ХІІІ Всеукраїнський турнір юних географів у Харкові

Нещодавно команда «Екосіті» повернулася з чергових змагань. Але цього разу був не виступ агітбригади на екологічну тему, а інтелектуальний турнір.

З 23 по 27 жовтня у Харкові проходив ХІІІ Всеукраїнський турнір юних географів. Команда Флоринської ЗОШ І-ІІІ ступенів у складі: Кельман Андріанни, Костенюк Марії, Роскіш Ярослави та Рудь Інни представляла на турнірі не лише школу, але й Бершадський район та Вінницьку область. Адже ми були єдиною командою з Вінниччини.

Всеукраїнський турнір юних географів є командним змаганням з географії, який проводиться Міністерством освіти та науки України відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри та конкурси. Турнір – це змагання у формі рольової гри, що сприяє набуттю умінь розв'язувати складні географічні проблеми, доповідати, формулювати твердження та захищати власну думку в наукових дискусіях.

У Турнірі цього року взяли участь 24 команди з Волинської, Вінницької, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Одеської, Херсонської, Харківської, Чернівецької областей, Дніпра та Кропивницького, які складалися з 3, 4 або 5 учнів. Кожну команду очолює капітан, який є її офіційним представником. Команди виступають в таких ролях: Доповідач, Опонент, Рецензент та Спостерігач. Турнір проводиться за олімпійською системою у три етапи: чвертьфінал, півфінал та фінал. Учасники команд, які виступають в зазначених ролях на змаганнях, отримують індивідуальний рейтинг занакопичувальною системою. При оцінюванні Доповідача беруть до уваги наукову достовірність викладених фактів, повноту розкриття питання, вміння доповідати та звертати увагу слухачів на ключові моменти доповіді, вміння вести наукову дискусію, якість ілюстрування власної доповіді. При оцінюванні Опонента беруть до уваги коректність оцінки зробленої доповіді, повноту висвітлення як позитивних, так і негативних сторін доповіді, вміння вести наукову дискусію. При оцінюванні Рецензента беруть до уваги коректність оцінки доповіді і роботи Опонента вміння підтримувати наукову дискусію; оцінюється робота не тільки окремої людини, а команди, тому при виставленні оцінок враховується ступінь взаємодії між членами команди та активність усіх членів у ході дискусії.

 Команда «Екосіті» зіграла чотири гри з дванадцятьма командами, набравши 180,75 бала. До фінальних змагань нам не вистачило балів. Головне не перемога, а участь, як кажуть, та все ж хотілося потрапити до когорти найсильніших команд. У ході гри учасникам довелося дискутувати навколо таких понять як «урбанізація», «теорія нової урбаністики»,  «старіння нації», «міграційна криза у Європі». Жваво проходили дебати над питанням: «Чому американський демограф Ф. Ноутстейн вважає, що проблема старіння – це зовсім не проблема, а лише песимістичний погляд на найбільший тріумф людства.». Кожна команда готувала свій  проект на тему: «Історія розвитку засобів і способів орієнтування людини в просторі від знаходження найпростіших орієнтирів до використання GPS». Учасники турніру долучились навіть до розв’язку  внутрішніх політичних питань держави, коли необхідно було скласти  власну схему адміністративно -  територіального поділу України, який би забезпечив економічний розвиток регіонів в умовах децентралізації влади. Всього учасники турніру готували презентації, доповіді, опонування, рецензування з 20 питань.

Велика пророблена робота, підготовка до виступів і самі виступи дівчат, їх розкутість, вміння володіти аудиторією та бажання бути кращими, допомогли команді посісти четверте місце разом з кількома командами. Команда «Екосіті» отримала диплом лауреата турніру , диплом у фінальному етапі за командну гру, Інна Рудь, капітан команди, відзначена дипломом в особистій першості.

Змазання – змаганнями, але й про дозвілля забувати не потрібно.

Цікавими та змістовними були екскурсії найбільшим промисловим центром України. Адже Харків – не тільки центр промисловості, але й великий політичний, культурний, туристичний центр, колишня столиця України, де тісно переплітаються пам’ятки старовини і сучасні споруди. Ми побували на екскурсії у Харківському національному університеті ім. В. Н.Каразіна, одному з найстаріших університетів Східної Європи, який був відкритий у 1805 р. Прогулялися площею Свободи, яка є третьою за величиною площею Європи і сьомою у світі, незвичайної форми,  що нагадує хімічну реторту. Оригінальністю та красою вабить до себе екопарк Фельдмана на околиці міста зі своїми мешканцями, а бал хризантем завдяки першому снігові перетворився на танок зимових красунь.

Свої прагнення до гри, волю до нових перемог та представлення своєї школи, району, області ми не змогли б втілити в життя без спонсорів. Тому хочеться подякувати перш за все М. Краснєєву, директорові ДП «Бершадське лісове господарство» за надані кошти на поїздку до Харкова, В. Гаслу, керівнику АГРО-В СВГ с. Флорино та О.Гончаруку, приватному підприємцю. Щиро вдячні за допомогу в організації поїздки О. М. Тартачній, начальнику відділу освіти Бершадської РДА, В. Усатюку, директору Флоринської ЗОШ.                                                       

                                                          Ольга Макарчук, учитель географії Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник команди

 



Продовження тексту новини



28.10.2017 | Aдмін

Вернутись назад