Юні лісівники Бершадщини - на обласному семінарі

10 лютого юні лісівники Сумівського та Флоринського лісництв брали участь в обласному навчально-методичному семінарі з питань діяльності учнівських лісництв області,  який проходив на базі Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. На семінарі йшла мова про участь школярів у Всеукраїнській акції „Майбутнє лісу у твоїх руках”.

Гостинно зустрів членів шкільних лісництв Сумівської, Флоринської шкіл Бершадського району та Гущинецької школи Тиврівського району начальник прес-служби Вінницького ОУЛМГ Вовк С. Т., який запросив школярів до лісівничого еколого-просвітницького центру, на базі якого відбувся семінар.Розпочав його роботу перший заступник начальника Вінницького ОУЛМГ  Діденко В. І. Він провів своєрідну віртуальну екскурсію лісовими стежками Вінниччини, розповів про цікаву і водночас складну лісівничу працю, про досягнення лісівників усієї області.
Із захопленням діти розглядали експозиції лісівничого центру, з якими ознайомив начальник прес-служби Вінницького ОУЛМГ Вовк С. Т. : цікаву архітектуру самого адміністративного будинку управління, змістовні експозиції про видатних вчених-лісоводів, про роль науки у веденні лісового господарства, види дерев Подільських лісів, макети, знаряддя праці лісівників, інформацію про Державні лісгоспи Вінниччини, документи, світлини. Зацікавив усіх куточок флори і фауни Поділля. Тут і зубр, і козуля, і вовк, і лісовий кіт, і фазан, і качка. Цікаву інформацію про лісову фауну отримали діти від начальника відділу мисливського господарства Мельника В. А.
   А потім школярі, зокрема, лісничий шкільного лісництва „Юні друзі лісу” Сумівської школи Бершадського району Вінницької області Шевчук Наталія та лісничий шкільного лісництва Флоринської школи Мазур Микола розповіли про те, чим сьогодні живуть шкільні лісництва Вінницького краю: про підгодівлю звірів у лісі, лебедів, качок на річці Південний Буг, написання науково-дослідницьких робіт, виготовлення шпаківень, проведення пропагандистської роботи серед населення, підготовку до участі в акції „Майбутнє лісу у твоїх руках”.

Учні обмінялися досвідом роботи, знайшли нових друзів, почули цінні поради про те, як вирощувати ліс від лісівників-професіоналів, які дуже багато зусиль докладають для того, щоб зростити собі гідну лісівничу зміну. І зачинателем, ініціатором цього є начальник Вінницького ОУЛМГ Бондар Анатолій Омелянович, який по особливому, по батьківськи ставиться до дітей, в яких бачить майбутнє своєї держави, а значить і тих, хто буде плекати українські ліси.
Участь у цьому зібранні стала можливою завдяки директору ДП „Бершадський лісгосп” Краснєєву М. В., начальнику відділу освіти Бершадської РДА Дзюбенко Л. І., головному лісничому Бершадського лісгоспу Сташенку В. А., які завжди підтримують юні починання, добрі справи і хочуть, щоб діти зростали розумними, добрими, справедливими, справжніми патріотами своєї України.

Галина Гуз, директор Сумівської школи14.02.2012 | Aдмін

Вернутись назад