Щодо проведення зустрічі з автором книги «Рождённые страдать?»

 

8 жовтня 2014 року на базі Бершадської школи №3 відбулася зустріч учителів історії та права Бершадського району з автором книги «Рождённые страдать  - Кором  Роосом.  Пан Роос є голландським публіцистом, дослідником чорних сторінок в історії єврейського народу – Холокосту в період Другої світової війни. 

«Шоа» - саме так називають євреї свої поневіряння у часи нациського гноблення в Європі. Автор волею долі зустрів тих, хто пережив жахи розгулу антисемітизму. Їх  погляд, сповнений тугою та стражданням,  змусив вивчати нерозкриті сторінки історії.

Книга   «Рождённые страдать- це сповідь очевидців, біль, сором, нелюдське приниження…  І все це лише  за те, що народився інакшим. «Ти повинен вижити, щоб розповісти як це було!..» - так говорили матері своїм дітям в гетто та концентраційних таборах. Говорили, але не всі  з них  знайшли сили, щоб передати своїм нащадкам всю трагічність історії Холокосту.  Автор книги саме так, у форматі розповіді від першої особи, не додаючи нічого особистого, не шліфуючи літературно,  і сформував твір. Цінним є те, що спогади трьох представників Бершадського району – очевидців трагічних подій, увійшли до книги.Кор Роос, разом з командою, презентував роботу перед двома аудиторіями: учителями суспільних наук Бершадського району та  старшокласниками Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст.. №3. І кожен раз автор знаходив приклади з життя людей у часи Холокосту, які не залишали байдужими жодного з учасників зустрічі. На згадку пан Роос подарував книги всім учасникам круглого столу.

9 жовтня з автором книги зустрінуться учні та учителі Бершадської школи №1,  Бершадської №2 та Флоринської загальноосвітньої школи.09.10.2014 | Aдмін

Вернутись назад