Компетентнісний підхід у школі

       Новий етап у розвитку шкільної освіти пов'язаний з упровадженням компетентнісного підходу до формування змісту та організації навчального процесу. Це вимагає певного підвищення професійної майстерності вчителя, доозброєння його новими знаннями, сучасними компетенціями, методами і технологіями, які б дозволили йому перебудувати навчально-виховний процес відповідно до нових вимог і підходів. З цією метою на  базі Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів 14 березня 2014р. відбувся районний семінар директорів шкіл з теми «Компетентнісний підхід до розвитку особистості шляхом залучення до різних видів діяльності» за участю.начальника відділу освіти Дзюбенко Л.І., головних спеціалістів відділу освіти  Кустрича І.М. та Руденко Р.В., завідуючої методичним кабінетом Філімонової А.Г..
       З презентації шкільної родини, проведеної у формі екскурсії, учасники ознайомилися з історією школи, візитками класних колективів, оформленням шкільних коридорів та навчальних кабінетів.
Згідно плану роботи учасники семінару відвідали  уроки: математику у  2класі (вчитель Безвенюк Т.В.), німецьку  мову – 5 кл.( вчитель Панченко О.М ), географію – 8 кл.(вч. Тищенко Л.В.), математику-6 кл. (вчитель – Довганюк Л.В.), українську мову– 11кл.( вч. Склярук Т.В), інформатику – 11кл.(вч. Надворний О.В.),  де  змогли ознайомитися з ефективними прийомами організації роботи з учнями у контексті компетентнісного підходу, з методами розвитку пізнавальних здібностей учнів. Вчителі продемонстрували прийоми формування активного творчого мислення учнів засобами розвивального навчання, використання активних форм і методів роботи з розвитку інтелектуального творчого мислення обдарованих дітей, застосування інформаційно-комунікаційних технологій в організації навчальної діяльності школярів.


        Про реалізацію компетентісного підходу до здійснення навчально-виховного процесу та формування позитивної мотивації до навчання у Красносільській загальноосвітній школі розповіла директор школи Рябоконь В.О.. Своїми напрацюваннями по даній проблемі поділилася заступник  директора Тищенко Л.В..
         По впровадженню ключових та предметних компетентностей  на уроках та в позаурочний час  презентували свій досвід  роботи кращі учителі школи:  учитель трудового навчання , учитель вищої категорії Рябоконь В.О. та учитель інформатики, учитель вищої категорії Надворний О.В..
         Практичний психолог Савченко Н.В. провела фрагмент тренінгу «Учитель вчиться все життя», під час якого були розкриті поняття «компетентність», «компетенція», де показали свої знання з даної тематики учасники семінару.
         Була звернута увага усіх присутніх про  важливість запровадження компетентісного підходу в українську освіту та нові вимоги до професійної підготовки вчителя у зв’язку з його впровадженням на  аукціоні управлінських ідей  «Роль адміністрації школи у формуванні компетентнісного підходу».
         Завершився  семінар  виховним заходом «Пам'ять та  сердечна вдячність визволителям Бершадщини».  
       Учасниками  семінару було підведено його підсумки  та висловлена подяка адміністрації школи, вчительському та учнівському колективам за якісну підготовку та організацію. 

Філімонова А.Г., завідуюча РМК


25.03.2014 | Aдмін

Вернутись назад