращенко А.А.,  директор музичної школи  Мураховська К.К., науковий співробітник районного краєзнавчого музею Притула О.А., начальник відділу внутрішньої політики Бершадської РДА Руденко Р.В., головний спеціаліст відділу освіти Тартачна О.М., завідуюча Бершадським РМК Філімонова А.Г.,  ветеран педагогічної праці, історик Джужук М.І., учні шкіл. 
 
 


     Захід  розпочали спільним виконанням державного Гімну.  Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих співвітчизників. 
     Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування. Історичний екскурс  по українських землях провели учителі історії межуючи свої виступи віршами, баладами та легендами, комп'ютерними презентаціями. Щоразу, крізь віки червоною ниткою тягнеться прагнення українців до незалежності, цілісності та свободи. 
…«Однині воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України — Західно-Українська Народня Республіка (Галичина, Буковина; Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України…» 22 січня 1919 року був підписаний і оприлюднений спеціальний Універсал Директорії УНР, який дістав також назву Акту Злуки.
«Соборність – символ боротьби за волю, порозуміння між людьми, віри в майбутнє» ця тема об'єднала учасників конференції. Всі присутні жваво дискутували на тему соборності на державному рівні та «соборності душ наших». Окреслювали плани, перспективи, надії щодо консолідації українського суспільства навколо ідеї єдиної держави. Окрасою заходу були художні номери у виконанні учителя музичного мистецтва Устянської ЗОШ І-ІІІ ст.. Швеця С.П. та учениці Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст.. №3  Бурдейної Анни, вірші Тараса Шевченка у виконанні М.І. Джужука.  
     Погляди молоді і досвідчених учасників збігалися в одному «У єдності наша сила!». Єднання рук учасників круглого столу, щирі побажання, дружня атмосфера – все це дає надію на мир, спокій та збереження соборності та неподільності України!
 


30.01.2015 | Aдмін

Вернутись назад